Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CRISTIAN POMPE FUNEBRE SRL

CRISTIAN POMPE FUNEBRE SRL

CUI 27704954 · SRL· Municipiul Reghin

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

CRISTIAN POMPE FUNEBRE SRL are sediul în Municipiul Reghin. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-4,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 664,2 K lei, față de 694,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât8,7%

Marja netă calculată este 8,7% în 2025, față de 15,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+36.755,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025664,2 K lei-4,4% față de anul anterior2020: 558.5612021: 664.7042022: 705.7772023: 631.9052024: 694.4672025: 664.177
Rezultat net 202557,9 K lei-44,8% față de anul anterior2020: 72.6082021: 142.6652022: 62.9032023: 102.3152024: 104.9772025: 57.921
Angajați 20254-20% față de anul anterior2020: 52021: 52022: 62023: 42024: 52025: 4
Capitaluri proprii 2025257,7 K lei+29% față de anul anterior2020: 149.9462021: 265.6112022: 298.5132023: 323.1102024: 199.8212025: 257.742
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0353 K706 K2020: 558,6 K lei558,6 K20202021: 664,7 K lei664,7 K20212022: 705,8 K lei705,8 K20222023: 631,9 K lei631,9 K20232024: 694,5 K lei694,5 K20242025: 664,2 K lei664,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%10,7%21,5%Mediana sectorului (2025): 6,1% · n=3152020: 13%13%20202021: 21,5%21,5%20212022: 8,9%8,9%20222023: 16,2%16,2%20232024: 15,1%15,1%20242025: 8,7%8,7%2025

Cifra de afaceri: -4,4% față de anul anterior. Marja netă: 8,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii257,7 K lei+29% față de anul anterior
Datorii200,9 K lei+231% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri631,9 K lei694,5 K lei664,2 K lei-4,4% față de anul anterior
Rezultat net102,3 K lei105 K lei57,9 K lei-44,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii323,1 K lei199,8 K lei257,7 K lei+29% față de anul anterior
Datorii71,9 K lei60,7 K lei200,9 K lei+231% față de anul anterior
Creanțe42,7 K lei43 lei15,8 K lei+36.755,8% față de anul anterior
Angajați454-20% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri8,7%6,1%n=31515,1%5,4%n=1.157
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)56,2%30,3%n=24976,7%36%n=878
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)43,8%66,9%n=24923,3%62,2%n=878
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)71,3%33,4%n=24970%32,8%n=878
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)12,6%5,1%n=24940,3%2,9%n=876
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive22,5%40,1%n=23852,5%22,9%n=924
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,66×0,96×n=3601,29×1,04×n=1.288
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3608,59 zile13,73 zilen=2430,02 zile14,06 zilen=875
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36012,38 zile48,53 zilen=28322,47 zile51,98 zilen=1.000
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați166.044 lei146.560 lein=256138.893 lei132.352 lein=916

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
664.177
Rezultat net
57.921
Angajați
4
Datorii
200.852
Active imobilizate
327.013
Active circulante
131.581
Capitaluri proprii
257.742
Venituri totale
664.177
Cheltuieli totale
593.643
Stocuri
22.833
Creanțe
15.848
Casă și conturi la bănci
92.900
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
694.467
Rezultat net
104.977
Angajați
5
Datorii
60.689
Active imobilizate
182.332
Active circulante
78.178
Capitaluri proprii
199.821
Venituri totale
694.467
Cheltuieli totale
572.750
Stocuri
43.347
Creanțe
43
Casă și conturi la bănci
34.788
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
631.905
Rezultat net
102.315
Angajați
4
Datorii
71.904
Active imobilizate
177.664
Active circulante
217.350
Capitaluri proprii
323.110
Venituri totale
631.905
Cheltuieli totale
524.495
Stocuri
16.179
Creanțe
42.700
Casă și conturi la bănci
158.471
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
705.777
Rezultat net
62.903
Angajați
6
Datorii
96.482
Active imobilizate
203.803
Active circulante
191.192
Capitaluri proprii
298.513
Venituri totale
705.777
Cheltuieli totale
637.224
Stocuri
52.278
Creanțe
105.742
Casă și conturi la bănci
33.172
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
664.704
Rezultat net
142.665
Angajați
5
Datorii
118.385
Active imobilizate
177.368
Active circulante
206.628
Capitaluri proprii
265.611
Venituri totale
664.704
Cheltuieli totale
516.697
Stocuri
50.065
Creanțe
129.926
Casă și conturi la bănci
26.637
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
558.561
Rezultat net
72.608
Angajați
5
Datorii
20.358
Active imobilizate
90.933
Active circulante
79.371
Capitaluri proprii
149.946
Venituri totale
558.561
Cheltuieli totale
481.548
Stocuri
35.225
Creanțe
818
Casă și conturi la bănci
43.328
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2010-11-12 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
27704954
Număr de înregistrare
J2010000750267
Înmatriculare
12 noiembrie 2010
EUID
ROONRC.J2010000750267
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. GĂRII 11 Municipiul Reghin Mureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. GĂRII 11 Reghin MUREŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
12 noiembrie 2010
Înregistrare fiscală
10 aprilie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
UREȘAN MIHAI CRISTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CRISTIAN POMPE FUNEBRE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 12.11.2010
Înregistrare fiscală
15 noiembrie 2010
Număr registrul comerțului
J2010000750267
Cod CAEN
9630
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Reghin

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, MUN. REGHIN, STR. GĂRII, NR.11
Cod poștal fiscal
545300
Strada sediului
Str. Gării
Numărul sediului
11
Localitatea sediului
Mun. Reghin
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
545300
Strada domiciliului fiscal
Str. Gării
Numărul domiciliului fiscal
11
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Reghin
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
545300

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 2011
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 9630 Rev. 3Activități de pompe funebre și similare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşMunicipiul ReghinStrada GăriiCAEN 9630
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI