Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CRISTINA BACIU EVENTS S.R.L.

CRISTINA BACIU EVENTS S.R.L.

CUI 44888571 · SRL· Oraş Ghimbav

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

CRISTINA BACIU EVENTS S.R.L. are sediul în Oraş Ghimbav. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+4,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,6 mil. lei, față de 2,5 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât1,2%

Marja netă calculată este 1,2% în 2025, față de 22,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+176%

Datoriile raportate sunt 1,4 mil. lei în 2025, față de 495,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,6 mil. lei+4,2% față de anul anterior2022: 312.8042023: 147.6762024: 2.529.0712025: 2.635.056
Rezultat net 202530,8 K lei-94,6% față de anul anterior2021: -4252022: 111.7782023: 2.8832024: 565.9562025: 30.758
Angajați 20256+50% față de anul anterior2023: 12024: 42025: 6
Capitaluri proprii 202531 K lei-95,4% față de anul anterior2021: -2252022: 111.5532023: 114.4362024: 680.3922025: 30.998
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.3 mil.—20212022: 312,8 K lei312,8 K20222023: 147,7 K lei147,7 K20232024: 2,5 mil. lei2,5 mil.20242025: 2,6 mil. lei2,6 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%17,9%35,7%Mediana sectorului (2025): 3,3% · n=116420212022: 35,7%35,7%20222023: 2%2%20232024: 22,4%22,4%20242025: 1,2%1,2%2025

Cifra de afaceri: +4,2% față de anul anterior. Marja netă: 1,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii31 K lei-95,4% față de anul anterior
Datorii1,4 mil. lei+176% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri147,7 K lei2,5 mil. lei2,6 mil. lei+4,2% față de anul anterior
Rezultat net2,9 K lei566 K lei30,8 K lei-94,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii114,4 K lei680,4 K lei31 K lei-95,4% față de anul anterior
Datorii605,4 K lei495,3 K lei1,4 mil. lei+176% față de anul anterior
Creanțe341 K lei469,2 K lei419,7 K lei-10,5% față de anul anterior
Angajați146+50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri1,2%3,3%n=1.16422,4%3,4%n=1.235
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)2,2%16,8%n=1.09357,9%24,4%n=1.126
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)97,8%76,1%n=1.09342,1%69,9%n=1.126
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)58,7%31,7%n=1.09346,1%30,4%n=1.126
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)2,2%1,3%n=1.09148,1%1,9%n=1.124
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,2%34,2%n=93283,2%29,2%n=991
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,42×0,76×n=1.5461,28×0,82×n=1.608
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36057,35 zile31,48 zilen=1.06266,79 zile31,08 zilen=1.100
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3607,08 zile12,68 zilen=8650,06 zile13,02 zilen=884
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați439.176 lei181.427 lein=915632.268 lei163.876 lein=984

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.635.056
Rezultat net
30.758
Angajați
6
Datorii
1.367.262
Active imobilizate
820.264
Active circulante
577.996
Capitaluri proprii
30.998
Venituri totale
2.643.251
Cheltuieli totale
2.607.122
Stocuri
51.857
Creanțe
419.748
Casă și conturi la bănci
106.391
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.529.071
Rezultat net
565.956
Angajați
4
Datorii
495.324
Active imobilizate
542.500
Active circulante
633.216
Capitaluri proprii
680.392
Venituri totale
2.722.134
Cheltuieli totale
2.090.946
Stocuri
455
Creanțe
469.192
Casă și conturi la bănci
163.569
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
147.676
Rezultat net
2.883
Angajați
1
Datorii
605.448
Active imobilizate
126.933
Active circulante
592.951
Capitaluri proprii
114.436
Venituri totale
185.676
Cheltuieli totale
176.104
Stocuri
—
Creanțe
340.963
Casă și conturi la bănci
251.988
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
312.804
Rezultat net
111.778
Angajați
—
Datorii
5.412
Active imobilizate
—
Active circulante
116.965
Capitaluri proprii
111.553
Venituri totale
312.804
Cheltuieli totale
192.648
Stocuri
—
Creanțe
9.884
Casă și conturi la bănci
107.081
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-425
Angajați
—
Datorii
500
Active imobilizate
—
Active circulante
275
Capitaluri proprii
-225
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
425
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
275
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-09-10 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44888571
Număr de înregistrare
J2021002607082
Înmatriculare
10 septembrie 2021
EUID
ROONRC.J2021002607082
Formă juridică
SRL
Sediu social
FĂGĂRAŞULUI 38 7 Oraş Ghimbav Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. FĂGĂRAŞULUI 38 Oraş Ghimbav BRAŞOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 septembrie 2021
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2025
Telefon
0755297526 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PINTILICIUC ALEXANDRU
administrator
PINTILICIUC MANUELA CRISTINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CRISTINA BACIU EVENTS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.09.2021
Înregistrare fiscală
13 septembrie 2021
Număr registrul comerțului
J2021002607082
Cod CAEN
5621
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Codlea

Contact și adrese

Telefon
0755297526 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, ORŞ. GHIMBAV, STR. FĂGĂRAŞULUI, NR.38, BIROUL 1, BL.7, AP.17
Cod poștal fiscal
507075
Strada sediului
Str. Făgăraşului
Numărul sediului
38
Localitatea sediului
Orş. Ghimbav
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
507075
Detalii sediu
Biroul 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Făgăraşului
Numărul domiciliului fiscal
38
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Ghimbav
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
507075
Detalii domiciliu fiscal
Biroul 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

24 activități autorizate

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 3Servicii de reprezentare media

CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7330 Rev. 3Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7722 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.

CAEN 7739 Rev. 3Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

CAEN 7911 Rev. 3Activități ale agențiilor turistice

CAEN 7990 Rev. 3Alte servicii de rezervare și asistență turistică

CAEN 8110 Rev. 3Activități de servicii suport combinate

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 9020 Rev. 3Activități de interpretare artistică (spectacole)

CAEN 9031 Rev. 3Activități de gestionare a sălilor și amplasamentelor de spectacole

CAEN 9039 Rev. 3Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică

CAEN 9319 Rev. 3Alte activități sportive n.c.a

CAEN 9321 Rev. 3Activități ale parcurilor tematice și de distracții

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovOraş GhimbavCAEN 5621
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI