Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CRINALEX DENT PA S.R.L.

CRINALEX DENT PA S.R.L.

CUI 40560430 · SRL· Municipiul Galaţi

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Pierdere netă raportată.

CRINALEX DENT PA S.R.L. are sediul în Municipiul Galaţi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-100%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 0 lei, față de 72,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Datoriile au scăzut-84%

Datoriile raportate sunt 8,4 K lei în 2025, față de 52,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20250 lei-100% față de anul anterior2020: 53.0152021: 45.9332022: 91.1022023: 84.7062024: 72.8982025: 0
Rezultat net 2025-15,4 K lei-179,3% față de anul anterior2020: 17.3582021: 30.7632022: 55.4862023: 35.6732024: 19.4762025: -15.443
Angajați 20250Fără an comparabil2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Capitaluri proprii 202535,9 K lei-72,1% față de anul anterior2020: 18.7012021: 49.4642022: 73.3722023: 109.0442024: 128.5202025: 35.889
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate046 K91 K2020: 53 K lei53 K20202021: 45,9 K lei45,9 K20212022: 91,1 K lei91,1 K20222023: 84,7 K lei84,7 K20232024: 72,9 K lei72,9 K20242025: 0 lei02025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%33,5%67%Mediana sectorului (2025): 14,3% · n=97332020: 32,7%32,7%20202021: 67%67%20212022: 60,9%60,9%20222023: 42,1%42,1%20232024: 26,7%26,7%20242025

Cifra de afaceri: -100% față de anul anterior. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii35,9 K lei-72,1% față de anul anterior
Datorii8,4 K lei-84% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri84,7 K lei72,9 K lei0 lei-100% față de anul anterior
Rezultat net35,7 K lei19,5 K lei-15,4 K lei-179,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii109 K lei128,5 K lei35,9 K lei-72,1% față de anul anterior
Datorii9,2 K lei52,6 K lei8,4 K lei-84% față de anul anterior
Creanțe8,1 K lei4,3 K lei4,3 K lei+0% față de anul anterior
Angajați000Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri—14,3%n=9.73326,7%15,6%n=9.612
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)89,7%40,6%n=8.56372,3%48,5%n=8.450
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)21%52,8%n=8.56329,6%45,3%n=8.450
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0%48,2%n=8.56374,2%47,1%n=8.450
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-38,6%18%n=8.56211%18,2%n=8.448
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-43%90,5%n=8.36415,2%73,6%n=8.263
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii4,75×1,01×n=10.5910,87×1,18×n=10.488
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—34,87 zilen=8.10721,02 zile24,55 zilen=7.661

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-15.443
Angajați
0
Datorii
8.411
Active imobilizate
0
Active circulante
39.989
Capitaluri proprii
35.889
Venituri totale
124.257
Cheltuieli totale
139.700
Stocuri
—
Creanțe
4.257
Casă și conturi la bănci
35.732
Cheltuieli în avans
4.311
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
72.898
Rezultat net
19.476
Angajați
0
Datorii
52.582
Active imobilizate
132.000
Active circulante
45.813
Capitaluri proprii
128.520
Venituri totale
73.308
Cheltuieli totale
48.501
Stocuri
—
Creanțe
4.257
Casă și conturi la bănci
41.556
Cheltuieli în avans
3.289
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
84.706
Rezultat net
35.673
Angajați
0
Datorii
9.185
Active imobilizate
9.989
Active circulante
108.240
Capitaluri proprii
109.044
Venituri totale
84.706
Cheltuieli totale
42.600
Stocuri
—
Creanțe
8.127
Casă și conturi la bănci
100.113
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
91.102
Rezultat net
55.486
Angajați
0
Datorii
33.857
Active imobilizate
12.793
Active circulante
93.741
Capitaluri proprii
73.372
Venituri totale
91.547
Cheltuieli totale
33.465
Stocuri
—
Creanțe
4.257
Casă și conturi la bănci
89.484
Cheltuieli în avans
695
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
45.933
Rezultat net
30.763
Angajați
0
Datorii
34.308
Active imobilizate
13.246
Active circulante
69.972
Capitaluri proprii
49.464
Venituri totale
45.933
Cheltuieli totale
13.792
Stocuri
—
Creanțe
7.021
Casă și conturi la bănci
62.951
Cheltuieli în avans
554
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
53.015
Rezultat net
17.358
Angajați
0
Datorii
35.190
Active imobilizate
20.786
Active circulante
33.105
Capitaluri proprii
18.701
Venituri totale
53.015
Cheltuieli totale
34.167
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
33.105
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 100% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 100% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-02-04 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40560430
Număr de înregistrare
J17/292/2019
Înmatriculare
4 februarie 2019
EUID
ROONRC.J17/292/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
NEAJLOV 7 PS1D Municipiul Galaţi Galaţi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. NEAJLOV 7 Galaţi GALAŢI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 februarie 2019
Înregistrare fiscală
30 martie 2023
Telefon
0745380217 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POROJAN AURELIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CRINALEX DENT PA S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 04.08.2026
Înregistrare fiscală
4 februarie 2019
Număr registrul comerțului
J17/292/2019
Cod CAEN
8623
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi

Contact și adrese

Telefon
0745380217 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. NEAJLOV, NR.7, CAMERA 1, BL.PS1D, SC.5, ET.4, AP.92
Cod poștal fiscal
800477
Strada sediului
Str. Neajlov
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Mun. Galaţi
Județul sediului
GALAŢI
Codul poștal al sediului
800477
Detalii sediu
camera 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Neajlov
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Galaţi
Județul domiciliului fiscal
GALAŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
800477
Detalii domiciliu fiscal
camera 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 8622 Rev. 2Activități de asistență medicală specializată

CAEN 8623 Rev. 2Activități de asistență stomatologică

CAEN 8690 Rev. 2Alte activități referitoare la sănătatea umană

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiMunicipiul GalaţiCAEN 8623
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI