Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DADA CONSTRUCT SRL

DADA CONSTRUCT SRL

CUI 33576167 · SRL· Sat Dancu, Comuna Holboca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

DADA CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Dancu, Comuna Holboca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+116,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 155,9 K lei, față de 72,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-41,2%

Marja netă calculată este -41,2% în 2025, față de -50,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+147%

Datoriile raportate sunt 11,7 K lei în 2025, față de 4,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025155,9 K lei+116,2% față de anul anterior2020: 21.2062021: 66.3132022: 127.0652023: 280.9992024: 72.1302025: 155.910
Rezultat net 2025-64,2 K leiPierdere majorată cu 75,2%2020: 4.4882021: 38.0122022: 98.5012023: 74.1042024: -36.6092025: -64.157
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2021: 12022: 12023: 1
Capitaluri proprii 2025131,2 K lei-32,8% față de anul anterior2020: 46.3512021: 84.3632022: 157.8632023: 231.9662024: 195.3562025: 131.200
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0140 K281 K2020: 21,2 K lei21,2 K20202021: 66,3 K lei66,3 K20212022: 127,1 K lei127,1 K20222023: 281 K lei281 K20232024: 72,1 K lei72,1 K20242025: 155,9 K lei155,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-50,8%13,4%77,5%2020: 21,2%21,2%20202021: 57,3%57,3%20212022: 77,5%77,5%20222023: 26,4%26,4%20232024: -50,8%-50,8%20242025: -41,2%-41,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 13,6% · n=2.598

Cifra de afaceri: +116,2% față de anul anterior.Marjă netă -41,2% · +9,6 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024195,4 K lei
2025131,2 K lei

Datorii raportate

20244,7 K lei
202511,7 K lei

Disponibilități bănești

202468,6 K lei
20253,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri281 K lei72,1 K lei155,9 K lei+116,2% față de anul anterior
Rezultat net74,1 K lei-36,6 K lei-64,2 K leiPierdere majorată cu 75,2%
Capitaluri proprii232 K lei195,4 K lei131,2 K lei-32,8% față de anul anterior
Datorii5 K lei4,7 K lei11,7 K lei+147% față de anul anterior
Creanțe179,8 K lei166,5 K lei102,4 K lei-38,5% față de anul anterior
Angajați1——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-41,2%-50,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 13,6% (n=2.598) · 2024: 11,1% (n=2.920)

Rezultat / active (A+B)-45,6%—
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,9% (n=2.180) · 2024: 4,8% (n=2.384)

Rezultat / capitaluri proprii-48,9%-18,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 33,7% (n=2.475) · 2024: 30,1% (n=2.678)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)93,2%—
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 43,5% (n=2.181) · 2024: 45,3% (n=2.386)

Datorii / active (A+B)8,3%—
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 54,5% (n=2.181) · 2024: 51,5% (n=2.386)

Ponderea activelor imobilizate25%—
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,7% (n=2.181) · 2024: 22,5% (n=2.386)

Active circulante / datorii totale9,04×49,7×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,24× (n=3.309) · 2024: 1,3× (n=3.615)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări236,5 zile830,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 98 zile (n=2.386) · 2024: 87,6 zile (n=2.624)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
155.910
Rezultat net
-64.157
Angajați
—
Datorii
11.684
Active imobilizate
35.150
Active circulante
105.647
Capitaluri proprii
131.200
Venituri totale
156.007
Cheltuieli totale
218.604
Stocuri
—
Creanțe
102.433
Casă și conturi la bănci
3.214
Cheltuieli în avans
2.087
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
72.130
Rezultat net
-36.609
Angajați
—
Datorii
4.730
Active imobilizate
—
Active circulante
235.086
Capitaluri proprii
195.356
Venituri totale
72.130
Cheltuieli totale
108.018
Stocuri
—
Creanțe
166.463
Casă și conturi la bănci
68.623
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
35.000
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
280.999
Rezultat net
74.104
Angajați
1
Datorii
5.017
Active imobilizate
—
Active circulante
236.983
Capitaluri proprii
231.966
Venituri totale
280.999
Cheltuieli totale
204.085
Stocuri
—
Creanțe
179.778
Casă și conturi la bănci
57.205
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
127.065
Rezultat net
98.501
Angajați
1
Datorii
3.465
Active imobilizate
—
Active circulante
161.328
Capitaluri proprii
157.863
Venituri totale
127.065
Cheltuieli totale
25.434
Stocuri
—
Creanțe
128.013
Casă și conturi la bănci
33.315
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
66.313
Rezultat net
38.012
Angajați
1
Datorii
1.847
Active imobilizate
—
Active circulante
86.210
Capitaluri proprii
84.363
Venituri totale
66.313
Cheltuieli totale
26.311
Stocuri
—
Creanțe
78.013
Casă și conturi la bănci
8.197
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
21.206
Rezultat net
4.488
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
46.351
Capitaluri proprii
46.351
Venituri totale
21.206
Cheltuieli totale
16.082
Stocuri
—
Creanțe
43.718
Casă și conturi la bănci
2.633
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-18

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-09-12 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-17–2026-10-18 · verificat 2026-10-18.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
33576167
Număr de înregistrare
J2014001432225
Înmatriculare
12 septembrie 2014
EUID
ROONRC.J2014001432225
Formă juridică
SRL
Sediu social
DALIEI 10 C4 Sat Dancu, Comuna Holboca Iaşi
Adresă fiscală
Str DALIEI 10 Dancu IAŞI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
12 septembrie 2014
Înregistrare fiscală
18 mai 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIOBANU DRAGOŞ MIHAI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DADA CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 12.09.2014
Înregistrare fiscală
12 septembrie 2014
Număr registrul comerțului
J2014001432225
Cod CAEN
4399
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, SAT DANCU COM. HOLBOCA, STR. DALIEI, NR.10, BL.C4, SC.C, ET.2, AP.8
Cod poștal fiscal
707252
Strada sediului
Str. Daliei
Numărul sediului
10
Localitatea sediului
Sat Dancu Com. Holboca
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
707252
Strada domiciliului fiscal
Str. Daliei
Numărul domiciliului fiscal
10
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Dancu Com. Holboca
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
707252

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-18Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiSat Dancu, Comuna HolbocaCAEN 4399
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI