Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CSG CONSULT TAX & BUSINESS SOLUTIONS SRL

CSG CONSULT TAX & BUSINESS SOLUTIONS SRL

CUI 34218264 · SRL· Bucureşti Sectorul 4· Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

este menționată o opoziție/sunt menționate opozițiiONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CSG CONSULT TAX & BUSINESS SOLUTIONS SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 4 și raportează activitatea activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+12,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 629,8 K lei, față de 557,9 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut34,2%

Marja netă calculată este 34,2% în 2024, față de 19,6% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au scăzut-5,7%

Datoriile raportate sunt 186,9 K lei în 2024, față de 198,2 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Context de verificat
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024629,8 K lei+12,9% față de anul anterior2022: 478.5712023: 557.8592024: 629.773
Rezultat net 2024215,5 K lei+97% față de anul anterior2022: 62.5302023: 109.3592024: 215.456
Angajați 20242-33,3% față de anul anterior2022: 42023: 32024: 2
Capitaluri proprii 2024314,5 K lei+48,5% față de anul anterior2022: 136.1632023: 211.7732024: 314.491
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0315 K630 K2022: 478,6 K lei478,6 K20222023: 557,9 K lei557,9 K20232024: 629,8 K lei629,8 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%18,3%36,7%Mediana sectorului (2024): 36,7% · n=122092022: 13,1%13,1%20222023: 19,6%19,6%20232024: 34,2%34,2%2024

Cifra de afaceri: +12,9% față de anul anterior. Marja netă: 34,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii314,5 K lei+48,5% față de anul anterior
Datorii186,9 K lei-5,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri478,6 K lei557,9 K lei629,8 K lei+12,9% față de anul anterior
Rezultat net62,5 K lei109,4 K lei215,5 K lei+97% față de anul anterior
Capitaluri proprii136,2 K lei211,8 K lei314,5 K lei+48,5% față de anul anterior
Datorii282,6 K lei198,2 K lei186,9 K lei-5,7% față de anul anterior
Creanțe352,6 K lei358,5 K lei420,6 K lei+17,3% față de anul anterior
Angajați432-33,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri34,2%36,7%n=12.20919,6%42,6%n=11.840
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)62,7%72,6%n=9.39851,7%82,5%n=9.115
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)37,3%27,7%n=9.39848,4%17,8%n=9.115
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)5,6%11,4%n=9.3989,6%10,1%n=9.115
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)43%41,3%n=9.39826,7%47,9%n=9.113
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive68,5%87,7%n=12.21251,6%80,7%n=11.861
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,53×3,08×n=12.7031,87×5,06×n=12.333
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360240,42 zile108,36 zilen=11.639231,34 zile101,27 zilen=11.276
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați314.887 lei162.115 lein=9.887185.953 lei149.412 lein=9.580

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
629.773
Rezultat net
215.456
Angajați
2
Datorii
186.941
Active imobilizate
28.133
Active circulante
473.245
Capitaluri proprii
314.491
Venituri totale
632.748
Cheltuieli totale
404.386
Stocuri
—
Creanțe
420.586
Casă și conturi la bănci
52.659
Cheltuieli în avans
54
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
557.859
Rezultat net
109.359
Angajați
3
Datorii
198.207
Active imobilizate
39.442
Active circulante
370.262
Capitaluri proprii
211.773
Venituri totale
560.109
Cheltuieli totale
445.258
Stocuri
—
Creanțe
358.484
Casă și conturi la bănci
11.778
Cheltuieli în avans
276
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
478.571
Rezultat net
62.530
Angajați
4
Datorii
282.615
Active imobilizate
53.222
Active circulante
365.441
Capitaluri proprii
136.163
Venituri totale
478.622
Cheltuieli totale
411.526
Stocuri
—
Creanțe
352.594
Casă și conturi la bănci
12.847
Cheltuieli în avans
115
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Context de verificat
0semnale de urmărit · 1 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCeste menționată o opoziție/sunt menționate opoziții2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-03-11 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34218264
Număr de înregistrare
J40/2948/2015
Înmatriculare
11 martie 2015
EUID
ROONRC.J40/2948/2015
Formă juridică
SRL
Sediu social
Mitropolit Veniamin Costache 8 Bucureşti Sectorul 4 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. Mitropolit Veniamin Costache 8 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 martie 2015
Înregistrare fiscală
27 aprilie 2026
Telefon
0745184342 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CRISTEA - BOTORCU SAMUIL - GHEORGHE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CSG CONSULT TAX & BUSINESS SOLUTIONS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.03.2015
Înregistrare fiscală
11 martie 2015
Număr registrul comerțului
J40/2948/2015
Cod CAEN
6920
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0745184342 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR. MITROPOLIT VENIAMIN COSTACHE, NR.8, PARTER, CAM.4
Strada sediului
Str. Mitropolit Veniamin Costache
Numărul sediului
8
Localitatea sediului
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
PARTER, CAM.4
Strada domiciliului fiscal
Str. Mitropolit Veniamin Costache
Numărul domiciliului fiscal
8
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
PARTER, CAM.4

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
25 noiembrie 2020
Perioada 2: TVA de la
1 februarie 2018
Perioada 2: TVA până la
31 octombrie 2020
Perioada 2: Anulare operată la
9 noiembrie 2020
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 aprilie 2019
TVA la încasare până la
1 noiembrie 2020
Actualizare TVA la încasare
6 ianuarie 2021
Publicare TVA la încasare
7 ianuarie 2021
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6920 Rev. 2Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 4CAEN 6920
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI