Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DA&CO BRAND TRADING S.R.L.

DA&CO BRAND TRADING S.R.L.

CUI 25405921 · SRL· Comuna 1 Decembrie

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

DA&CO BRAND TRADING S.R.L. are sediul în Comuna 1 Decembrie. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+68,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 23,4 mil. lei, față de 13,9 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+48,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202523,4 mil. lei+68,6% față de anul anterior2020: 10.240.0682021: 10.407.9292022: 12.312.8332023: 13.133.5442024: 13.855.2102025: 23.356.093
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Angajați 202514+27,3% față de anul anterior2020: 162021: 152022: 162023: 132024: 112025: 14
Capitaluri proprii 20252,3 mil. lei+47,9% față de anul anterior2020: 514.7012021: 956.1482022: 1.097.2492023: 1.418.4572024: 1.587.2322025: 2.347.837
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate012 mil.23 mil.2020: 10,2 mil. lei10,2 mil.20202021: 10,4 mil. lei10,4 mil.20212022: 12,3 mil. lei12,3 mil.20222023: 13,1 mil. lei13,1 mil.20232024: 13,9 mil. lei13,9 mil.20242025: 23,4 mil. lei23,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%0,5%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=1542020: 0%0%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +68,6% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii2,3 mil. lei+47,9% față de anul anterior
Datorii5,6 mil. lei+8,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri13,1 mil. lei13,9 mil. lei23,4 mil. lei+68,6% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii1,4 mil. lei1,6 mil. lei2,3 mil. lei+47,9% față de anul anterior
Datorii3 mil. lei5,1 mil. lei5,6 mil. lei+8,5% față de anul anterior
Creanțe2,6 mil. lei3,1 mil. lei4,6 mil. lei+48,5% față de anul anterior
Angajați131114+27,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=1540%0%n=167
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)29,7%31,8%n=14823,7%36,6%n=164
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)70,6%68,4%n=14876,8%63,3%n=164
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)6,8%11,4%n=1489,3%12,2%n=164
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=1470%0%n=163
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=1420%0%n=156
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,32×1,27×n=1611,18×1,26×n=181
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36071,44 zile58,71 zilen=15381,1 zile50,96 zilen=166
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36040,84 zile60,14 zilen=15162,08 zile61,76 zilen=163
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.668.292 lei946.000 lein=1471.259.565 lei911.151 lein=155

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
23.356.093
Rezultat net
0
Angajați
14
Datorii
5.582.122
Active imobilizate
538.770
Active circulante
7.365.996
Capitaluri proprii
2.347.837
Venituri totale
23.359.800
Cheltuieli totale
22.466.102
Stocuri
2.649.528
Creanțe
4.634.884
Casă și conturi la bănci
81.584
Cheltuieli în avans
25.193
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
13.855.210
Rezultat net
0
Angajați
11
Datorii
5.146.650
Active imobilizate
624.606
Active circulante
6.075.336
Capitaluri proprii
1.587.232
Venituri totale
13.860.533
Cheltuieli totale
13.652.044
Stocuri
2.389.077
Creanțe
3.121.132
Casă și conturi la bănci
565.127
Cheltuieli în avans
33.940
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
13.133.544
Rezultat net
0
Angajați
13
Datorii
2.989.235
Active imobilizate
643.390
Active circulante
4.671.110
Capitaluri proprii
1.418.457
Venituri totale
13.150.961
Cheltuieli totale
12.773.315
Stocuri
1.805.244
Creanțe
2.561.186
Casă și conturi la bănci
304.680
Cheltuieli în avans
29.013
Venituri în avans
935.821
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
12.312.833
Rezultat net
0
Angajați
16
Datorii
3.280.264
Active imobilizate
830.443
Active circulante
4.468.858
Capitaluri proprii
1.097.249
Venituri totale
12.338.774
Cheltuieli totale
12.166.864
Stocuri
1.476.477
Creanțe
2.780.878
Casă și conturi la bănci
211.503
Cheltuieli în avans
14.033
Venituri în avans
935.821
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
10.407.929
Rezultat net
0
Angajați
15
Datorii
3.040.170
Active imobilizate
492.132
Active circulante
3.501.220
Capitaluri proprii
956.148
Venituri totale
11.255.925
Cheltuieli totale
10.737.942
Stocuri
1.374.848
Creanțe
2.040.989
Casă și conturi la bănci
85.383
Cheltuieli în avans
2.966
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
10.240.068
Rezultat net
0
Angajați
16
Datorii
2.759.416
Active imobilizate
227.355
Active circulante
3.038.854
Capitaluri proprii
514.701
Venituri totale
10.245.126
Cheltuieli totale
10.090.586
Stocuri
1.321.650
Creanțe
1.648.806
Casă și conturi la bănci
68.398
Cheltuieli în avans
7.908
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-12

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-07-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-11–2026-10-12 · verificat 2026-10-12.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
25405921
Număr de înregistrare
J23/4351/2021
Înmatriculare
15 iulie 2021
EUID
ROONRC.J23/4351/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
Giurgiului-DN5 Comuna 1 Decembrie Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Şos. Giurgiului-DN5 1 Decembrie ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
14 iulie 2021
Înregistrare fiscală
31 decembrie 2023
Telefon
0730230228 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CALCIU DAN - ALEXANDRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DA&CO BRAND TRADING S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 14.07.2021
Înregistrare fiscală
6 aprilie 2009
Număr registrul comerțului
J23/4351/2021
Cod CAEN
4645
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Ilfov

Contact și adrese

Telefon
0730230228 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, COM. 1 DECEMBRIE, ŞOS. GIURGIULUI-DN5, FERMA 12, HALA NR. 4
Strada sediului
Şos. Giurgiului-DN5
Localitatea sediului
Com. 1 Decembrie
Județul sediului
ILFOV
Detalii sediu
FERMA 12, HALA NR. 4
Strada domiciliului fiscal
Şos. Giurgiului-DN5
Localitatea domiciliului fiscal
Com. 1 Decembrie
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Detalii domiciliu fiscal
FERMA 12, HALA NR. 4

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
7 aprilie 2009
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 iunie 2014
Actualizare TVA la încasare
26 mai 2014
Publicare TVA la încasare
27 mai 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
contribuabil mijlociu
Administrație teritorială
Ilfov

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

5 înregistrări · valoare publicată 2.289.550 lei · 23 iulie 2020–22 iunie 2024

SCHEMA DE AJUTOR DE STAT - IMM PLUS, COMPONENTA IMM ROMANIA PLUS22 iunie 2024 · SA.113044/2024 · 900.000 lei

sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90%
SCHEMA DE AJUTOR DE STAT - IMM PLUS, COMPONENTA IMM ROMANIA PLUS22 iunie 2024 · SA.113044/2024 · 94.738 lei

ajutoare limitate (secțiunea 2.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100%
Sprijin pentru IMM-uri în vederea depășirii crizei economice generate de pandemia de COVID-198 aprilie 2021 · SA.58166/2020 · 725.925 lei

subvenții (secțiunea 3.1)

fonduri nerambursabile · Direcția Generală Creștere Inteligentă și Digitalizare

Intensitate publicată: 100%
SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1923 iulie 2020 · SA.56895/2020 · 540.000 lei

garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90% · Activități finanțate: 4645
SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1923 iulie 2020 · SA.56895/2020 · 28.888 lei

subvenții (secțiunea 3.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 4645

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 1722 Rev. 2Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton

CAEN 4645 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4649 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-12Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovComuna 1 DecembrieCAEN 4645
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI