Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CUIBUS SRL

CUIBUS SRL

CUI 16599543 · SRL· Municipiul Oradea· Întreținerea și repararea autovehiculelor

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

CUIBUS SRL are sediul în Municipiul Oradea și raportează activitatea întreținerea și repararea autovehiculelor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-54,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 10,4 K lei, față de 22,9 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a crescut-9,5%

Marja netă calculată este -9,5% în 2023, față de -16% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
66/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202310,4 K lei-54,4% față de anul anterior2020: 18.1022021: 11.8822022: 22.8742023: 10.423
Rezultat net 2023-988 leiPierdere redusă cu 72,9%2020: -4.8902021: -4.9102022: -3.6522023: -988
Angajați 2023—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2023-89,5 K leiDeficit de capital majorat cu 1,1%2020: -79.9252021: -84.8352022: -88.4872023: -89.475
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2023 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate011 K23 K2020: 18,1 K lei18,1 K20202021: 11,9 K lei11,9 K20212022: 22,9 K lei22,9 K20222023: 10,4 K lei10,4 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-41,3%-18,6%4,1%2020: -27%-27%20202021: -41,3%-41,3%20212022: -16%-16%20222023: -9,5%-9,5%2023Reper 2023: mediana sectorului 4,1% · n=13.834

Cifra de afaceri: -54,4% față de anul anterior.Marjă netă -9,5% · +6,5 pp față de 2022

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2022-88,5 K lei
2023-89,5 K lei

Datorii raportate

202296,2 K lei
202394,6 K lei

Disponibilități bănești

20222,6 K lei
2023—

Capital de lucru net

2022—
2023—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri11,9 K lei22,9 K lei10,4 K lei-54,4% față de anul anterior
Rezultat net-4,9 K lei-3,7 K lei-988 leiPierdere redusă cu 72,9%
Capitaluri proprii-84,8 K lei-88,5 K lei-89,5 K leiDeficit de capital majorat cu 1,1%
Datorii95,7 K lei96,2 K lei94,6 K lei-1,7% față de anul anterior
Creanțe10,9 K lei5,2 K lei5,1 K lei-1% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2023 / 2022

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20232022
Marjă netă-9,5%-16%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2023: 4,1% (n=13.834) · 2022: 6,7% (n=12.590)

Capital și îndatorare

Indicator20232022
Active circulante / datorii totale0,05×0,08×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2023: 0,72× (n=16.611) · 2022: 0,76× (n=15.157)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20232022
Creanțe în zile de vânzări176,4 zile81,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2023: 31,2 zile (n=11.594) · 2022: 31,9 zile (n=10.197)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
10.423
Rezultat net
-988
Angajați
—
Datorii
94.583
Active imobilizate
—
Active circulante
5.108
Capitaluri proprii
-89.475
Venituri totale
10.843
Cheltuieli totale
11.831
Stocuri
—
Creanțe
5.108
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
90.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
22.874
Rezultat net
-3.652
Angajați
—
Datorii
96.244
Active imobilizate
—
Active circulante
7.757
Capitaluri proprii
-88.487
Venituri totale
22.874
Cheltuieli totale
25.839
Stocuri
—
Creanțe
5.159
Casă și conturi la bănci
2.598
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
90.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
11.882
Rezultat net
-4.910
Angajați
—
Datorii
95.746
Active imobilizate
—
Active circulante
10.911
Capitaluri proprii
-84.835
Venituri totale
11.882
Cheltuieli totale
16.436
Stocuri
—
Creanțe
10.911
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
90.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
18.102
Rezultat net
-4.890
Angajați
—
Datorii
89.971
Active imobilizate
—
Active circulante
10.046
Capitaluri proprii
-79.925
Venituri totale
18.102
Cheltuieli totale
22.722
Stocuri
—
Creanțe
10.046
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
90.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

66/ 100Atenție ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 54% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 54% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Dosar 1073/111/20242024-03-13 · Tribunalul BIHOR · Intimat

opoziţie la dizolvare · Fond

1 termen · ultima soluție: Ia act de renunţare la judecată

2024-05-09 · 11:00

Ia act de renunţare la judecată

Ia act de renunţarea la judecata opoziţiei formulate de reclamanta DIRECŢIA GENERALĂ REGIONALĂ A FINANŢELOR PUBLICE CLUJ-NAPOCA prin Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor, în contradictoriu cu pârâţii CUIBUS SRL, CUIBUŞ VASILE şi OFICIUL REGISTRULUI COMERŢULUI DE PE LÂNGĂ TRIBUNALUL BIHOR. Fără cheltuieli de judecată. Cu recurs în 30 de zile de la comunicare, ce se depune la Tribunalul Bihor. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, azi, 09.05.2024.

Document: Hotararecameraconsiliu 91/2024 · 2024-05-09

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

1 dosare distincte cu nume de administratori menționate împreună cu numele firmei · verificat 2026-10-05.

Dosar 1073/111/20242024-03-13 · Tribunalul BIHOR · Litigiicuprofesionistii

opoziţie la dizolvare

Nume publicate de ONRC: CUIBUŞ VASILE

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16599543
Număr de înregistrare
J05/1270/2004
Înmatriculare
14 iulie 2004
EUID
ROONRC.J05/1270/2004
Formă juridică
SRL
Sediu social
Aleea ROGERIUS 10 E 2 Municipiul Oradea Bihor · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CUIBUŞ VASILE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CUIBUS SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 12.11.2024
Înregistrare fiscală
15 iulie 2004
Număr registrul comerțului
J05/1270/2004
Cod CAEN
4532
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, ALEEA ROGERIUS, NR.10, BL.E 2, AP.43
Cod poștal fiscal
410372
Strada sediului
Aleea Rogerius
Numărul sediului
10
Localitatea sediului
Mun. Oradea
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
410372
Strada domiciliului fiscal
Aleea Rogerius
Numărul domiciliului fiscal
10
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Oradea
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
410372

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
12 aprilie 2017
Perioada 1: TVA până la
1 august 2024
Perioada 1: Anulare operată la
1 august 2024
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
29 iulie 2004
Perioada 2: TVA până la
1 februarie 2017
Perioada 2: Anulare operată la
1 februarie 2017
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
12 aprilie 2017
TVA la încasare până la
1 august 2024
Actualizare TVA la încasare
2 august 2024
Publicare TVA la încasare
3 august 2024
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4532 Rev. 2Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorMunicipiul OradeaAleea RogeriusCAEN 4520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI