Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CRISTIAN AGRICOLE S.R.L.

CRISTIAN AGRICOLE S.R.L.

CUI 34195586 · SRL· Sat Românaşi, Comuna Românaşi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

CRISTIAN AGRICOLE S.R.L. are sediul în Sat Românaşi, Comuna Românaşi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-14,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 878,7 K lei, față de 1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut55,8%

Marja netă calculată este 55,8% în 2025, față de 42,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+62,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025878,7 K lei-14,2% față de anul anterior2020: 32.3882021: 188.1252022: 506.3112023: 1.076.8592024: 1.023.9802025: 878.702
Rezultat net 2025490,6 K lei+13,7% față de anul anterior2020: 7782021: 83.3272022: 310.6382023: 499.7382024: 431.6572025: 490.582
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025565,7 K lei-1,8% față de anul anterior2020: -46.9842021: 36.3432022: 346.9812023: 499.9382024: 576.1762025: 565.654
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0538 K1 mil.2020: 32,4 K lei32,4 K20202021: 188,1 K lei188,1 K20212022: 506,3 K lei506,3 K20222023: 1,1 mil. lei1,1 mil.20232024: 1 mil. lei1 mil.20242025: 878,7 K lei878,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%30,7%61,4%Mediana sectorului (2025): 5,2% · n=5062020: 2,4%2,4%20202021: 44,3%44,3%20212022: 61,4%61,4%20222023: 46,4%46,4%20232024: 42,2%42,2%20242025: 55,8%55,8%2025

Cifra de afaceri: -14,2% față de anul anterior. Marja netă: 55,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii565,7 K lei-1,8% față de anul anterior
Datorii45,3 K lei+86% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,1 mil. lei1 mil. lei878,7 K lei-14,2% față de anul anterior
Rezultat net499,7 K lei431,7 K lei490,6 K lei+13,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii499,9 K lei576,2 K lei565,7 K lei-1,8% față de anul anterior
Datorii42,3 K lei24,4 K lei45,3 K lei+86% față de anul anterior
Creanțe285,3 K lei95,1 K lei154,9 K lei+62,9% față de anul anterior
Angajați122+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri55,8%5,2%n=50642,2%3,6%n=545
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)101,4%33,2%n=42699,3%38%n=449
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)8,1%65,9%n=4264,2%61,4%n=449
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)41,8%12,2%n=42654,5%10,9%n=449
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)88%3,4%n=42574,4%1,7%n=448
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive86,7%15,9%n=45074,9%11,3%n=475
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii7,17×1,14×n=61710,84×1,25×n=662
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36063,45 zile51,12 zilen=47633,42 zile49,67 zilen=497
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36010,03 zile139,07 zilen=4578,32 zile149,47 zilen=480
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați439.351 lei427.898 lein=368511.990 lei396.378 lein=422

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
878.702
Rezultat net
490.582
Angajați
2
Datorii
45.309
Active imobilizate
232.887
Active circulante
324.727
Capitaluri proprii
565.654
Venituri totale
878.702
Cheltuieli totale
365.446
Stocuri
24.473
Creanțe
154.874
Casă și conturi la bănci
145.380
Cheltuieli în avans
53.349
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.023.980
Rezultat net
431.657
Angajați
2
Datorii
24.364
Active imobilizate
316.073
Active circulante
264.183
Capitaluri proprii
576.176
Venituri totale
1.024.001
Cheltuieli totale
566.232
Stocuri
23.658
Creanțe
95.063
Casă și conturi la bănci
145.462
Cheltuieli în avans
20.284
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.076.859
Rezultat net
499.738
Angajați
1
Datorii
42.262
Active imobilizate
260.294
Active circulante
341.906
Capitaluri proprii
499.938
Venituri totale
1.076.859
Cheltuieli totale
567.244
Stocuri
26.334
Creanțe
285.328
Casă și conturi la bănci
30.244
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
60.000
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
506.311
Rezultat net
310.638
Angajați
1
Datorii
59.020
Active imobilizate
5.821
Active circulante
400.180
Capitaluri proprii
346.981
Venituri totale
502.585
Cheltuieli totale
187.874
Stocuri
51.177
Creanțe
298.012
Casă și conturi la bănci
50.991
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
188.125
Rezultat net
83.327
Angajați
1
Datorii
50.171
Active imobilizate
7.817
Active circulante
78.697
Capitaluri proprii
36.343
Venituri totale
188.125
Cheltuieli totale
102.068
Stocuri
63.555
Creanțe
13.266
Casă și conturi la bănci
1.876
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
32.388
Rezultat net
778
Angajați
1
Datorii
125.169
Active imobilizate
2.456
Active circulante
75.729
Capitaluri proprii
-46.984
Venituri totale
38.625
Cheltuieli totale
37.548
Stocuri
58.190
Creanțe
14.188
Casă și conturi la bănci
3.351
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-03-06 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34195586
Număr de înregistrare
J31/107/2015
Înmatriculare
6 martie 2015
EUID
ROONRC.J31/107/2015
Formă juridică
SRL
Sediu social
ROMÂNAŞI 137 Sat Românaşi, Comuna Românaşi Sălaj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
ROMÂNAŞI 137 Românaşi SĂLAJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 martie 2015
Înregistrare fiscală
23 mai 2026
Telefon
0746785491 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ȘTIRB CRISTIAN-IONUȚ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CRISTIAN AGRICOLE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.03.2015
Înregistrare fiscală
6 martie 2015
Număr registrul comerțului
J31/107/2015
Cod CAEN
4221
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sălaj

Contact și adrese

Telefon
0746785491 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SĂLAJ, SAT ROMÂNAŞI COM. ROMÂNAŞI, ROMÂNAŞI, NR.137
Cod poștal fiscal
457280
Strada sediului
ROMÂNAŞI
Numărul sediului
137
Localitatea sediului
Sat Românaşi Com. Românaşi
Județul sediului
SĂLAJ
Codul poștal al sediului
457280
Strada domiciliului fiscal
ROMÂNAŞI
Numărul domiciliului fiscal
137
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Românaşi Com. Românaşi
Județul domiciliului fiscal
SĂLAJ
Cod poștal domiciliu fiscal
457280

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
31 martie 2015
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 august 2023
Actualizare TVA la încasare
5 iulie 2023
Publicare TVA la încasare
7 iulie 2023
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

29 activități autorizate

CAEN 3311 Rev. 2Repararea articolelor fabricate din metal

CAEN 3312 Rev. 2Repararea mașinilor

CAEN 3317 Rev. 2Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.

CAEN 3319 Rev. 2Repararea altor echipamente

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4511 Rev. 2Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4531 Rev. 2Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4532 Rev. 2Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4611 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4612 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 7712 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SălajSat Românaşi, Comuna RomânaşiCAEN 4661
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI