Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CUMULATIV S.R.L.

CUMULATIV S.R.L.

CUI 44867307 · SRL· Municipiul Iaşi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CUMULATIV S.R.L. are sediul în Municipiul Iaşi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+404%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 390,3 K lei, față de 77,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut15,6%

Marja netă calculată este 15,6% în 2025, față de 5,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-0,2%

Datoriile raportate sunt 154,6 K lei în 2025, față de 154,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025390,3 K lei+404% față de anul anterior2021: 299.9712022: 298.9062023: 268.7762024: 77.4462025: 390.346
Rezultat net 202560,9 K lei+1.321,8% față de anul anterior2021: 169.4792022: 57.6242023: 21.2232024: 4.2802025: 60.852
Angajați 2025—Fără an comparabil2021: 12022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 202561,9 K lei-26,4% față de anul anterior2021: 170.3792022: 58.7042023: 79.9272024: 84.2082025: 61.948
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0195 K390 K2021: 300 K lei300 K20212022: 298,9 K lei298,9 K20222023: 268,8 K lei268,8 K20232024: 77,4 K lei77,4 K20242025: 390,3 K lei390,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%28,2%56,5%Mediana sectorului (2025): 2,7% · n=4992021: 56,5%56,5%20212022: 19,3%19,3%20222023: 7,9%7,9%20232024: 5,5%5,5%20242025: 15,6%15,6%2025

Cifra de afaceri: +404% față de anul anterior. Marja netă: 15,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii61,9 K lei-26,4% față de anul anterior
Datorii154,6 K lei-0,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri268,8 K lei77,4 K lei390,3 K lei+404% față de anul anterior
Rezultat net21,2 K lei4,3 K lei60,9 K lei+1.321,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii79,9 K lei84,2 K lei61,9 K lei-26,4% față de anul anterior
Datorii106,6 K lei154,9 K lei154,6 K lei-0,2% față de anul anterior
Creanțe113,2 K lei131,3 K lei147,4 K lei+12,3% față de anul anterior
Angajați11—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri15,6%2,7%n=4995,5%31,5%n=1.184
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive98,2%25,5%n=3735,1%68,6%n=1.154
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,4×0,99×n=5731,54×1,83×n=1.579
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360135,98 zile26,57 zilen=449610,39 zile115,03 zilen=1.060
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36035,93 zile92,84 zilen=45363,65 zile2,83 zilen=329
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—355.424 lein=38677.446 lei194.840 lein=837

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
390.346
Rezultat net
60.852
Angajați
—
Datorii
154.644
Active imobilizate
—
Active circulante
216.592
Capitaluri proprii
61.948
Venituri totale
390.360
Cheltuieli totale
320.008
Stocuri
38.963
Creanțe
147.444
Casă și conturi la bănci
30.185
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
77.446
Rezultat net
4.280
Angajați
1
Datorii
154.914
Active imobilizate
—
Active circulante
239.122
Capitaluri proprii
84.208
Venituri totale
77.455
Cheltuieli totale
72.490
Stocuri
13.693
Creanțe
131.311
Casă și conturi la bănci
94.118
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
268.776
Rezultat net
21.223
Angajați
1
Datorii
106.613
Active imobilizate
—
Active circulante
186.540
Capitaluri proprii
79.927
Venituri totale
269.964
Cheltuieli totale
246.747
Stocuri
31.998
Creanțe
113.158
Casă și conturi la bănci
41.384
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
298.906
Rezultat net
57.624
Angajați
1
Datorii
95.919
Active imobilizate
—
Active circulante
154.623
Capitaluri proprii
58.704
Venituri totale
302.257
Cheltuieli totale
242.246
Stocuri
46.661
Creanțe
33.875
Casă și conturi la bănci
74.087
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
299.971
Rezultat net
169.479
Angajați
1
Datorii
156.343
Active imobilizate
—
Active circulante
340.577
Capitaluri proprii
170.379
Venituri totale
300.094
Cheltuieli totale
127.277
Stocuri
177.902
Creanțe
1.588
Casă și conturi la bănci
161.087
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
13.855
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-06-09Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-09-08 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

42 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44867307
Număr de înregistrare
J2021003008224
Înmatriculare
8 septembrie 2021
EUID
ROONRC.J2021003008224
Formă juridică
SRL
Sediu social
TUDOR NECULAI 19 945 Municipiul Iaşi Iaşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Ale TUDOR NECULAI 19 Iaşi IAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
8 septembrie 2021
Înregistrare fiscală
6 octombrie 2025
Telefon
0754545453 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
COSTIN IONUŢ-EUSEBIO

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CUMULATIV S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 08.09.2021
Înregistrare fiscală
8 septembrie 2021
Număr registrul comerțului
J2021003008224
Cod CAEN
4755
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Telefon
0754545453 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, ALEEA TUDOR NECULAI, NR.19, PARTER. CAMERA 2, BL.945, AP.4
Strada sediului
Aleea Tudor Neculai
Numărul sediului
19
Localitatea sediului
Mun. Iaşi
Județul sediului
IAŞI
Detalii sediu
parter. camera 2
Strada domiciliului fiscal
Aleea Tudor Neculai
Numărul domiciliului fiscal
19
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Iaşi
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Detalii domiciliu fiscal
parter. camera 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (42) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

LICEUL TEHNOLOGIC GRIGORE ANTIPA BACAU2 din 42 înregistrări (4,8%) · Vezi relația

LICEUL TEHNOLOGIC NUCET2 din 42 înregistrări (4,8%) · Vezi relația

ORASUL MARASESTI2 din 42 înregistrări (4,8%) · Vezi relația

SCOALA GIMNAZIALA AVRAM IANCU UNIREA1 din 42 înregistrări (2,4%) · Vezi relația

SCOALA GIMNAZIALA BURLA1 din 42 înregistrări (2,4%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Mobilier urban (Rev.2)24 din 42 înregistrări (57,1%) · Vezi selecția

Containere si pubele de deseuri (Rev.2)9 din 42 înregistrări (21,4%) · Vezi selecția

Banci (Rev.2)7 din 42 înregistrări (16,7%) · Vezi selecția

Diverse articole (Rev.2)2 din 42 înregistrări (4,8%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

9 iunie 2026Achiziție directă

Coș gunoi stradal Nianija

Autoritate: ORASUL MARASESTI

CPV 44423000-1 — Diverse articole (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44423000-1

Vezi detaliile atribuirii →
3.382 leiValoare publicată
5 iunie 2026Achiziție directă

Coș gunoi stradal

Autoritate: COMUNA FACAENI

CPV 34928400-2 — Mobilier urban (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34928400-2

Vezi detaliile atribuirii →
14.952 leiValoare publicată
29 mai 2026Achiziție directă

Pachet bănci stradale Sanchez fag

Autoritate: LICEUL TEHNOLOGIC NUCET

CPV 34928400-2 — Mobilier urban (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34928400-2

Vezi detaliile atribuirii →
4.960 leiValoare publicată
29 mai 2026Achiziție directă

Pachet bănci stradale Pandora

Autoritate: LICEUL TEHNOLOGIC NUCET

CPV 34928400-2 — Mobilier urban (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34928400-2

Vezi detaliile atribuirii →
9.390 leiValoare publicată
19 mai 2026Achiziție directă

Achizitie Pachet bănci stradale PNRAS

Autoritate: Liceul tehnologic Petofi Sandor Danesti

CPV 34928400-2 — Mobilier urban (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34928400-2

Vezi detaliile atribuirii →
6.948 leiValoare publicată
13 mai 2026Achiziție directă

pachet banci si cosuri stradale

Autoritate: COMUNA ARCANI

CPV 34928400-2 — Mobilier urban (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34928400-2

Vezi detaliile atribuirii →
3.096 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

22 activități autorizate

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4615 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

CAEN 4616 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4622 Rev. 3Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor

CAEN 4641 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor textile

CAEN 4643 Rev. 3Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor

CAEN 4647 Rev. 3Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4649 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4685 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor chimice

CAEN 4686 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4753 Rev. 3Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea

CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 8220 Rev. 3Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiMunicipiul IaşiCAEN 4755
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI