Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DAD FARMING PLUS S.R.L.

DAD FARMING PLUS S.R.L.

CUI 37309421 · SRL· Sat Munteni-Buzău, Comuna Munteni-Buzău

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

DAD FARMING PLUS S.R.L. are sediul în Sat Munteni-Buzău, Comuna Munteni-Buzău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-2,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 698 K lei, față de 713,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-1,2%

Marja netă calculată este -1,2% în 2025, față de 2,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-5,7%

Datoriile raportate sunt 79,4 K lei în 2025, față de 84,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025698 K lei-2,2% față de anul anterior2020: 315.8262021: 394.1922022: 568.4562023: 653.7832024: 713.2982025: 697.961
Rezultat net 2025-8,6 K lei-147,8% față de anul anterior2020: 27.9892021: 38.8362022: 77.6412023: 62.9982024: 17.9982025: -8.611
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025165,6 K lei-15,7% față de anul anterior2020: 94.4962021: 112.2792022: 189.9202023: 178.4612024: 196.4592025: 165.626
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0357 K713 K2020: 315,8 K lei315,8 K20202021: 394,2 K lei394,2 K20212022: 568,5 K lei568,5 K20222023: 653,8 K lei653,8 K20232024: 713,3 K lei713,3 K20242025: 698 K lei698 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1,2%6,2%13,7%Mediana sectorului (2025): 4% · n=28552020: 8,9%8,9%20202021: 9,9%9,9%20212022: 13,7%13,7%20222023: 9,6%9,6%20232024: 2,5%2,5%20242025: -1,2%-1,2%2025

Cifra de afaceri: -2,2% față de anul anterior. Marja netă: -1,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii165,6 K lei-15,7% față de anul anterior
Datorii79,4 K lei-5,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri653,8 K lei713,3 K lei698 K lei-2,2% față de anul anterior
Rezultat net63 K lei18 K lei-8,6 K lei-147,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii178,5 K lei196,5 K lei165,6 K lei-15,7% față de anul anterior
Datorii65,8 K lei84,2 K lei79,4 K lei-5,7% față de anul anterior
Creanțe6,8 K lei9,9 K lei4,6 K lei-53,1% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-1,2%4%n=2.8552,5%4,9%n=3.045
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)67,7%33,6%n=2.16070%38,8%n=2.348
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)32,5%66,6%n=2.16030%61,5%n=2.348
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)34,9%14,3%n=2.16036,9%13,2%n=2.348
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-3,5%4,3%n=2.1606,4%5,5%n=2.348
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-5,2%20,9%n=2.3189,2%21,9%n=2.479
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2×1,09×n=3.3922,1×1,16×n=3.608
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3602,4 zile22,71 zilen=2.5244,99 zile20,8 zilen=2.675
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36080,18 zile93,74 zilen=2.62183,25 zile92,05 zilen=2.781
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați348.981 lei253.134 lein=2.140356.649 lei249.114 lein=2.331

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
697.961
Rezultat net
-8.611
Angajați
2
Datorii
79.417
Active imobilizate
85.327
Active circulante
159.164
Capitaluri proprii
165.626
Venituri totale
759.406
Cheltuieli totale
749.271
Stocuri
155.449
Creanțe
4.645
Casă și conturi la bănci
-930
Cheltuieli în avans
552
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
713.298
Rezultat net
17.998
Angajați
2
Datorii
84.209
Active imobilizate
103.514
Active circulante
177.154
Capitaluri proprii
196.459
Venituri totale
737.468
Cheltuieli totale
700.183
Stocuri
164.942
Creanțe
9.895
Casă și conturi la bănci
2.317
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
653.783
Rezultat net
62.998
Angajați
2
Datorii
65.760
Active imobilizate
104.508
Active circulante
139.713
Capitaluri proprii
178.461
Venituri totale
658.032
Cheltuieli totale
588.161
Stocuri
135.075
Creanțe
6.797
Casă și conturi la bănci
-2.159
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
568.456
Rezultat net
77.641
Angajați
2
Datorii
30.398
Active imobilizate
94.047
Active circulante
126.271
Capitaluri proprii
189.920
Venituri totale
595.317
Cheltuieli totale
511.816
Stocuri
104.241
Creanțe
317
Casă și conturi la bănci
21.713
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
394.192
Rezultat net
38.836
Angajați
1
Datorii
81.315
Active imobilizate
45.922
Active circulante
146.174
Capitaluri proprii
112.279
Venituri totale
423.548
Cheltuieli totale
380.974
Stocuri
115.811
Creanțe
24.683
Casă și conturi la bănci
5.680
Cheltuieli în avans
1.498
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
315.826
Rezultat net
27.989
Angajați
1
Datorii
41.823
Active imobilizate
26.280
Active circulante
110.039
Capitaluri proprii
94.496
Venituri totale
315.847
Cheltuieli totale
280.560
Stocuri
100.705
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
9.334
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-03-30 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37309421
Număr de înregistrare
J2017000136217
Înmatriculare
30 martie 2017
EUID
ROONRC.J2017000136217
Formă juridică
SRL
Sediu social
CĂMIN VECHI 53 Sat Munteni-Buzău, Comuna Munteni-Buzău Ialomiţa
Adresă fiscală
Str CĂMIN VECHI 53 Munteni-Buzău IALOMIŢA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 martie 2017
Înregistrare fiscală
14 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DUMITRU NICOLAE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DAD FARMING PLUS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.03.2017
Înregistrare fiscală
30 martie 2017
Număr registrul comerțului
J2017000136217
Cod CAEN
4778
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ialomiţa

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. IALOMIŢA, SAT MUNTENI-BUZĂU COM. MUNTENI-BUZĂU, STR. CĂMIN VECHI, NR.53
Strada sediului
Str. Cămin Vechi
Numărul sediului
53
Localitatea sediului
Sat Munteni-Buzău Com. Munteni-Buzău
Județul sediului
IALOMIŢA
Strada domiciliului fiscal
Str. Cămin Vechi
Numărul domiciliului fiscal
53
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Munteni-Buzău Com. Munteni-Buzău
Județul domiciliului fiscal
IALOMIŢA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4773 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice

CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IalomiţaSat Munteni-Buzău, Comuna Munteni-BuzăuCAEN 4778
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI