Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CULTURAL CONSULTING S.R.L.

CULTURAL CONSULTING S.R.L.

CUI 47875762 · SRL· Municipiul Sibiu· Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CULTURAL CONSULTING S.R.L. are sediul în Municipiul Sibiu și raportează activitatea activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+3.485,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 541,3 K lei, față de 15,1 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut13%

Marja netă calculată este 13% în 2024, față de -334,3% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Creanțe în creștere+1.016,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024541,3 K lei+3.485,1% față de anul anterior2023: 15.1002024: 541.347
Rezultat net 202470,5 K lei+239,7% față de anul anterior2023: -50.4842024: 70.525
Angajați 20241-50% față de anul anterior2023: 22024: 1
Capitaluri proprii 202420,2 K lei+140,3% față de anul anterior2023: -50.2842024: 20.241
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0271 K541 K2023: 15,1 K lei15,1 K20232024: 541,3 K lei541,3 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-334,3%-152,2%29,9%Mediana sectorului (2024): 29,9% · n=9532023: -334,3%-334,3%20232024: 13%13%2024

Cifra de afaceri: +3.485,1% față de anul anterior. Marja netă: 13%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii20,2 K lei+140,3% față de anul anterior
Datorii100 K lei+36,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20232024Ultima variație
Cifră de afaceri15,1 K lei541,3 K lei+3.485,1% față de anul anterior
Rezultat net-50,5 K lei70,5 K lei+239,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii-50,3 K lei20,2 K lei+140,3% față de anul anterior
Datorii73 K lei100 K lei+36,9% față de anul anterior
Creanțe732 lei8,2 K lei+1.016,4% față de anul anterior
Angajați21-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri13%29,9%n=953-334,3%32,3%n=977
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)16,8%66%n=742-215,4%70,7%n=732
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)82,9%33,9%n=742312,9%29,3%n=732
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1,6%13,6%n=74211,1%10,9%n=732
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)58,4%19,1%n=742-216,2%20,9%n=732
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive348,4%49,1%n=1.015—47,9%n=1.038
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,19×2,4×n=1.2450,28×2,99×n=1.253
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3605,43 zile103,98 zilen=86817,45 zile106,16 zilen=870
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36012,67 zile2,76 zilen=280212,64 zile4,07 zilen=316
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați541.347 lei212.341 lein=5067.550 lei188.471 lein=523

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
541.347
Rezultat net
70.525
Angajați
1
Datorii
100.030
Active imobilizate
1.991
Active circulante
118.737
Capitaluri proprii
20.241
Venituri totale
848.859
Cheltuieli totale
770.016
Stocuri
19.050
Creanțe
8.172
Casă și conturi la bănci
91.515
Cheltuieli în avans
275
Venituri în avans
732
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
15.100
Rezultat net
-50.484
Angajați
2
Datorii
73.045
Active imobilizate
2.583
Active circulante
20.764
Capitaluri proprii
-50.284
Venituri totale
15.100
Cheltuieli totale
65.258
Stocuri
8.919
Creanțe
732
Casă și conturi la bănci
11.113
Cheltuieli în avans
146
Venituri în avans
732
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare
2025-12-04Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-03-23 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

8 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
47875762
Număr de înregistrare
J2023000590320
Înmatriculare
23 martie 2023
EUID
ROONRC.J2023000590320
Formă juridică
SRL
Sediu social
MIHAI VITEAZU 14A P12 Municipiul Sibiu Sibiu
Adresă fiscală
Bld MIHAI VITEAZU 14A Sibiu SIBIU · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
23 martie 2023
Înregistrare fiscală
12 martie 2025
Telefon
0740134507 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PINCU MARGARETA RAMONA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CULTURAL CONSULTING S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 23.03.2023
Înregistrare fiscală
24 martie 2023
Număr registrul comerțului
J2023000590320
Cod CAEN
7330
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu

Contact și adrese

Telefon
0740134507 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, BLD. MIHAI VITEAZU, NR.14A, BL.P12, ET.3, AP.7
Strada sediului
Bld. Mihai Viteazu
Numărul sediului
14A
Localitatea sediului
Mun. Sibiu
Județul sediului
SIBIU
Strada domiciliului fiscal
Bld. Mihai Viteazu
Numărul domiciliului fiscal
14A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sibiu
Județul domiciliului fiscal
SIBIU

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 2024
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (8) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

MUZEUL JUDETEAN AURELIAN SACERDOTEANU3 din 8 înregistrări (37,5%) · Vezi relația

Orasul Negresti Oas3 din 8 înregistrări (37,5%) · Vezi relația

COMUNA RIU SADULUI1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi relația

JUDETUL SIBIU1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de restaurare (Rev.2)3 din 8 înregistrări (37,5%) · Vezi selecția

Consultanta in afaceri si in management si servicii conexe (Rev.2)2 din 8 înregistrări (25%) · Vezi selecția

Servicii de proiectare tehnica pentru constructia de lucrari publice (Rev.2)1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi selecția

Studiu de fezabilitate (Rev.2)1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi selecția

Servicii de proiectare grafica (Rev.2)1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

4 decembrie 2025Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de restaurare (Rev.2) · Anunț SCNA1128510

Autoritate: MUZEUL JUDETEAN AURELIAN SACERDOTEANU

CPV 45454100-5

T4 2025 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 45454100-5

Vezi detaliile atribuirii →
4.216.923 leiValoare publicată
4 decembrie 2025Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de restaurare (Rev.2) · Anunț SCNA1128510

Autoritate: MUZEUL JUDETEAN AURELIAN SACERDOTEANU

CPV 45454100-5

T4 2025 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 45454100-5

Vezi detaliile atribuirii →
4.216.923 leiValoare publicată
4 decembrie 2025Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de restaurare (Rev.2) · Anunț SCNA1128510

Autoritate: MUZEUL JUDETEAN AURELIAN SACERDOTEANU

CPV 45454100-5

T4 2025 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 45454100-5

Vezi detaliile atribuirii →
4.216.923 leiValoare publicată
11 noiembrie 2025Achiziție directă

Servicii PT, DE...pt "Satul din Clejie, restaurarea monumentelor etnografice de la Muzeul in Aer.."

Autoritate: Orasul Negresti Oas

CPV 71322000-1 — Servicii de proiectare tehnica pentru constructia de lucrari publice (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71322000-1

Vezi detaliile atribuirii →
225.000 leiValoare publicată
3 iulie 2025Achiziție directă

Serv. design,grafica,tiparituri..pt "Satul din Clejie-punerea in valoare a Muzeului in aer liber.."

Autoritate: Orasul Negresti Oas

CPV 79822500-7 — Servicii de proiectare grafica (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79822500-7

Vezi detaliile atribuirii →
104.503 leiValoare publicată
14 martie 2025Achiziție directă

Serv. realizare documentatie DALI pt obiectivul"Satul din clejie-restaurarea monum. etnografice.."

Autoritate: Orasul Negresti Oas

CPV 79314000-8 — Studiu de fezabilitate (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79314000-8

Vezi detaliile atribuirii →
195.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

49 activități autorizate

CAEN 1623 Rev. 3Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4360 Rev. 3Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4611 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4616 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

CAEN 4617 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4753 Rev. 3Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4761 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărților

CAEN 4769 Rev. 3Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4772 Rev. 3Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 5811 Rev. 3Activități de editare a cărților

CAEN 5812 Rev. 3Activități de editare a ziarelor

CAEN 5813 Rev. 3Activități de editare a revistelor și periodicelor

CAEN 5819 Rev. 3Alte activități de editare

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7111 Rev. 3Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7220 Rev. 3Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste

CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7330 Rev. 3Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7411 Rev. 3Activități de design industrial și vestimentar

CAEN 7412 Rev. 3Design grafic și activități de comunicare vizuală

CAEN 7413 Rev. 3Activități de design de interior

CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat

CAEN 7420 Rev. 3Activități fotografice

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7990 Rev. 3Alte servicii de rezervare și asistență turistică

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8561 Rev. 3Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)

CAEN 9011 Rev. 3Activități de creație literară și compoziție muzicală

CAEN 9012 Rev. 3Activități de creație în domeniul artelor vizuale

CAEN 9013 Rev. 3Alte activități de creație artistică

CAEN 9121 Rev. 3Activități ale muzeelor și colecțiilor

CAEN 9122 Rev. 3Activități ale siturilor și monumentelor istorice

CAEN 9130 Rev. 3Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuMunicipiul SibiuCAEN 7021
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI