Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CZO METAL TRADE S.R.L.

CZO METAL TRADE S.R.L.

CUI 38902108 · SRL· Municipiul Sfântu Gheorghe

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

CZO METAL TRADE S.R.L. are sediul în Municipiul Sfântu Gheorghe. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-14,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,1 mil. lei, față de 1,3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,7%

Marja netă calculată este 0,7% în 2025, față de 15,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-41,8%

Datoriile raportate sunt 167,3 K lei în 2025, față de 287,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,1 mil. lei-14,2% față de anul anterior2020: 668.5842021: 831.6012022: 1.084.9682023: 1.263.8982024: 1.253.6902025: 1.076.215
Rezultat net 20257,7 K lei-96% față de anul anterior2020: 97.9702021: 35.4622022: 238.7412023: 305.9372024: 190.9992025: 7.677
Angajați 20256+0% față de anul anterior2020: 102021: 72022: 62023: 72024: 62025: 6
Capitaluri proprii 2025199,1 K lei+4% față de anul anterior2020: 481.7772021: 417.2402022: 255.9812023: 306.9182024: 191.4172025: 199.094
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0632 K1 mil.2020: 668,6 K lei668,6 K20202021: 831,6 K lei831,6 K20212022: 1,1 mil. lei1,1 mil.20222023: 1,3 mil. lei1,3 mil.20232024: 1,3 mil. lei1,3 mil.20242025: 1,1 mil. lei1,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%12,1%24,2%Mediana sectorului (2025): 11,7% · n=9962020: 14,7%14,7%20202021: 4,3%4,3%20212022: 22%22%20222023: 24,2%24,2%20232024: 15,2%15,2%20242025: 0,7%0,7%2025

Cifra de afaceri: -14,2% față de anul anterior. Marja netă: 0,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii199,1 K lei+4% față de anul anterior
Datorii167,3 K lei-41,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,3 mil. lei1,3 mil. lei1,1 mil. lei-14,2% față de anul anterior
Rezultat net305,9 K lei191 K lei7,7 K lei-96% față de anul anterior
Capitaluri proprii306,9 K lei191,4 K lei199,1 K lei+4% față de anul anterior
Datorii95,2 K lei287,5 K lei167,3 K lei-41,8% față de anul anterior
Creanțe177,1 K lei133,1 K lei138,6 K lei+4,1% față de anul anterior
Angajați766+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0,7%11,7%n=99615,2%12,8%n=1.371
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)54,3%36,7%n=93040%44,4%n=1.250
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)45,7%55,4%n=93060%49,9%n=1.250
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)8,3%32,5%n=93012,1%34,7%n=1.250
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)2,1%6,8%n=92939,9%8,2%n=1.249
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive3,9%30,9%n=92299,8%35,7%n=1.243
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,01×1,09×n=1.2131,46×1,14×n=1.643
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36046,35 zile80,95 zilen=93838,22 zile72,74 zilen=1.283
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36026,98 zile22,87 zilen=64618,01 zile21,96 zilen=890
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați179.369 lei181.034 lein=791208.948 lei167.374 lein=1.113

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.076.215
Rezultat net
7.677
Angajați
6
Datorii
167.254
Active imobilizate
30.368
Active circulante
335.980
Capitaluri proprii
199.094
Venituri totale
1.076.287
Cheltuieli totale
1.067.352
Stocuri
80.662
Creanțe
138.562
Casă și conturi la bănci
116.756
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.253.690
Rezultat net
190.999
Angajați
6
Datorii
287.488
Active imobilizate
58.062
Active circulante
420.843
Capitaluri proprii
191.417
Venituri totale
1.253.693
Cheltuieli totale
1.025.835
Stocuri
62.729
Creanțe
133.091
Casă și conturi la bănci
225.023
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.263.898
Rezultat net
305.937
Angajați
7
Datorii
95.203
Active imobilizate
55.019
Active circulante
347.102
Capitaluri proprii
306.918
Venituri totale
1.263.898
Cheltuieli totale
945.575
Stocuri
28.237
Creanțe
177.094
Casă și conturi la bănci
141.771
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.084.968
Rezultat net
238.741
Angajați
6
Datorii
88.729
Active imobilizate
73.334
Active circulante
270.060
Capitaluri proprii
255.981
Venituri totale
1.084.976
Cheltuieli totale
835.602
Stocuri
8.272
Creanțe
134.056
Casă și conturi la bănci
127.732
Cheltuieli în avans
1.316
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
831.601
Rezultat net
35.462
Angajați
7
Datorii
120.327
Active imobilizate
53.834
Active circulante
482.841
Capitaluri proprii
417.240
Venituri totale
831.601
Cheltuieli totale
787.989
Stocuri
25.567
Creanțe
235.184
Casă și conturi la bănci
222.090
Cheltuieli în avans
892
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
668.584
Rezultat net
97.970
Angajați
10
Datorii
78.353
Active imobilizate
49.044
Active circulante
511.086
Capitaluri proprii
481.777
Venituri totale
668.706
Cheltuieli totale
564.049
Stocuri
54.784
Creanțe
283.938
Casă și conturi la bănci
172.364
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-11-25; reactivare la 2022-12-29. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-12-29

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-11-25; reactivare la 2022-12-29. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-12-29
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-02-21 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38902108
Număr de înregistrare
J14/65/2018
Înmatriculare
21 februarie 2018
EUID
ROONRC.J14/65/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
RECOLTEI 3 Municipiul Sfântu Gheorghe Covasna · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. RECOLTEI 3 Sfântu Gheorghe COVASNA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 februarie 2018
Înregistrare fiscală
12 martie 2025
Telefon
0757492523 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BERECZKI TAMÁS

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CZO METAL TRADE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.02.2018
Înregistrare fiscală
21 februarie 2018
Număr registrul comerțului
J14/65/2018
Cod CAEN
2562
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna

Contact și adrese

Telefon
0757492523 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. COVASNA, MUN. SFÂNTU GHEORGHE, STR. RECOLTEI, NR.3
Cod poștal fiscal
520073
Strada sediului
Str. Recoltei
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Mun. Sfântu Gheorghe
Județul sediului
COVASNA
Codul poștal al sediului
520073
Strada domiciliului fiscal
Str. Recoltei
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sfântu Gheorghe
Județul domiciliului fiscal
COVASNA
Cod poștal domiciliu fiscal
520073

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
12 ianuarie 2023
Perioada 2: TVA de la
1 decembrie 2018
Perioada 2: TVA până la
25 noiembrie 2022
Perioada 2: Anulare operată la
29 noiembrie 2022
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 decembrie 2018
TVA la încasare până la
25 noiembrie 2022
Actualizare TVA la încasare
20 ianuarie 2023
Publicare TVA la încasare
21 ianuarie 2023
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
25 noiembrie 2022
Reactivare
29 decembrie 2022
Publicarea deciziei
29 noiembrie 2022

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 2561 Rev. 2Tratarea și acoperirea metalelor

CAEN 2562 Rev. 2Operațiuni de mecanică generală

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CovasnaMunicipiul Sfântu GheorgheCAEN 2562
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI