Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CRIL DEV SRL

CRIL DEV SRL

CUI 34035348 · SRL· Bucureşti Sectorul 5

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CRIL DEV SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 5. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+18,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 230,1 K lei, față de 194,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut48,6%

Marja netă calculată este 48,6% în 2025, față de 32,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+65,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025230,1 K lei+18,4% față de anul anterior2020: 113.0692021: 165.7292022: 197.0042023: 179.5902024: 194.4272025: 230.119
Rezultat net 2025111,8 K lei+75,2% față de anul anterior2020: 72.5972021: 101.5272022: 116.5762023: 56.8782024: 63.8002025: 111.805
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025112 K lei+28,1% față de anul anterior2020: 81.3792021: 114.3242022: 116.8162023: 108.4742024: 87.4502025: 112.045
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0115 K230 K2020: 113,1 K lei113,1 K20202021: 165,7 K lei165,7 K20212022: 197 K lei197 K20222023: 179,6 K lei179,6 K20232024: 194,4 K lei194,4 K20242025: 230,1 K lei230,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%32,1%64,2%2020: 64,2%64,2%20202021: 61,3%61,3%20212022: 59,2%59,2%20222023: 31,7%31,7%20232024: 32,8%32,8%20242025: 48,6%48,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 37,2% · n=1.222

Cifra de afaceri: +18,4% față de anul anterior.Marjă netă 48,6% · +15,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202487,5 K lei
2025112 K lei

Datorii raportate

20249,9 K lei
20255,4 K lei

Disponibilități bănești

202458,7 K lei
202561,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri179,6 K lei194,4 K lei230,1 K lei+18,4% față de anul anterior
Rezultat net56,9 K lei63,8 K lei111,8 K lei+75,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii108,5 K lei87,5 K lei112 K lei+28,1% față de anul anterior
Datorii8,1 K lei9,9 K lei5,4 K lei-45,5% față de anul anterior
Creanțe16,1 K lei33,5 K lei55,3 K lei+65,2% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă48,6%32,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 37,2% (n=1.222) · 2024: 32,8% (n=3.970)

Rezultat / active (A+B)95,2%64,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 39,2% (n=914) · 2024: 23,1% (n=3.044)

Rezultat / capitaluri proprii99,8%73%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 98,6% (n=1.154) · 2024: 69,2% (n=3.959)

Vânzări per angajat230.119 lei194.427 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 201.659 lei (n=860) · 2024: 186.552 lei (n=2.806)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)95,4%88,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 63% (n=914) · 2024: 68,2% (n=3.047)

Datorii / active (A+B)4,6%10%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 35,6% (n=914) · 2024: 31,1% (n=3.047)

Ponderea activelor imobilizate0,6%6,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 10,6% (n=914) · 2024: 12,5% (n=3.047)

Active circulante / datorii totale21,73×9,35×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 2,39× (n=1.388) · 2024: 2,4× (n=4.805)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări86,5 zile62 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 132 zile (n=1.127) · 2024: 109,2 zile (n=3.622)

Stocuri în zile de vânzări—0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 0,5 zile (n=414) · 2024: 2,9 zile (n=1.306)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
230.119
Rezultat net
111.805
Angajați
1
Datorii
5.373
Active imobilizate
648
Active circulante
116.770
Capitaluri proprii
112.045
Venituri totale
233.483
Cheltuieli totale
119.402
Stocuri
—
Creanțe
55.324
Casă și conturi la bănci
61.446
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
194.427
Rezultat net
63.800
Angajați
1
Datorii
9.857
Active imobilizate
6.393
Active circulante
92.178
Capitaluri proprii
87.450
Venituri totale
197.521
Cheltuieli totale
131.874
Stocuri
4
Creanțe
33.492
Casă și conturi la bănci
58.682
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1.264
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
179.590
Rezultat net
56.878
Angajați
1
Datorii
8.093
Active imobilizate
16.985
Active circulante
103.919
Capitaluri proprii
108.474
Venituri totale
182.949
Cheltuieli totale
124.539
Stocuri
—
Creanțe
16.102
Casă și conturi la bănci
87.817
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
4.337
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
197.004
Rezultat net
116.576
Angajați
1
Datorii
13.083
Active imobilizate
18.329
Active circulante
119.259
Capitaluri proprii
116.816
Venituri totale
200.519
Cheltuieli totale
80.212
Stocuri
—
Creanțe
20.880
Casă și conturi la bănci
98.379
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
7.689
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
165.729
Rezultat net
101.527
Angajați
1
Datorii
5.631
Active imobilizate
24.297
Active circulante
106.698
Capitaluri proprii
114.324
Venituri totale
168.526
Cheltuieli totale
62.027
Stocuri
—
Creanțe
12.550
Casă și conturi la bănci
94.148
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
11.040
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
113.069
Rezultat net
72.597
Angajați
1
Datorii
2.924
Active imobilizate
8.020
Active circulante
90.117
Capitaluri proprii
81.379
Venituri totale
113.071
Cheltuieli totale
37.834
Stocuri
—
Creanțe
10.097
Casă și conturi la bănci
80.020
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
13.834
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2020-07-22; reactivare la 2020-08-12. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2020-08-12

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-18

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2020-07-22; reactivare la 2020-08-12. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2020-08-12
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-01-29 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-17–2026-10-18 · verificat 2026-10-18.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34035348
Număr de înregistrare
J2015000995409
Înmatriculare
29 ianuarie 2015
EUID
ROONRC.J2015000995409
Formă juridică
SRL
Sediu social
NOVACI 8 P57 Bucureşti Sectorul 5 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str NOVACI 8 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 ianuarie 2015
Înregistrare fiscală
11 decembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
EPURE CRISTIAN MIHAI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CRIL DEV SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.01.2015
Înregistrare fiscală
29 ianuarie 2015
Număr registrul comerțului
J2015000995409
Cod CAEN
6310
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR NOVACI, NR.8, PARTER, BL.P57, SC.1, AP.2
Cod poștal fiscal
51728
Strada sediului
Str. Novaci
Numărul sediului
8
Localitatea sediului
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
51728
Detalii sediu
PARTER
Strada domiciliului fiscal
Str. Novaci
Numărul domiciliului fiscal
8
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
51728
Detalii domiciliu fiscal
PARTER

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
22 iulie 2020
Reactivare
12 august 2020
Publicarea deciziei
22 iulie 2020

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 5819 Rev. 3Alte activități de editare

CAEN 5829 Rev. 3Activități de editare a altor produse software

CAEN 6039 Rev. 3Activități de distribuție a altor conținuturi

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-18Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 5CAEN 6310
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI