Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/D&D MODERN CAR SERVICE S.R.L.

D&D MODERN CAR SERVICE S.R.L.

CUI 43871318 · SRL· Sat Căciulaţi, Comuna Moara Vlăsiei· Întreținerea și repararea autovehiculelor

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2023-04-12. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

D&D MODERN CAR SERVICE S.R.L. are sediul în Sat Căciulaţi, Comuna Moara Vlăsiei și raportează activitatea întreținerea și repararea autovehiculelor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2023-04-12. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut-72,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 456,8 K lei, față de 1,7 mil. lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a coborât4,8%

Marja netă calculată este 4,8% în 2023, față de 27,6% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
72/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2023456,8 K lei-72,4% față de anul anterior2021: 862.3752022: 1.654.4302023: 456.807
Rezultat net 202322 K lei-95,2% față de anul anterior2021: 395.1352022: 456.0202023: 22.039
Angajați 20232-33,3% față de anul anterior2021: 12022: 32023: 2
Capitaluri proprii 2023873,4 K lei+2,6% față de anul anterior2021: 395.3352022: 851.3552023: 873.394
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0827 K2 mil.2021: 862,4 K lei862,4 K20212022: 1,7 mil. lei1,7 mil.20222023: 456,8 K lei456,8 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%22,9%45,8%Mediana sectorului (2023): 4,1% · n=138342021: 45,8%45,8%20212022: 27,6%27,6%20222023: 4,8%4,8%2023

Cifra de afaceri: -72,4% față de anul anterior. Marja netă: 4,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2023 comparat cu 2022
Capitaluri proprii873,4 K lei+2,6% față de anul anterior
Datorii1,1 mil. lei+23% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri862,4 K lei1,7 mil. lei456,8 K lei-72,4% față de anul anterior
Rezultat net395,1 K lei456 K lei22 K lei-95,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii395,3 K lei851,4 K lei873,4 K lei+2,6% față de anul anterior
Datorii128,4 K lei859,1 K lei1,1 mil. lei+23% față de anul anterior
Creanțe455,2 K lei913,6 K lei1,7 mil. lei+80,8% față de anul anterior
Angajați132-33,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2023Sector 2023Firma 2022Sector 2022
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri4,8%4,1%n=13.83427,6%6,7%n=12.590
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)45,2%15,4%n=12.37449,7%14,5%n=11.135
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)54,6%76,5%n=12.37450,1%77,3%n=11.135
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)10,8%36%n=12.37416,8%37,2%n=11.135
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)1,1%2,1%n=12.35926,6%3,6%n=11.127
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive2,5%30,1%n=9.80153,6%39,8%n=9.134
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,63×0,72×n=16.6111,66×0,76×n=15.157
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601.301,66 zile31,24 zilen=11.594198,81 zile31,92 zilen=10.197
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36032,9 zile34,35 zilen=9.9968,19 zile36,07 zilen=9.095
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați228.404 lei119.935 lein=10.994551.477 lei101.790 lein=9.927

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
456.807
Rezultat net
22.039
Angajați
2
Datorii
1.056.833
Active imobilizate
208.692
Active circulante
1.725.558
Capitaluri proprii
873.394
Venituri totale
457.654
Cheltuieli totale
431.037
Stocuri
41.743
Creanțe
1.651.689
Casă și conturi la bănci
32.126
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
4.023
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.654.430
Rezultat net
456.020
Angajați
3
Datorii
859.063
Active imobilizate
287.919
Active circulante
1.425.958
Capitaluri proprii
851.355
Venituri totale
1.656.971
Cheltuieli totale
1.184.382
Stocuri
37.616
Creanțe
913.641
Casă și conturi la bănci
474.701
Cheltuieli în avans
1.411
Venituri în avans
4.870
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
862.375
Rezultat net
395.135
Angajați
1
Datorii
128.358
Active imobilizate
18.860
Active circulante
512.243
Capitaluri proprii
395.335
Venituri totale
862.587
Cheltuieli totale
455.191
Stocuri
—
Creanțe
455.156
Casă și conturi la bănci
57.087
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
7.410
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

72/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-04-12. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

319.190 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 72% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-04-12. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

319.190 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 72% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-03-08 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat174.601 lei61.078 lei235.679 lei235.679 lei0 lei
Asigurări sociale48.138 lei14.734 lei62.872 lei62.872 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate15.780 lei4.859 lei20.639 lei20.639 lei0 lei

Observație ANAF: Insolvabil

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43871318
Număr de înregistrare
J2021001485232
Înmatriculare
8 martie 2021
EUID
ROONRC.J2021001485232
Formă juridică
SRL
Sediu social
GURA HUMORULUI 4 Sat Căciulaţi, Comuna Moara Vlăsiei Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str GURA HUMORULUI 4 Căciulaţi ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
8 martie 2021
Înregistrare fiscală
5 decembrie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IANCU MARIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
D&D MODERN CAR SERVICE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 08.03.2021
Înregistrare fiscală
8 martie 2021
Număr registrul comerțului
J23/1485/2021
Cod CAEN
4520
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT CĂCIULAŢI COM. MOARA VLĂSIEI, STR. GURA HUMORULUI, NR.4, LOT 2
Strada sediului
Str. Gura Humorului
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Sat Căciulaţi Com. Moara Vlăsiei
Județul sediului
ILFOV
Detalii sediu
LOT 2
Strada domiciliului fiscal
Str. Gura Humorului
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Căciulaţi Com. Moara Vlăsiei
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Detalii domiciliu fiscal
LOT 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 mai 2021
TVA până la
12 aprilie 2023
Anulare operată la
4 mai 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 mai 2021
TVA la încasare până la
12 aprilie 2023
Actualizare TVA la încasare
29 mai 2023
Publicare TVA la încasare
30 mai 2023
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
12 aprilie 2023
Publicarea deciziei
12 aprilie 2023

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Căciulaţi, Comuna Moara VlăsieiCAEN 4520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI