Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CREATIVITY & QUALITY SRL

CREATIVITY & QUALITY SRL

CUI 29642963 · SRL· Municipiul Lugoj

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

CREATIVITY & QUALITY SRL are sediul în Municipiul Lugoj. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-16,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 544,3 K lei, față de 648,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-9,5%

Marja netă calculată este -9,5% în 2025, față de 0,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+21,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025544,3 K lei-16,1% față de anul anterior2020: 232.7662021: 227.8102022: 406.1452023: 495.6332024: 648.4552025: 544.273
Rezultat net 2025-51,7 K leiTrecere pe pierdere2020: 62.7942021: 1.4922022: 16.0162023: 4.6302024: 3.7352025: -51.656
Angajați 20254-20% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 42023: 52024: 52025: 4
Capitaluri proprii 2025116,5 K lei-30,7% față de anul anterior2020: 142.3012021: 143.7922022: 159.8082023: 164.4382024: 168.1732025: 116.517
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0324 K648 K2020: 232,8 K lei232,8 K20202021: 227,8 K lei227,8 K20212022: 406,1 K lei406,1 K20222023: 495,6 K lei495,6 K20232024: 648,5 K lei648,5 K20242025: 544,3 K lei544,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-9,5%8,7%27%2020: 27%27%20202021: 0,7%0,7%20212022: 3,9%3,9%20222023: 0,9%0,9%20232024: 0,6%0,6%20242025: -9,5%-9,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 7,2% · n=1.897

Cifra de afaceri: -16,1% față de anul anterior.Marjă netă -9,5% · -10,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024168,2 K lei
2025116,5 K lei

Datorii raportate

2024193,4 K lei
2025289,4 K lei

Disponibilități bănești

202425,5 K lei
202542,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri495,6 K lei648,5 K lei544,3 K lei-16,1% față de anul anterior
Rezultat net4,6 K lei3,7 K lei-51,7 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii164,4 K lei168,2 K lei116,5 K lei-30,7% față de anul anterior
Datorii223,9 K lei193,4 K lei289,4 K lei+49,6% față de anul anterior
Creanțe144 K lei131,7 K lei160,3 K lei+21,7% față de anul anterior
Angajați554-20% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-9,5%0,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 7,2% (n=1.897) · 2024: 7,5% (n=1.933)

Rezultat / active (A+B)-6,5%0,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4% (n=1.792) · 2024: 3,1% (n=1.832)

Rezultat / capitaluri proprii-44,3%2,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 25,5% (n=1.693) · 2024: 24,8% (n=1.660)

Vânzări per angajat136.068 lei129.691 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 173.760 lei (n=1.313) · 2024: 157.906 lei (n=1.363)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)14,6%18,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 32,5% (n=1.792) · 2024: 34,7% (n=1.833)

Datorii / active (A+B)36,2%21,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 55,4% (n=1.792) · 2024: 54,5% (n=1.833)

Ponderea activelor imobilizate61,1%73,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 32,2% (n=1.792) · 2024: 35,2% (n=1.833)

Active circulante / datorii totale1,07×1,23×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,07× (n=2.399) · 2024: 1,02× (n=2.448)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări106 zile73,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 63 zile (n=1.735) · 2024: 60,6 zile (n=1.768)

Stocuri în zile de vânzări71,4 zile44,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 30,4 zile (n=1.342) · 2024: 30,4 zile (n=1.325)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
544.273
Rezultat net
-51.656
Angajați
4
Datorii
289.368
Active imobilizate
487.528
Active circulante
310.769
Capitaluri proprii
116.517
Venituri totale
684.016
Cheltuieli totale
735.672
Stocuri
108.012
Creanțe
160.263
Casă și conturi la bănci
42.494
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
392.412
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
648.455
Rezultat net
3.735
Angajați
5
Datorii
193.437
Active imobilizate
655.433
Active circulante
237.384
Capitaluri proprii
168.173
Venituri totale
788.162
Cheltuieli totale
771.429
Stocuri
80.208
Creanțe
131.685
Casă și conturi la bănci
25.491
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
531.207
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
495.633
Rezultat net
4.630
Angajați
5
Datorii
223.922
Active imobilizate
832.676
Active circulante
225.686
Capitaluri proprii
164.438
Venituri totale
635.885
Cheltuieli totale
626.881
Stocuri
40.470
Creanțe
144.036
Casă și conturi la bănci
41.180
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
670.002
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
406.145
Rezultat net
16.016
Angajați
4
Datorii
161.273
Active imobilizate
1.010.284
Active circulante
340.711
Capitaluri proprii
159.808
Venituri totale
547.347
Cheltuieli totale
527.553
Stocuri
11.298
Creanțe
249.625
Casă și conturi la bănci
79.788
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1.029.914
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
227.810
Rezultat net
1.492
Angajați
2
Datorii
178.047
Active imobilizate
51.583
Active circulante
1.212.416
Capitaluri proprii
143.792
Venituri totale
257.284
Cheltuieli totale
253.779
Stocuri
751.700
Creanțe
331.997
Casă și conturi la bănci
128.719
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
942.160
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
232.766
Rezultat net
62.794
Angajați
2
Datorii
17.782
Active imobilizate
39.343
Active circulante
120.740
Capitaluri proprii
142.301
Venituri totale
236.382
Cheltuieli totale
171.364
Stocuri
8.437
Creanțe
9.816
Casă și conturi la bănci
102.487
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-15

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-25Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-02-09 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-14–2026-10-15 · verificat 2026-10-15.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

21 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
29642963
Număr de înregistrare
J2012000226357
Înmatriculare
9 februarie 2012
EUID
ROONRC.J2012000226357
Formă juridică
SRL
Sediu social
1 MAI 35B Municipiul Lugoj Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str 1 MAI 35B Lugoj TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 februarie 2012
Înregistrare fiscală
28 februarie 2025
Telefon
0765518174 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MOCAN CORINA CARMEN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CREATIVITY & QUALITY SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.02.2012
Înregistrare fiscală
9 februarie 2012
Număr registrul comerțului
J2012000226357
Cod CAEN
1812
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Lugoj

Contact și adrese

Telefon
0765518174 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. LUGOJ, STR. 1 MAI, NR.35B
Cod poștal fiscal
305500
Strada sediului
Str. 1 Mai
Numărul sediului
35B
Localitatea sediului
Mun. Lugoj
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
305500
Strada domiciliului fiscal
Str. 1 Mai
Numărul domiciliului fiscal
35B
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Lugoj
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
305500

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (21) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Primaria Municipiului Lugoj7 din 21 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

COMUNA BELINT (UAT COMUNA BELINT)5 din 21 înregistrări (23,8%) · Vezi relația

COMUNA MARGINA4 din 21 înregistrări (19%) · Vezi relația

Comuna Brestovat (Primaria Comunei Brestovat)1 din 21 înregistrări (4,8%) · Vezi relația

COMUNA GHIZELA1 din 21 înregistrări (4,8%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Panouri de informare (Rev.2)4 din 21 înregistrări (19%) · Vezi selecția

Servicii de publicitate (Rev.2)4 din 21 înregistrări (19%) · Vezi selecția

Imprimate si produse conexe (Rev.2)3 din 21 înregistrări (14,3%) · Vezi selecția

Materiale publicitare (Rev.2)2 din 21 înregistrări (9,5%) · Vezi selecția

Panouri de afisare (Rev.2)2 din 21 înregistrări (9,5%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

25 iunie 2026Achiziție directă

Servicii de fotografie si servicii conexe

Autoritate: COMUNA MARGINA

CPV 79960000-1 — Servicii de fotografie si servicii conexe (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79960000-1

Vezi detaliile atribuirii →
2.000 leiValoare publicată
27 februarie 2026Achiziție directă

Achiziționare panouri informative_Piste biciclete PNRR

Autoritate: Comuna Brestovat (Primaria Comunei Brestovat)

CPV 35261000-1 — Panouri de informare (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 35261000-1

Vezi detaliile atribuirii →
16.000 leiValoare publicată
31 octombrie 2025Achiziție directă

Achizitie materiale publicitare - panouri si autocolante

Autoritate: COMUNA MARGINA

CPV 30192170-3 — Panouri de afisare (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 30192170-3

Vezi detaliile atribuirii →
1.615 leiValoare publicată
22 octombrie 2025Achiziție directă

SERVICII DE PUBLICITATE SI INFORMARE PROIECT - TRANSPORT VERDE - PISTE PENTRU BICICLETE - BELINT

Autoritate: COMUNA BELINT (PRIMARIEA BELINT)

CPV 79341000-6 — Servicii de publicitate (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79341000-6

Vezi detaliile atribuirii →
5.000 leiValoare publicată
24 septembrie 2025Achiziție directă

Achizitie panouri plastifiate si diplome HCL 112

Autoritate: Primaria Municipiului Lugoj

CPV 79960000-1 — Servicii de fotografie si servicii conexe (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79960000-1

Vezi detaliile atribuirii →
4.114 leiValoare publicată
20 august 2025Achiziție directă

SERVICII PUBLICITATE SI INFORAMRE – FOTOVOLTAIC

Autoritate: COMUNA BELINT (PRIMARIEA BELINT)

CPV 79341000-6 — Servicii de publicitate (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79341000-6

Vezi detaliile atribuirii →
3.500 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 1330 Rev. 3Finisarea materialelor textile

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4762 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie

CAEN 4763 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 5819 Rev. 3Alte activități de editare

CAEN 6190 Rev. 3Alte activități de telecomunicații

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7420 Rev. 3Activități fotografice

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 8240 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-15Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul LugojCAEN 1812
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI