Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/D & B COM SRL

D & B COM SRL

CUI 2392903 · SRL· Sat Mărculeşti, Comuna Mărculeşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

D & B COM SRL are sediul în Sat Mărculeşti, Comuna Mărculeşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-4,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 95,8 K lei, față de 99,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât8%

Marja netă calculată este 8% în 2025, față de 9,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+453,7%

Datoriile raportate sunt 25,1 K lei în 2025, față de 4,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202595,8 K lei-4,1% față de anul anterior2020: 53.3482021: 60.6942022: 85.1542023: 100.0072024: 99.8742025: 95.780
Rezultat net 20257,6 K lei-20,7% față de anul anterior2020: 2.1192021: 2.5722022: 7.4432023: 10.7272024: 9.6352025: 7.638
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202513,3 K lei-57,9% față de anul anterior2020: 6.3872021: 6.8432022: 11.7142023: 22.4432024: 31.4882025: 13.252
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate050 K100 K2020: 53,3 K lei53,3 K20202021: 60,7 K lei60,7 K20212022: 85,2 K lei85,2 K20222023: 100 K lei100 K20232024: 99,9 K lei99,9 K20242025: 95,8 K lei95,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%5,4%10,7%2020: 4%4%20202021: 4,2%4,2%20212022: 8,7%8,7%20222023: 10,7%10,7%20232024: 9,6%9,6%20242025: 8%8%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,9% · n=996

Cifra de afaceri: -4,1% față de anul anterior.Marjă netă 8% · -1,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202431,5 K lei
202513,3 K lei

Datorii raportate

20244,5 K lei
202525,1 K lei

Disponibilități bănești

202422,8 K lei
202534,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri100 K lei99,9 K lei95,8 K lei-4,1% față de anul anterior
Rezultat net10,7 K lei9,6 K lei7,6 K lei-20,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii22,4 K lei31,5 K lei13,3 K lei-57,9% față de anul anterior
Datorii5,3 K lei4,5 K lei25,1 K lei+453,7% față de anul anterior
Creanțe—323 lei222 lei-31,3% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă8%9,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,9% (n=996) · 2024: 3,1% (n=1.124)

Rezultat / capitaluri proprii57,6%30,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 18,3% (n=863) · 2024: 17% (n=977)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale1,53×7,95×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,99× (n=1.355) · 2024: 0,99× (n=1.548)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări0,8 zile1,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 42,7 zile (n=961) · 2024: 44,6 zile (n=1.072)

Stocuri în zile de vânzări14,5 zile46,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 47,2 zile (n=845) · 2024: 46,3 zile (n=941)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
95.780
Rezultat net
7.638
Angajați
—
Datorii
25.101
Active imobilizate
—
Active circulante
38.353
Capitaluri proprii
13.252
Venituri totale
95.780
Cheltuieli totale
86.876
Stocuri
3.849
Creanțe
222
Casă și conturi la bănci
34.282
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
99.874
Rezultat net
9.635
Angajați
—
Datorii
4.533
Active imobilizate
—
Active circulante
36.021
Capitaluri proprii
31.488
Venituri totale
99.874
Cheltuieli totale
88.523
Stocuri
12.900
Creanțe
323
Casă și conturi la bănci
22.798
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
100.007
Rezultat net
10.727
Angajați
—
Datorii
5.345
Active imobilizate
—
Active circulante
27.788
Capitaluri proprii
22.443
Venituri totale
100.007
Cheltuieli totale
89.280
Stocuri
16.353
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
11.435
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
85.154
Rezultat net
7.443
Angajați
—
Datorii
9.617
Active imobilizate
—
Active circulante
21.331
Capitaluri proprii
11.714
Venituri totale
85.154
Cheltuieli totale
75.208
Stocuri
14.886
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
6.445
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
60.694
Rezultat net
2.572
Angajați
—
Datorii
7.341
Active imobilizate
—
Active circulante
14.184
Capitaluri proprii
6.843
Venituri totale
60.694
Cheltuieli totale
56.296
Stocuri
8.359
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
5.825
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
53.348
Rezultat net
2.119
Angajați
—
Datorii
4.038
Active imobilizate
—
Active circulante
10.425
Capitaluri proprii
6.387
Venituri totale
53.348
Cheltuieli totale
49.713
Stocuri
7.233
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
3.192
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-10-30 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
2392903
Număr de înregistrare
J21/946/1992
Înmatriculare
4 noiembrie 1992
EUID
ROONRC.J21/946/1992
Formă juridică
SRL
Sediu social
- Sat Mărculeşti, Comuna Mărculeşti Ialomiţa
Adresă fiscală
- MARCULESTI IALOMIŢA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 octombrie 1992
Înregistrare fiscală
2 februarie 2023
Telefon
219057

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BĂRCAN DĂNUŢ-SILVIU
administrator
DOBRESCU ȘTEFANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
D & B COM S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.10.1992
Înregistrare fiscală
30 octombrie 1992
Număr registrul comerțului
J21/946/1992
Cod CAEN
3109
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ialomiţa

Contact și adrese

Telefon
219057
Domiciliu fiscal
JUD. IALOMIŢA, SAT MĂRCULEŞTI COM. MĂRCULEŞTI, NR.-
Cod poștal fiscal
927092
Numărul sediului
-
Localitatea sediului
Sat Mărculeşti Com. Mărculeşti
Județul sediului
IALOMIŢA
Codul poștal al sediului
927092
Numărul domiciliului fiscal
-
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Mărculeşti Com. Mărculeşti
Județul domiciliului fiscal
IALOMIŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
927092

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 octombrie 2007
TVA până la
31 ianuarie 2011
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 3614 Rev. 1Producția altor tipuri de mobilier

CAEN 7470 Rev. 1Activități de întreținere și curațare a cladirilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IalomiţaSat Mărculeşti, Comuna MărculeştiCAEN 4639
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI