Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/D ' ARTAGNAN GRAPHIC DESIGN S.R.L.

D ' ARTAGNAN GRAPHIC DESIGN S.R.L.

CUI 41302952 · SRL· Municipiul Alba Iulia

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

D ' ARTAGNAN GRAPHIC DESIGN S.R.L. are sediul în Municipiul Alba Iulia. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-12,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 139 K lei, față de 158,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât45,9%

Marja netă calculată este 45,9% în 2025, față de 52,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+17,7%

Datoriile raportate sunt 8,4 K lei în 2025, față de 7,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025139 K lei-12,5% față de anul anterior2020: 51.6302021: 100.9982022: 122.1832023: 139.2962024: 158.7982025: 139.002
Rezultat net 202563,8 K lei-22,8% față de anul anterior2020: 37.0022021: 82.8512022: 96.3022023: 77.8292024: 82.6992025: 63.805
Angajați 20251+0% față de anul anterior2023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202560,2 K lei-27,5% față de anul anterior2020: 42.4322021: 89.1872022: 102.6382023: 105.4672024: 82.9392025: 60.158
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate079 K159 K2020: 51,6 K lei51,6 K20202021: 101 K lei101 K20212022: 122,2 K lei122,2 K20222023: 139,3 K lei139,3 K20232024: 158,8 K lei158,8 K20242025: 139 K lei139 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%41%82%Mediana sectorului (2025): 19,5% · n=28872020: 71,7%71,7%20202021: 82%82%20212022: 78,8%78,8%20222023: 55,9%55,9%20232024: 52,1%52,1%20242025: 45,9%45,9%2025

Cifra de afaceri: -12,5% față de anul anterior. Marja netă: 45,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii60,2 K lei-27,5% față de anul anterior
Datorii8,4 K lei+17,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri139,3 K lei158,8 K lei139 K lei-12,5% față de anul anterior
Rezultat net77,8 K lei82,7 K lei63,8 K lei-22,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii105,5 K lei82,9 K lei60,2 K lei-27,5% față de anul anterior
Datorii6 K lei7,1 K lei8,4 K lei+17,7% față de anul anterior
Creanțe11,6 K lei67,6 K lei68,9 K lei+1,9% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri45,9%19,5%n=2.88752,1%23,1%n=3.976
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)—58,8%n=2.15483,2%65,8%n=2.949
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)—40,4%n=2.1547,1%33,1%n=2.949
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)—14,5%n=2.1541,3%13%n=2.949
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)—16,6%n=2.15482,9%18,4%n=2.948
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive106,1%57,3%n=2.68999,7%56,9%n=3.710
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii9,33×1,73×n=3.42713,83×2,31×n=4.646
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360178,39 zile84,68 zilen=2.627153,29 zile71,53 zilen=3.487
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36010,36 zile15,18 zilen=1.2379,07 zile15,75 zilen=1.602
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați139.002 lei157.956 lein=1.650158.798 lei144.680 lein=2.393

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
139.002
Rezultat net
63.805
Angajați
1
Datorii
8.381
Active imobilizate
—
Active circulante
78.218
Capitaluri proprii
60.158
Venituri totale
139.417
Cheltuieli totale
74.249
Stocuri
3.999
Creanțe
68.878
Casă și conturi la bănci
5.341
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
9.679
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
158.798
Rezultat net
82.699
Angajați
1
Datorii
7.121
Active imobilizate
1.273
Active circulante
98.466
Capitaluri proprii
82.939
Venituri totale
158.989
Cheltuieli totale
74.732
Stocuri
3.999
Creanțe
67.619
Casă și conturi la bănci
26.848
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
9.679
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
139.296
Rezultat net
77.829
Angajați
1
Datorii
5.954
Active imobilizate
5.612
Active circulante
115.382
Capitaluri proprii
105.467
Venituri totale
139.309
Cheltuieli totale
60.254
Stocuri
3.999
Creanțe
11.565
Casă și conturi la bănci
99.818
Cheltuieli în avans
106
Venituri în avans
9.679
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
122.183
Rezultat net
96.302
Angajați
—
Datorii
1.527
Active imobilizate
9.951
Active circulante
103.864
Capitaluri proprii
102.638
Venituri totale
122.200
Cheltuieli totale
22.305
Stocuri
3.999
Creanțe
11.950
Casă și conturi la bănci
87.915
Cheltuieli în avans
29
Venituri în avans
9.679
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
100.998
Rezultat net
82.851
Angajați
—
Datorii
978
Active imobilizate
3.290
Active circulante
86.875
Capitaluri proprii
89.187
Venituri totale
101.086
Cheltuieli totale
15.266
Stocuri
3.999
Creanțe
5.625
Casă și conturi la bănci
77.251
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
51.630
Rezultat net
37.002
Angajați
—
Datorii
681
Active imobilizate
4.330
Active circulante
38.783
Capitaluri proprii
42.432
Venituri totale
51.709
Cheltuieli totale
13.278
Stocuri
2.110
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
36.673
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2020-11-12; reactivare la 2021-02-02. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2021-02-02

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2020-11-12; reactivare la 2021-02-02. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2021-02-02
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-06-24 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41302952
Număr de înregistrare
J2019001191019
Înmatriculare
24 iunie 2019
EUID
ROONRC.J2019001191019
Formă juridică
SRL
Sediu social
ÎNCORONĂRII 7 Municipiul Alba Iulia Alba · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Bld ÎNCORONĂRII 7 Alba Iulia ALBA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 iunie 2019
Înregistrare fiscală
11 mai 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ȘTIOP DAN MIRCEA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
D ARTAGNAN GRAPHIC DESIGN S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 24.06.2019
Înregistrare fiscală
24 iunie 2019
Număr registrul comerțului
J2019001191019
Cod CAEN
7412
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Alba

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ALBA, MUN. ALBA IULIA, BLD. ÎNCORONĂRII, NR.7, CAMERA 2, ET.2
Cod poștal fiscal
510152
Strada sediului
Bld. Încoronării
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Mun. Alba Iulia
Județul sediului
ALBA
Codul poștal al sediului
510152
Detalii sediu
CAMERA 2
Strada domiciliului fiscal
Bld. Încoronării
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Alba Iulia
Județul domiciliului fiscal
ALBA
Cod poștal domiciliu fiscal
510152
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
12 noiembrie 2020
Reactivare
2 februarie 2021
Publicarea deciziei
12 noiembrie 2020

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AlbaMunicipiul Alba IuliaCAEN 7410
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI