Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CRISTIAN ANITA NICOLAS S.R.L.

CRISTIAN ANITA NICOLAS S.R.L.

CUI 39967814 · SRL· Municipiul Târgu Mureş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

CRISTIAN ANITA NICOLAS S.R.L. are sediul în Municipiul Târgu Mureş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 108,8 K lei, față de 109,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut15,7%

Marja netă calculată este 15,7% în 2025, față de -6,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025108,8 K lei-1% față de anul anterior2020: 132.8662021: 147.6852022: 112.6832023: 109.5812024: 109.8622025: 108.812
Rezultat net 202517 K leiTrecere pe profit2020: 34.6342021: 35.6222022: 29.3832023: 12.1552024: -6.8762025: 17.045
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2025134,8 K lei+14,5% față de anul anterior2020: 47.2352021: 82.8572022: 112.4312023: 124.5862024: 117.7102025: 134.754
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate074 K148 K2020: 132,9 K lei132,9 K20202021: 147,7 K lei147,7 K20212022: 112,7 K lei112,7 K20222023: 109,6 K lei109,6 K20232024: 109,9 K lei109,9 K20242025: 108,8 K lei108,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-6,3%9,9%26,1%2020: 26,1%26,1%20202021: 24,1%24,1%20212022: 26,1%26,1%20222023: 11,1%11,1%20232024: -6,3%-6,3%20242025: 15,7%15,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,7% · n=2.364

Cifra de afaceri: -1% față de anul anterior.Marjă netă 15,7% · +21,9 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024117,7 K lei
2025134,8 K lei

Datorii raportate

20240 lei
20252,7 K lei

Disponibilități bănești

202442,9 K lei
202526,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri109,6 K lei109,9 K lei108,8 K lei-1% față de anul anterior
Rezultat net12,2 K lei-6,9 K lei17 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii124,6 K lei117,7 K lei134,8 K lei+14,5% față de anul anterior
Datorii0 lei0 lei2,7 K leiDe la 0 la 2,7 K lei
Creanțe67,3 K lei64,7 K lei62,2 K lei-4% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă15,7%-6,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,7% (n=2.364) · 2024: 2,8% (n=2.780)

Rezultat / capitaluri proprii12,6%-5,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17,9% (n=2.118) · 2024: 18,6% (n=2.445)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale50,72×—
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,03× (n=2.722) · 2024: 1,06× (n=3.241)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări205,6 zile212,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 9 zile (n=2.128) · 2024: 6,6 zile (n=2.410)

Stocuri în zile de vânzări161,6 zile33,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 45,4 zile (n=2.263) · 2024: 44,4 zile (n=2.643)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
108.812
Rezultat net
17.045
Angajați
—
Datorii
2.710
Active imobilizate
—
Active circulante
137.464
Capitaluri proprii
134.754
Venituri totale
109.698
Cheltuieli totale
89.406
Stocuri
48.831
Creanțe
62.155
Casă și conturi la bănci
26.478
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
109.862
Rezultat net
-6.876
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
117.710
Capitaluri proprii
117.710
Venituri totale
109.862
Cheltuieli totale
112.539
Stocuri
10.148
Creanțe
64.712
Casă și conturi la bănci
42.850
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
109.581
Rezultat net
12.155
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
124.586
Capitaluri proprii
124.586
Venituri totale
109.581
Cheltuieli totale
93.637
Stocuri
13.379
Creanțe
67.310
Casă și conturi la bănci
43.897
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
112.683
Rezultat net
29.383
Angajați
—
Datorii
1.941
Active imobilizate
—
Active circulante
114.372
Capitaluri proprii
112.431
Venituri totale
112.683
Cheltuieli totale
79.920
Stocuri
7.270
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
107.102
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
147.685
Rezultat net
35.622
Angajați
0
Datorii
11.895
Active imobilizate
—
Active circulante
94.752
Capitaluri proprii
82.857
Venituri totale
147.685
Cheltuieli totale
107.632
Stocuri
211
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
94.541
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
132.866
Rezultat net
34.634
Angajați
—
Datorii
7.746
Active imobilizate
—
Active circulante
54.981
Capitaluri proprii
47.235
Venituri totale
132.866
Cheltuieli totale
94.244
Stocuri
39.072
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
15.909
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-22

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-10-05 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-21–2026-10-22 · verificat 2026-10-22.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39967814
Număr de înregistrare
J2018001473268
Înmatriculare
5 octombrie 2018
EUID
ROONRC.J2018001473268
Formă juridică
SRL
Sediu social
DEALULUI 45 Municipiul Târgu Mureş Mureş
Adresă fiscală
Str DEALULUI 45 Târgu Mureş MUREŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 octombrie 2018
Înregistrare fiscală
16 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BALOG TEREZA IZABELA CRISTINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CRISTIAN ANITA NICOLAS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.10.2018
Înregistrare fiscală
8 octombrie 2018
Număr registrul comerțului
J2018001473268
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. DEALULUI, NR.45
Cod poștal fiscal
540226
Strada sediului
Str. Dealului
Numărul sediului
45
Localitatea sediului
Mun. Târgu Mureş
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
540226
Strada domiciliului fiscal
Str. Dealului
Numărul domiciliului fiscal
45
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgu Mureş
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
540226

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-22Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşMunicipiul Târgu MureşCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI