Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/D&G CRYSTAL MONTAGE S.R.L.

D&G CRYSTAL MONTAGE S.R.L.

CUI 41397871 · SRL· Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

D&G CRYSTAL MONTAGE S.R.L. are sediul în Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+309,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,3 mil. lei, față de 317,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut14,6%

Marja netă calculată este 14,6% în 2025, față de -14,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+880,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,3 mil. lei+309,3% față de anul anterior2020: 194.9082021: 199.6862022: 229.9782023: 455.6962024: 317.3412025: 1.298.831
Rezultat net 2025189 K lei+499,7% față de anul anterior2020: 41.0092021: -37.7392022: 8.5882023: 2.6722024: -47.2872025: 189.027
Angajați 2025—Fără an comparabil2022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2025-73,5 K lei+72% față de anul anterior2020: 34.6262021: -3.1142022: 5.4742023: 8.1472024: -262.5342025: -73.507
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0649 K1 mil.2020: 194,9 K lei194,9 K20202021: 199,7 K lei199,7 K20212022: 230 K lei230 K20222023: 455,7 K lei455,7 K20232024: 317,3 K lei317,3 K20242025: 1,3 mil. lei1,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-18,9%1,1%21%Mediana sectorului (2025): 2,3% · n=10862020: 21%21%20202021: -18,9%-18,9%20212022: 3,7%3,7%20222023: 0,6%0,6%20232024: -14,9%-14,9%20242025: 14,6%14,6%2025

Cifra de afaceri: +309,3% față de anul anterior. Marja netă: 14,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-73,5 K lei+72% față de anul anterior
Datorii718,4 K lei+32,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri455,7 K lei317,3 K lei1,3 mil. lei+309,3% față de anul anterior
Rezultat net2,7 K lei-47,3 K lei189 K lei+499,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii8,1 K lei-262,5 K lei-73,5 K lei+72% față de anul anterior
Datorii497 K lei543,1 K lei718,4 K lei+32,3% față de anul anterior
Creanțe72,6 K lei26,8 K lei263,2 K lei+880,7% față de anul anterior
Angajați11—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri14,6%2,3%n=1.086-14,9%2%n=1.286
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-11,4%18,4%n=883-93,6%18,3%n=1.058
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)111,4%76,8%n=883193,6%74,9%n=1.058
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)57,1%21,7%n=88367,9%20,5%n=1.058
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)29,3%1%n=883-16,9%1%n=1.056
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,39×0,95×n=1.3350,17×0,94×n=1.577
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36072,94 zile45,37 zilen=96030,44 zile45,63 zilen=1.134
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,69 zile72,92 zilen=90938,98 zile70,91 zilen=1.056
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—197.516 lein=875317.341 lei189.661 lein=1.065

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.298.831
Rezultat net
189.027
Angajați
—
Datorii
718.405
Active imobilizate
368.292
Active circulante
276.606
Capitaluri proprii
-73.507
Venituri totale
1.299.746
Cheltuieli totale
1.077.568
Stocuri
2.481
Creanțe
263.159
Casă și conturi la bănci
10.966
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
317.341
Rezultat net
-47.287
Angajați
1
Datorii
543.054
Active imobilizate
190.430
Active circulante
90.090
Capitaluri proprii
-262.534
Venituri totale
330.674
Cheltuieli totale
377.961
Stocuri
34.357
Creanțe
26.833
Casă și conturi la bănci
28.900
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
455.696
Rezultat net
2.672
Angajați
1
Datorii
497.037
Active imobilizate
190.430
Active circulante
313.764
Capitaluri proprii
8.147
Venituri totale
457.733
Cheltuieli totale
451.171
Stocuri
201.982
Creanțe
72.626
Casă și conturi la bănci
39.156
Cheltuieli în avans
990
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
229.978
Rezultat net
8.588
Angajați
1
Datorii
467.498
Active imobilizate
190.987
Active circulante
279.015
Capitaluri proprii
5.474
Venituri totale
229.991
Cheltuieli totale
215.025
Stocuri
99.332
Creanțe
164.592
Casă și conturi la bănci
15.091
Cheltuieli în avans
2.970
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
199.686
Rezultat net
-37.739
Angajați
—
Datorii
583.497
Active imobilizate
383.103
Active circulante
192.330
Capitaluri proprii
-3.114
Venituri totale
199.692
Cheltuieli totale
232.159
Stocuri
54.850
Creanțe
111.953
Casă și conturi la bănci
25.527
Cheltuieli în avans
4.950
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
194.908
Rezultat net
41.009
Angajați
—
Datorii
460.499
Active imobilizate
379.206
Active circulante
108.989
Capitaluri proprii
34.626
Venituri totale
194.923
Cheltuieli totale
148.067
Stocuri
23.394
Creanțe
48.655
Casă și conturi la bănci
36.940
Cheltuieli în avans
6.930
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-07-15 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41397871
Număr de înregistrare
J2/1309/2019
Înmatriculare
15 iulie 2019
EUID
ROONRC.J2/1309/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
SOARELUI 30 Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu Arad
Adresă fiscală
Aleea SOARELUI 30 Vladimirescu ARAD
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 iulie 2019
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2026
Telefon
0756608372 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TOMODAN GHEORGHE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
D&G CRYSTAL MONTAGE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.07.2019
Înregistrare fiscală
15 iulie 2019
Număr registrul comerțului
J02/1309/2019
Cod CAEN
2223
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Contact și adrese

Telefon
0756608372 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, SAT VLADIMIRESCU COM. VLADIMIRESCU, ALEEA SOARELUI, NR.30
Cod poștal fiscal
317405
Strada sediului
Aleea Soarelui
Numărul sediului
30
Localitatea sediului
Sat Vladimirescu Com. Vladimirescu
Județul sediului
ARAD
Codul poștal al sediului
317405
Strada domiciliului fiscal
Aleea Soarelui
Numărul domiciliului fiscal
30
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Vladimirescu Com. Vladimirescu
Județul domiciliului fiscal
ARAD
Cod poștal domiciliu fiscal
317405

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2023
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 aprilie 2024
Actualizare TVA la încasare
22 ianuarie 2024
Publicare TVA la încasare
24 ianuarie 2024
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradSat Vladimirescu, Comuna VladimirescuCAEN 2223
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI