Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CRISANTI FASHION SRL

CRISANTI FASHION SRL

CUI 24753413 · SRL· Bucureşti Sectorul 6· Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

CRISANTI FASHION SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 6 și raportează activitatea comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-14,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 116,4 K lei, față de 136,2 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-37,8%

Marja netă calculată este -37,8% în 2024, față de -0,4% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au scăzut-14,6%

Datoriile raportate sunt 104,1 K lei în 2024, față de 121,8 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024116,4 K lei-14,5% față de anul anterior2020: 87.9252021: 156.6632022: 142.3282023: 136.1692024: 116.391
Rezultat net 2024-44 K lei-7.415,7% față de anul anterior2020: 14.0702021: -18.8112022: -16.2412023: -5862024: -44.042
Angajați 2024—Fără an comparabil2020: 12021: 12022: 1
Capitaluri proprii 2024-95,7 K lei-85,3% față de anul anterior2020: -15.9692021: -34.7812022: -51.0222023: -51.6082024: -95.650
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate078 K157 K2020: 87,9 K lei87,9 K20202021: 156,7 K lei156,7 K20212022: 142,3 K lei142,3 K20222023: 136,2 K lei136,2 K20232024: 116,4 K lei116,4 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-37,8%-10,9%16%Mediana sectorului (2024): 2% · n=49332020: 16%16%20202021: -12%-12%20212022: -11,4%-11,4%20222023: -0,4%-0,4%20232024: -37,8%-37,8%2024

Cifra de afaceri: -14,5% față de anul anterior. Marja netă: -37,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii-95,7 K lei-85,3% față de anul anterior
Datorii104,1 K lei-14,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri142,3 K lei136,2 K lei116,4 K lei-14,5% față de anul anterior
Rezultat net-16,2 K lei-586 lei-44 K lei-7.415,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii-51 K lei-51,6 K lei-95,7 K lei-85,3% față de anul anterior
Datorii127,8 K lei121,8 K lei104,1 K lei-14,6% față de anul anterior
Creanțe3,1 K lei3,1 K lei3,1 K lei-0% față de anul anterior
Angajați1——Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-37,8%2%n=4.933-0,4%3,4%n=4.966
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,08×0,81×n=6.2450,58×0,81×n=6.416
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3609,66 zile11,72 zilen=3.7318,26 zile11,9 zilen=3.675
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—136,55 zilen=4.575121,31 zile151,83 zilen=4.634

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
116.391
Rezultat net
-44.042
Angajați
—
Datorii
104.097
Active imobilizate
—
Active circulante
8.447
Capitaluri proprii
-95.650
Venituri totale
116.391
Cheltuieli totale
160.433
Stocuri
—
Creanțe
3.123
Casă și conturi la bănci
5.324
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
136.169
Rezultat net
-586
Angajați
—
Datorii
121.836
Active imobilizate
—
Active circulante
70.228
Capitaluri proprii
-51.608
Venituri totale
136.169
Cheltuieli totale
136.755
Stocuri
45.886
Creanțe
3.124
Casă și conturi la bănci
21.218
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
142.328
Rezultat net
-16.241
Angajați
1
Datorii
127.758
Active imobilizate
—
Active circulante
76.736
Capitaluri proprii
-51.022
Venituri totale
143.828
Cheltuieli totale
157.120
Stocuri
67.181
Creanțe
3.074
Casă și conturi la bănci
6.481
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
156.663
Rezultat net
-18.811
Angajați
1
Datorii
162.260
Active imobilizate
—
Active circulante
127.479
Capitaluri proprii
-34.781
Venituri totale
156.663
Cheltuieli totale
174.122
Stocuri
53.501
Creanțe
2.574
Casă și conturi la bănci
71.404
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
87.925
Rezultat net
14.070
Angajați
1
Datorii
80.758
Active imobilizate
—
Active circulante
64.789
Capitaluri proprii
-15.969
Venituri totale
87.925
Cheltuieli totale
72.169
Stocuri
32.530
Creanțe
2.574
Casă și conturi la bănci
29.685
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-12

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-11-17 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-11–2026-10-12 · verificat 2026-10-12.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
24753413
Număr de înregistrare
J2008019412405
Înmatriculare
17 noiembrie 2008
EUID
ROONRC.J2008019412405
Formă juridică
SRL
Sediu social
B-dul Iuliu Maniu 67 6P Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul Iuliu Maniu 67 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 noiembrie 2008
Înregistrare fiscală
24 noiembrie 2025
Telefon
0726817233 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ARHIRE CRINA-ADIA
administrator
LALĂU CRISANTI-MELANY

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CRISANTI FASHION SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 17.11.2008
Înregistrare fiscală
17 noiembrie 2008
Număr registrul comerțului
J2008019412405
Cod CAEN
4771
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0726817233 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, B-DUL IULIU MANIU, NR.67, BL.6P, SC.6, ET.9, AP.230
Strada sediului
Bld. Iuliu Maniu
Numărul sediului
67
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Bld. Iuliu Maniu
Numărul domiciliului fiscal
67
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4772 Rev. 3Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4751 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate

CAEN 4771 Rev. 2Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

CAEN 4772 Rev. 2Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-12Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6Bulevardul Iuliu ManiuCAEN 4771
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI