faliment
ONRC · 2026-09-03CUART CONSTRUCT SRL
falimentONRC · 2026-09-03
Rezumat
Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.
CUART CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Iod, Comuna Răstoliţa și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.
Datoriile raportate sunt 362,3 K lei în 2022, față de 1,7 mil. lei în 2021. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2022Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2022 · raportare simplificată · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2022: mediana sectorului 17,8% · n=31.798Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2022: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | — | 574,4 K lei | — | Valoare curentă indisponibilă |
| Rezultat net | -316 lei | 213,2 K lei | 50,4 K lei | -76,4% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 559,1 K lei | 772,3 K lei | 50,7 K lei | -93,4% față de anul anterior |
| Datorii | 209,1 K lei | 1,7 mil. lei | 362,3 K lei | -78,8% față de anul anterior |
| Creanțe | 9,2 K lei | 996,3 K lei | 373,5 K lei | -62,5% față de anul anterior |
| Angajați | — | — | — | Valoare curentă indisponibilă |
Indicatori financiari · comparație
2022 / 2021A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2022: 17,8% (n=31.798) · 2021: 15,2% (n=27.590)
Mediana sectorului: 2022: 6,3% (n=24.534) · 2021: 4,1% (n=22.054)
Mediana sectorului: 2022: 50,2% (n=29.778) · 2021: 38,5% (n=25.787)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2022: 40,7% (n=24.554) · 2021: 39,6% (n=22.073)
Mediana sectorului: 2022: 57% (n=24.554) · 2021: 57,2% (n=22.073)
Mediana sectorului: 2022: 16% (n=24.554) · 2021: 16,8% (n=22.073)
Mediana sectorului: 2022: 1,38× (n=40.682) · 2021: 1,36× (n=35.665)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2022: 84,6 zile (n=26.937) · 2021: 71,5 zile (n=23.107)
Mediana sectorului: 2022: 23,4 zile (n=15.429) · 2021: 23,5 zile (n=13.618)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 3 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- —
- Rezultat net
- 50.416
- Angajați
- —
- Datorii
- 362.313
- Active imobilizate
- 9.980
- Active circulante
- 402.989
- Capitaluri proprii
- 50.656
- Venituri totale
- 52.151
- Cheltuieli totale
- 170
- Stocuri
- 28.533
- Creanțe
- 373.491
- Casă și conturi la bănci
- 965
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 574.437
- Rezultat net
- 213.215
- Angajați
- —
- Datorii
- 1.705.781
- Active imobilizate
- 9.980
- Active circulante
- 2.312.451
- Capitaluri proprii
- 772.284
- Venituri totale
- 574.437
- Cheltuieli totale
- 343.989
- Stocuri
- 259.180
- Creanțe
- 996.335
- Casă și conturi la bănci
- 1.056.936
- Cheltuieli în avans
- 155.634
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- —
- Rezultat net
- -316
- Angajați
- —
- Datorii
- 209.116
- Active imobilizate
- 9.980
- Active circulante
- 758.204
- Capitaluri proprii
- 559.068
- Venituri totale
- 679
- Cheltuieli totale
- 975
- Stocuri
- 259.180
- Creanțe
- 9.219
- Casă și conturi la bănci
- 489.805
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
faliment
ONRC · 2026-09-03Inactivare publicată la 2025-08-20. Starea este valabilă pentru data interogării.
ANAF · 2026-11-06145.968 lei în total.
ANAF · 2026-06-301 înregistrare în registrul de insolvență.
BPI / e-Justice · 2026-10-02Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
faliment
ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945Inactivare publicată la 2025-08-20. Starea este valabilă pentru data interogării.
ANAF · 2026-11-06145.968 lei în total.
ANAF · 2026-06-301 înregistrare în registrul de insolvență.
BPI / e-Justice · 2026-10-02Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2009-04-29 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-02 · RNPM necolectată · bilanț 2022.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Obligații fiscale restante publicate
Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.
| Buget | Principal | Accesorii | Total | Necontestat | Contestat |
|---|---|---|---|---|---|
| Buget de stat | 123.292 lei | 22.676 lei | 145.968 lei | 145.968 lei | 0 lei |
| Asigurări sociale | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Șomaj | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Sănătate | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
Observație ANAF: Faliment
Proceduri de insolvență publicate
Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-02.
Deschisă la 03/03/2023
1 dosar de insolvență
Deschidere: 03.03.2023
Practician în insolvență: CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENȚĂ BOTOŞ IACOB-DORINEL
59 publicări în BPI
29/09/2026 · BPI 23 950 din 30/09/2026
31/08/2026 · BPI 21 326 din 01/09/2026
31/07/2026 · BPI 20 160 din 11/08/2026
15/06/2026 · BPI 16 083 din 17/06/2026
28/05/2026 · BPI 14 321 din 29/05/2026
27/04/2026 · BPI 11 000 din 28/04/2026
17/03/2026 · BPI 7 211 din 18/03/2026
27/02/2026 · BPI 5 561 din 02/03/2026
30/01/2026 · BPI 2 757 din 02/02/2026
30/12/2025 · BPI 1 541 din 21/01/2026
28/11/2025 · BPI 27 401 din 09/12/2025
31/10/2025 · BPI 24 271 din 05/11/2025
29/09/2025 · BPI 21 213 din 01/10/2025
29/09/2025 · BPI 20 997 din 29/09/2025
29/08/2025 · BPI 19 132 din 02/09/2025
11/08/2025 · BPI 18 764 din 27/08/2025
29/07/2025 · BPI 17 167 din 30/07/2025
28/07/2025 · BPI 17 103 din 29/07/2025
24/06/2025 · BPI 14 670 din 25/06/2025
28/05/2025 · BPI 12 168 din 28/05/2025
22/04/2025 · BPI 8 873 din 23/04/2025
31/03/2025 · BPI 6 920 din 01/04/2025
26/02/2025 · BPI 4 124 din 27/02/2025
27/01/2025 · BPI 1 976 din 03/02/2025
30/12/2024 · BPI 23 492 din 30/12/2024
29/11/2024 · BPI 21 994 din 05/12/2024
22/11/2024 · BPI 21 679 din 02/12/2024
02/12/2024 · BPI 21 679 din 02/12/2024
14/10/2024 · BPI 18 052 din 14/10/2024
27/09/2024 · BPI 16 866 din 30/09/2024
28/08/2024 · BPI 14 913 din 29/08/2024
30/07/2024 · BPI 14 242 din 14/08/2024
09/07/2024 · BPI 13 078 din 16/07/2024
Dată act indisponibilă · BPI 13 078 din 16/07/2024
26/06/2024 · BPI 11 927 din 26/06/2024
20/05/2024 · BPI 9 389 din 20/05/2024
29/04/2024 · BPI 8 203 din 30/04/2024
27/03/2024 · BPI 5 790 din 27/03/2024
19/02/2024 · BPI 3 207 din 19/02/2024
31/01/2024 · BPI 2 312 din 06/02/2024
29/12/2023 · BPI 41 din 03/01/2024
11/12/2023 · BPI 24 din 03/01/2024
05/12/2023 · BPI 19 687 din 05/12/2023
Dată act indisponibilă · BPI 19 230 din 27/11/2023
15/11/2023 · BPI 19 199 din 24/11/2023
21/11/2023 · BPI 18 874 din 21/11/2023
30/10/2023 · BPI 17 413 din 31/10/2023
18/09/2023 · BPI 14 776 din 19/09/2023
24/08/2023 · BPI 13 480 din 24/08/2023
31/07/2023 · BPI 12 625 din 01/08/2023
31/07/2023 · BPI 12 597 din 01/08/2023
19/06/2023 · BPI 10 602 din 20/06/2023
08/05/2023 · BPI 7 743 din 08/05/2023
02/05/2023 · BPI 7 482 din 03/05/2023
18/04/2023 · BPI 7 034 din 25/04/2023
06/03/2023 · BPI 4 160 din 07/03/2023
06/03/2023 · BPI 4 106 din 07/03/2023
03/03/2023 · BPI 3 981 din 06/03/2023
03/03/2023 · BPI 3 981 din 06/03/2023
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
1 dosare cu nume identic · 2021-10-11–2026-10-12 · verificat 2026-10-12.
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată · Fond
15 termene · ultima soluție: indisponibilă
Soluție indisponibilă
Termen intermediar
Judecătorul sindic dispune continuarea procedurii insolventei şi stabileşte următorul termen de verificare administrativă a procedurii insolventei – art.59 alin.3 din Legea nr.85/2014 – la 20.11.2026, ora 10:00, în camera de consiliu şi fără citarea părţilor.
Document: incheieredesedinta · 2026-06-19
Amână cauza
REZOLUŢIE: Dispune continuarea procedurii insolventei şi stabileşte la 19.06.2026, ora 09:00, în şedinţă publică.
Document: Rezolutie · 2026-03-20
Amână cauza
REZOLUŢIE: Dispune continuarea procedurii insolventei şi stabileşte următorul termen de verificare administrativă a procedurii insolventei – art.59 alin.3 din Legea nr.85/2014 – la 20.03.2026, ora 10:00, în camera de consiliu şi fără citarea părţilor.
Document: Rezolutie · 2025-12-19
Amână cauza
REZOLUŢIE: Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Specializat Mure? nr.3 din data de 26.08.2025, astfel cum a fost completată prin Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Specializat Mure? nr.4 din data de 09 septembrie 2025, potrivit căreia se suspendă soluţionarea cauzelor, cu excepţia celor având ca obiect cereri de deschidere a procedurii insolven?ei promovate în temeiul art.66 din Legea nr. 85/2014, stabileşte un nou termen administrativ la data de 19.12.2025, ora 10:00, camera 218 a Tribunalului Specializat Mure?, cu citarea părţilor.
Document: Rezolutie · 2025-09-19
Amână cauza
Dispune continuarea procedurii insolvenţei şi stabileşte următorul termen de verificare administrativă a procedurii insolvenţei – art.59 alin.3 din Legea nr.85/2014 – la 19.09.2025, ora 09:00, în camera de consiliu şi fără citarea părţilor.
Document: incheieredesedinta · 2025-04-25
Amână cauza
REZOLUŢIE: Judecătorul sindic dispune stabilirea termenului de judecată la data de 25.04.2025, ora 09.00, sala 218 a Tribunalului Specializat Mure?, în şedinţă publică, în vederea verificării îndeplinirii obligaţiilor stabilite în sarcina lichidatorului judiciar.
Document: Rezolutie · 2025-01-31
Amână cauza
REZOLUŢIE: Dispune continuarea procedurii insolventei şi stabileşte următorul termen de verificare administrativă a procedurii insolventei – art.59 alin.3 din Legea nr.85/2014 – la 31.01.2025, ora 09:00, în camera de consiliu şi fără citarea părţilor.
Document: Rezolutie · 2024-10-18
Amână cauza
REZOLUŢIE: Dispune continuarea procedurii insolventei şi stabileşte următorul termen de verificare administrativă a procedurii insolventei – art.59 alin.3 din Legea nr.85/2014 – la 18.10.2024, ora 11:00, în camera de consiliu şi fără citarea părţilor.
Document: Rezolutie · 2024-05-24
Amână cauza
REZOLUŢIE: Dispune continuarea procedurii insolventei şi stabileşte următorul termen de verificare administrativă a procedurii insolventei – art.59 alin.3 din Legea nr.85/2014 – la 24.05.2024, ora 09:00, în camera de consiliu şi fără citarea părţilor.
Document: Rezolutie · 2024-02-23
Amână cauza
REZOLUŢIE: Dispune continuarea procedurii insolven?ei şi stabileşte următorul termen de verificare administrativă a procedurii insolven?ei – art.59 alin.3 din Legea nr.85/2014 – la 23.02.2024, ora 09:00, în camera de consiliu şi fără citarea părţilor.
Document: Rezolutie · 2023-11-24
Termen intermediar
Judecătorul sindic constată că, în lipsă formulării contestaţiilor la tabelul preliminar de obligaţii, acesta a devenit tabel definitiv de creanţe. Dispune continuarea procedurii insolven?ei şi stabileşte termen de verificare administrativă a procedurii insolven?ei – art.59 alin.3 din Legea nr.85/2014 – la 24 noiembrie 2023, ora 09:00, în camera de consiliu şi fără citarea părţilor.
Document: incheieredesedinta · 2023-09-22
Amână cauza
În baza Hotărârii nr.6/20.06.2023 a Adunării Generale a Judecătorilor Tribunalului Specializat Mure?, judecătorul sindic acordă un nou termen la data de 22.09.2023.
Document: incheieredesedinta · 2023-06-23
Deschidere procedură simplificată
Admite cererea formulată în temeiul art. 66 al.1 din Legea nr. 85/2014 de către debitoarea CUART CONSTRUCT S.R.L., (...) prin B. I. şi B. G. în calitate de administratori. Constată că debitoarea CUART CONSTRUCT S.R.L., (...), este în stare de insolvenţă. În temeiul dispoziţiilor art. 71 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolven?ei ?i de insolven?ă coroborat cu art. 38 alin. 2 lit. e din aceeaşi lege dispune deschiderea procedurii simplificate a insolvenţei faţă de societatea debitoare CUART CONSTRUCT S.R.L şi intrarea acesteia în faliment În baza art. 145 alin. 2 din Legea nr. 85/2014 dispune dizolvarea societăţii debitoarei. În temeiul dispoziţiilor art. 145 alin. 2 lit. a raportat la art. 85 alin. 4 din Legea nr.85/2014 dispune ridicarea dreptului de administrare al debitoarei, constând în dreptul de a-şi conduce activitatea, de a-şi administra bunurile din avere şi de a dispune de acestea. În baza art. 75 din Legea nr. 85/2014 constată suspendarea de drept a tuturor acţiunilor judiciare, extrajudiciare şi a măsurilor de executare silită pentru realizarea creanţelor asupra averii debitorului sau a bunurilor sale. În temeiul art. 79 din Legea nr. 85/2014, constată că deschiderea procedurii suspendă orice termene de prescrip?ie a ac?iunilor prevăzute la art. 75 alin. (1) din lege. În temeiul dispoziţiilor art. 73 şi art. 45 alin. 1 lit. d din Legea nr.85/2014 desemnează provizoriu în calitate de lichidator judiciar (indicat de debitoare) CABINETUL INDIVIDUAL DE INSOLVENŢĂ BOTOŞ IACOB DORINEL CUI 19852097 şi stabileşte o remuneraţie provizorie de 3.500 lei, (fără alte taxe). În prima şedinţă a adunării generale a creditorilor va fi definitivată remuneraţia ce va fi suportată din averea debitoarei, în temeiul art. 57 alin. 2 din Legea nr. 85/2014. Lichidatorul judiciar va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 64 din Legea nr. 85/2014, examinând situaţia actelor şi operaţiunilor încheiate de societatea debitoare în cei doi ani anteriori deschiderii procedurii în conformitate cu prevederile art. 117 şi urm. din Legea nr.85/2014 şi a contractelor în derulare conform prevederilor art. 123 şi urm. din Legea nr.85/2014. În vederea asigurării fondurilor necesare acoperirii cheltuielilor de procedură, în situaţia în care debitoarea nu dispune de acestea, stabileşte în sarcina lichidatorului judiciar aplicarea prevederilor art. 39 alin. 4-6 din Legea nr. 85/2014, cu excluderea posibilităţii finanţării acestora din fondurile proprii ale practicianului în insolvenţă. În temeiul dispoziţiilor art. 87 al. 1 lit. b coroborat cu art. 84 al. 3 din Legea 85/2014 stabileşte în sarcina lichidatorului, atribuţia de conducere în tot a activităţii debitorului, precum şi atribuţia de a întocmi şi de a păstra o listă cuprinzând toate încasările, plăţile şi compensările efectuate după deschiderea procedurii, cu precizarea naturii şi valorii acestora, precum şi a datelor de identificare a cocontractanţilor. În baza art. 74 din lege pune în vedere debitoarei să depună la dosarul cauzei, în termen de 10 zile de la primirea notificării, toate actele şi informaţiile prevăzute de art. 67 alin. 1 din Legea nr. 85/2014. În baza prevederilor art. 53 alin. (1) din Legea nr. 85/2014 dă dispoziţie lichidatorului judiciar ca până pe data de 15.03.2023 cel târziu, să convoace adunarea asociaţilor societăţii debitoare CUART CONSTRUCT S.R.L (cu luarea în considerare a timpului necesar notificării) pentru desemnarea administratorului special, cu menţionarea în convocator a sancţiunii decăderii din drepturile recunoscute de procedură şi care sunt exercitate prin administrator special, în cazul în care nu se desemnează un administrator special. În temeiul aliniatului 2 al aceluiaşi articol, administratorul special va preciza în convocator că dacă adunarea asocia?ilor nu desemnează un administrator special, debitorului i se va ridica dreptul de administrare, dacă nu a fost deja ridicat, iar debitorul, respectiv asocia?ii sunt decăzu?i
Document: incheieredesedintasecreta 30/2023 · 2023-03-03
Amână cauza
Pentru depunerea balanţei analitice a conturilor pe luna ianuarie 2023 de către societatea debitoare.
Document: incheieredesedinta · 2023-02-17
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 25505351
- Număr de înregistrare
- J26/472/2009
- Înmatriculare
- 29 aprilie 2009
- EUID
- ROONRC.J26/472/2009
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- 355/C Sat Iod, Comuna Răstoliţa Mureş
- Adresă fiscală
- 355/C IOD MUREŞ
- TVA
- Neînregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 29 aprilie 2009
- Înregistrare fiscală
- 11 mai 2023
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- lichidator judiciar
- C.I.I. BOTOŞ IACOB-DORINEL
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- CUART CONSTRUCT S.R.L.
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 29.04.2009
- Înregistrare fiscală
- 30 aprilie 2009
- Număr registrul comerțului
- J26/472/2009
- Cod CAEN
- 4120
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Municipală Reghin
Contact și adrese
- Domiciliu fiscal
- JUD. MUREŞ, SAT IOD COM. RĂSTOLIŢA, NR.355/C
- Cod poștal fiscal
- 547484
- Numărul sediului
- 355/C
- Localitatea sediului
- Sat Iod Com. Răstoliţa
- Județul sediului
- MUREŞ
- Codul poștal al sediului
- 547484
- Numărul domiciliului fiscal
- 355/C
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sat Iod Com. Răstoliţa
- Județul domiciliului fiscal
- MUREŞ
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 547484
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Nu
- Perioada 1: TVA de la
- 27 mai 2021
- Perioada 1: TVA până la
- 31 iulie 2022
- Perioada 1: Anulare operată la
- 2 august 2022
- Perioada 1: Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- Perioada 2: TVA de la
- 8 mai 2009
- Perioada 2: TVA până la
- 27 iunie 2016
- Perioada 2: Anulare operată la
- 7 iulie 2016
- Perioada 2: Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.c) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- TVA la încasare
- Nu
- TVA la încasare de la
- 1 ianuarie 2013
- TVA la încasare până la
- 27 iunie 2016
- Actualizare TVA la încasare
- 7 iulie 2016
- Publicare TVA la încasare
- 8 iulie 2016
- Tip act TVA la încasare
- Radiere
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Da
- Inactivare
- 20 august 2025
- Publicarea deciziei
- 20 august 2025
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
21 activități autorizate
CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
CAEN 4212 Rev. 2Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri
CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
CAEN 4291 Rev. 2Construcții hidrotehnice
CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor
CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului
CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice
CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții
CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie
CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie
CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților
CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare
CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2022 | 2023-08-28 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | 2026-10-02 | Verificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-12 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.