Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/D & V INVEST IMOB S.R.L.

D & V INVEST IMOB S.R.L.

CUI 16456411 · SRL· Sat Pasărea, Comuna Frumuşani

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

D & V INVEST IMOB S.R.L. are sediul în Sat Pasărea, Comuna Frumuşani. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-21,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 462,9 K lei, față de 590,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât23%

Marja netă calculată este 23% în 2025, față de 33,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+52,5%

Datoriile raportate sunt 1,3 mil. lei în 2025, față de 857,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025462,9 K lei-21,6% față de anul anterior2020: 947.6372021: 236.9112022: 217.5892023: 507.8752024: 590.2282025: 462.914
Rezultat net 2025106,3 K lei-46,6% față de anul anterior2020: -360.6442021: -198.7692022: -150.6612023: 131.1152024: 198.8842025: 106.287
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 20251,2 mil. lei-37,3% față de anul anterior2020: 1.996.0912021: 1.797.3222022: 1.646.6612023: 1.777.7762024: 1.976.6602025: 1.238.947
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0474 K948 K2020: 947,6 K lei947,6 K20202021: 236,9 K lei236,9 K20212022: 217,6 K lei217,6 K20222023: 507,9 K lei507,9 K20232024: 590,2 K lei590,2 K20242025: 462,9 K lei462,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-83,9%-25,1%33,7%Mediana sectorului (2025): 1% · n=19022020: -38,1%-38,1%20202021: -83,9%-83,9%20212022: -69,2%-69,2%20222023: 25,8%25,8%20232024: 33,7%33,7%20242025: 23%23%2025

Cifra de afaceri: -21,6% față de anul anterior. Marja netă: 23%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,2 mil. lei-37,3% față de anul anterior
Datorii1,3 mil. lei+52,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri507,9 K lei590,2 K lei462,9 K lei-21,6% față de anul anterior
Rezultat net131,1 K lei198,9 K lei106,3 K lei-46,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,8 mil. lei2 mil. lei1,2 mil. lei-37,3% față de anul anterior
Datorii99,9 K lei857,4 K lei1,3 mil. lei+52,5% față de anul anterior
Creanțe1,1 mil. lei1,1 mil. lei1,1 mil. lei+1,2% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri23%1%n=1.90233,7%23,6%n=11.757
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)48,7%2,5%n=1.29869,8%58,2%n=12.167
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)51,4%98,3%n=1.29830,3%40,6%n=12.167
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)42,7%12,4%n=1.29841,1%73,4%n=12.167
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)4,2%0%n=1.2987%3,2%n=12.164
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive8,6%28,9%n=1.37110,1%11,7%n=11.063
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,11×0,88×n=2.5101,94×0,81×n=14.070
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360842,24 zile12,22 zilen=1.544652,65 zile87,21 zilen=10.932
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36014,78 zile85,5 zilen=1.60311,59 zile7,77 zilen=4.723
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați462.914 lei274.341 lein=906590.228 lei218.265 lein=8.171

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
462.914
Rezultat net
106.287
Angajați
1
Datorii
1.307.666
Active imobilizate
1.087.266
Active circulante
1.456.998
Capitaluri proprii
1.238.947
Venituri totale
468.315
Cheltuieli totale
356.669
Stocuri
19.000
Creanțe
1.083.012
Casă și conturi la bănci
354.986
Cheltuieli în avans
2.349
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
590.228
Rezultat net
198.884
Angajați
1
Datorii
857.433
Active imobilizate
1.164.341
Active circulante
1.667.403
Capitaluri proprii
1.976.660
Venituri totale
590.228
Cheltuieli totale
381.316
Stocuri
19.000
Creanțe
1.070.028
Casă și conturi la bănci
578.375
Cheltuieli în avans
2.349
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
845.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
507.875
Rezultat net
131.115
Angajați
1
Datorii
99.921
Active imobilizate
494.593
Active circulante
1.380.755
Capitaluri proprii
1.777.776
Venituri totale
723.956
Cheltuieli totale
592.841
Stocuri
23.500
Creanțe
1.051.523
Casă și conturi la bănci
305.732
Cheltuieli în avans
2.349
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
845.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
217.589
Rezultat net
-150.661
Angajați
1
Datorii
91.057
Active imobilizate
502.968
Active circulante
1.232.401
Capitaluri proprii
1.646.661
Venituri totale
231.657
Cheltuieli totale
382.318
Stocuri
—
Creanțe
941.493
Casă și conturi la bănci
290.908
Cheltuieli în avans
2.349
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
236.911
Rezultat net
-198.769
Angajați
2
Datorii
255.064
Active imobilizate
595.539
Active circulante
1.454.498
Capitaluri proprii
1.797.322
Venituri totale
246.579
Cheltuieli totale
445.348
Stocuri
—
Creanțe
1.009.889
Casă și conturi la bănci
444.609
Cheltuieli în avans
2.349
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
947.637
Rezultat net
-360.644
Angajați
2
Datorii
537.149
Active imobilizate
703.451
Active circulante
1.827.440
Capitaluri proprii
1.996.091
Venituri totale
966.350
Cheltuieli totale
1.326.994
Stocuri
-41
Creanțe
1.182.359
Casă și conturi la bănci
645.122
Cheltuieli în avans
2.349
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-02-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16456411
Număr de înregistrare
J2023000133514
Înmatriculare
15 februarie 2023
EUID
ROONRC.J2023000133514
Formă juridică
SRL
Sediu social
Camil Ressu 14 Sat Pasărea, Comuna Frumuşani Călăraşi
Adresă fiscală
Str Camil Ressu 14 Pasărea CĂLĂRAŞI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
14 februarie 2023
Înregistrare fiscală
3 martie 2025
Telefon
0744754590 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VOINEA MIRCEA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
D & V INVEST IMOB S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 14.02.2023
Înregistrare fiscală
26 mai 2004
Număr registrul comerțului
J2023000133514
Cod CAEN
4781
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Budeşti

Contact și adrese

Telefon
0744754590 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CĂLĂRAŞI, SAT PASĂREA COM. FRUMUŞANI, STR. CAMIL RESSU, NR.14, ETAJ. CAMERA NR. 1
Cod poștal fiscal
917102
Strada sediului
Str. Camil Ressu
Numărul sediului
14
Localitatea sediului
Sat Pasărea Com. Frumuşani
Județul sediului
CĂLĂRAŞI
Codul poștal al sediului
917102
Detalii sediu
ETAJ. CAMERA NR. 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Camil Ressu
Numărul domiciliului fiscal
14
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Pasărea Com. Frumuşani
Județul domiciliului fiscal
CĂLĂRAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
917102
Detalii domiciliu fiscal
ETAJ. CAMERA NR. 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
26 mai 2004
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 februarie 2020
Actualizare TVA la încasare
10 ianuarie 2020
Publicare TVA la încasare
11 ianuarie 2020
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4671 Rev. 3Comerț cu ridicata al autovehiculelor

CAEN 4672 Rev. 3Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CălăraşiSat Pasărea, Comuna FrumuşaniCAEN 4781
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI