Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CRISTIAN & MARIUS EXPERT TRUCKING SRL

CRISTIAN & MARIUS EXPERT TRUCKING SRL

CUI 37160841 · SRL· Sat Cotu Malului, Comuna Leordeni· Transporturi rutiere de mărfuri

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

CRISTIAN & MARIUS EXPERT TRUCKING SRL are sediul în Sat Cotu Malului, Comuna Leordeni și raportează activitatea transporturi rutiere de mărfuri. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-62,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 158,7 K lei, față de 421,2 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-28,3%

Marja netă calculată este -28,3% în 2024, față de 22,4% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au crescut+1.240%

Datoriile raportate sunt 119,3 K lei în 2024, față de 8,9 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024158,7 K lei-62,3% față de anul anterior2020: 178.7562021: 194.1232022: 402.5142023: 421.2102024: 158.695
Rezultat net 2024-44,9 K lei-147,7% față de anul anterior2020: 1.4862021: 2.4112022: 78.8692023: 94.2022024: -44.906
Angajați 20241-50% față de anul anterior2020: 32021: 22022: 22023: 22024: 1
Capitaluri proprii 2024108 K lei-29,4% față de anul anterior2020: -22.5902021: -20.1792022: 58.6902023: 152.8922024: 107.986
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0211 K421 K2020: 178,8 K lei178,8 K20202021: 194,1 K lei194,1 K20212022: 402,5 K lei402,5 K20222023: 421,2 K lei421,2 K20232024: 158,7 K lei158,7 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-28,3%-3%22,4%Mediana sectorului (2024): 3,5% · n=326292020: 0,8%0,8%20202021: 1,2%1,2%20212022: 19,6%19,6%20222023: 22,4%22,4%20232024: -28,3%-28,3%2024

Cifra de afaceri: -62,3% față de anul anterior. Marja netă: -28,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii108 K lei-29,4% față de anul anterior
Datorii119,3 K lei+1.240% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri402,5 K lei421,2 K lei158,7 K lei-62,3% față de anul anterior
Rezultat net78,9 K lei94,2 K lei-44,9 K lei-147,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii58,7 K lei152,9 K lei108 K lei-29,4% față de anul anterior
Datorii30,2 K lei8,9 K lei119,3 K lei+1.240% față de anul anterior
Creanțe40,6 K lei17 K lei11,3 K lei-33,4% față de anul anterior
Angajați221-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-28,3%3,5%n=32.62922,4%5,7%n=32.623
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)47,5%28,1%n=29.20394,5%31%n=29.125
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)52,5%73%n=29.2035,5%70,1%n=29.125
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1,6%31,1%n=29.2033,7%27,9%n=29.125
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-19,8%2,7%n=29.18758,2%4,7%n=29.107
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-41,6%21,3%n=26.85061,6%29,9%n=27.468
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,88×0,83×n=40.99617,5×0,91×n=40.729
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36025,71 zile61,73 zilen=31.00314,54 zile66,24 zilen=30.890
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36011,43 zile5,69 zilen=16.762—5,46 zilen=17.167
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați158.695 lei257.350 lein=28.111210.605 lei245.231 lein=28.239

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
158.695
Rezultat net
-44.906
Angajați
1
Datorii
119.284
Active imobilizate
3.588
Active circulante
223.682
Capitaluri proprii
107.986
Venituri totale
158.714
Cheltuieli totale
202.223
Stocuri
5.038
Creanțe
11.332
Casă și conturi la bănci
207.312
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
421.210
Rezultat net
94.202
Angajați
2
Datorii
8.902
Active imobilizate
5.980
Active circulante
155.814
Capitaluri proprii
152.892
Venituri totale
421.277
Cheltuieli totale
323.368
Stocuri
—
Creanțe
17.014
Casă și conturi la bănci
138.800
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
402.514
Rezultat net
78.869
Angajați
2
Datorii
30.195
Active imobilizate
8.454
Active circulante
80.431
Capitaluri proprii
58.690
Venituri totale
402.514
Cheltuieli totale
319.619
Stocuri
0
Creanțe
40.561
Casă și conturi la bănci
39.870
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
194.123
Rezultat net
2.411
Angajați
2
Datorii
32.223
Active imobilizate
1.098
Active circulante
10.946
Capitaluri proprii
-20.179
Venituri totale
194.169
Cheltuieli totale
189.817
Stocuri
1.500
Creanțe
7.893
Casă și conturi la bănci
1.553
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
178.756
Rezultat net
1.486
Angajați
3
Datorii
51.877
Active imobilizate
13.575
Active circulante
15.712
Capitaluri proprii
-22.590
Venituri totale
194.279
Cheltuieli totale
191.005
Stocuri
—
Creanțe
8.295
Casă și conturi la bănci
7.417
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 62% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 62% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-03-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37160841
Număr de înregistrare
J3/385/2017
Înmatriculare
7 martie 2017
EUID
ROONRC.J3/385/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
51 Sat Cotu Malului, Comuna Leordeni Argeş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
51 Cotu Malului ARGEŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 martie 2017
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MIHAI CRISTIAN-MIHAIL
administrator
MIHAI MARIUS-MIHAIL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CRISTIAN & MARIUS EXPERT TRUCKING SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.03.2017
Înregistrare fiscală
7 martie 2017
Număr registrul comerțului
J03/385/2017
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Topoloveni

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, SAT COTU MALULUI COM. LEORDENI, NR.51, CAMERA 1
Cod poștal fiscal
117419
Numărul sediului
51
Localitatea sediului
Sat Cotu Malului Com. Leordeni
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
117419
Detalii sediu
Camera 1
Numărul domiciliului fiscal
51
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cotu Malului Com. Leordeni
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
117419
Detalii domiciliu fiscal
Camera 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
4 iulie 2017
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 4931 Rev. 2Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători

CAEN 4932 Rev. 2Transporturi cu taxiuri

CAEN 4939 Rev. 2Alte transporturi terestre de călători n.c.a

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare

CAEN 5221 Rev. 2Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5222 Rev. 2Activități de servicii anexe transportului pe apă

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 5229 Rev. 2Alte activități anexe transporturilor

CAEN 5320 Rev. 2Alte activități poștale și de curier

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşSat Cotu Malului, Comuna LeordeniCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI