Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DADA PROIECT SRL

DADA PROIECT SRL

CUI 9716640 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

DADA PROIECT SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-5,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,4 mil. lei, față de 1,5 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât7,2%

Marja netă calculată este 7,2% în 2025, față de 8,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+98,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,4 mil. lei-5,9% față de anul anterior2020: 1.468.3172021: 1.458.1082022: 1.436.3282023: 1.527.2692024: 1.529.3042025: 1.438.524
Rezultat net 2025103,2 K lei-18,1% față de anul anterior2020: 390.1712021: 497.0812022: 205.0672023: 266.0282024: 125.9152025: 103.158
Angajați 20258+14,3% față de anul anterior2020: 72021: 72022: 82023: 92024: 72025: 8
Capitaluri proprii 2025714,5 K lei-35,7% față de anul anterior2020: 837.1472021: 1.308.0122022: 719.3122023: 985.4232024: 1.111.3382025: 714.496
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0765 K2 mil.2020: 1,5 mil. lei1,5 mil.20202021: 1,5 mil. lei1,5 mil.20212022: 1,4 mil. lei1,4 mil.20222023: 1,5 mil. lei1,5 mil.20232024: 1,5 mil. lei1,5 mil.20242025: 1,4 mil. lei1,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%17%34,1%2020: 26,6%26,6%20202021: 34,1%34,1%20212022: 14,3%14,3%20222023: 17,4%17,4%20232024: 8,2%8,2%20242025: 7,2%7,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 29,1% · n=14.702

Cifra de afaceri: -5,9% față de anul anterior.Marjă netă 7,2% · -1,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20241,1 mil. lei
2025714,5 K lei

Datorii raportate

2024238,3 K lei
2025784 K lei

Disponibilități bănești

2024577,9 K lei
2025353,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,5 mil. lei1,5 mil. lei1,4 mil. lei-5,9% față de anul anterior
Rezultat net266 K lei125,9 K lei103,2 K lei-18,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii985,4 K lei1,1 mil. lei714,5 K lei-35,7% față de anul anterior
Datorii262,9 K lei238,3 K lei784 K lei+229% față de anul anterior
Creanțe431,3 K lei349,4 K lei692,8 K lei+98,3% față de anul anterior
Angajați978+14,3% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă7,2%8,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 29,1% (n=14.702) · 2024: 28,5% (n=14.767)

Rezultat / active (A+B)7%9,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 23,8% (n=12.570) · 2024: 23,6% (n=12.554)

Rezultat / capitaluri proprii14,4%11,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 78,2% (n=14.544) · 2024: 56,7% (n=14.689)

Vânzări per angajat179.816 lei218.472 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 202.575 lei (n=11.350) · 2024: 186.032 lei (n=11.605)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)48,3%82,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 56% (n=12.573) · 2024: 63,8% (n=12.557)

Datorii / active (A+B)53%17,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 42,1% (n=12.573) · 2024: 34,3% (n=12.557)

Ponderea activelor imobilizate29,1%30,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 18,8% (n=12.573) · 2024: 17,5% (n=12.557)

Active circulante / datorii totale1,34×3,89×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,79× (n=16.939) · 2024: 2,13× (n=16.988)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări173,4 zile82,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 117,7 zile (n=13.837) · 2024: 94,2 zile (n=13.714)

Stocuri în zile de vânzări0,4 zile—
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 3,7 zile (n=5.346) · 2024: 3,8 zile (n=5.383)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.438.524
Rezultat net
103.158
Angajați
8
Datorii
783.993
Active imobilizate
430.572
Active circulante
1.047.637
Capitaluri proprii
714.496
Venituri totale
1.453.103
Cheltuieli totale
1.315.257
Stocuri
1.653
Creanțe
692.825
Casă și conturi la bănci
353.159
Cheltuieli în avans
20.280
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.529.304
Rezultat net
125.915
Angajați
7
Datorii
238.286
Active imobilizate
415.539
Active circulante
927.262
Capitaluri proprii
1.111.338
Venituri totale
1.531.683
Cheltuieli totale
1.370.296
Stocuri
—
Creanțe
349.378
Casă și conturi la bănci
577.884
Cheltuieli în avans
6.823
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.527.269
Rezultat net
266.028
Angajați
9
Datorii
262.877
Active imobilizate
393.678
Active circulante
854.622
Capitaluri proprii
985.423
Venituri totale
1.550.375
Cheltuieli totale
1.269.700
Stocuri
—
Creanțe
431.311
Casă și conturi la bănci
423.311
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
420
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.436.328
Rezultat net
205.067
Angajați
8
Datorii
241.501
Active imobilizate
372.226
Active circulante
588.587
Capitaluri proprii
719.312
Venituri totale
1.445.904
Cheltuieli totale
1.229.181
Stocuri
535
Creanțe
252.556
Casă și conturi la bănci
335.496
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
420
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.458.108
Rezultat net
497.081
Angajați
7
Datorii
252.724
Active imobilizate
356.929
Active circulante
1.203.807
Capitaluri proprii
1.308.012
Venituri totale
1.490.420
Cheltuieli totale
983.075
Stocuri
5.341
Creanțe
351.015
Casă și conturi la bănci
847.451
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
420
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.468.317
Rezultat net
390.171
Angajați
7
Datorii
248.697
Active imobilizate
390.348
Active circulante
695.496
Capitaluri proprii
837.147
Venituri totale
1.508.646
Cheltuieli totale
1.107.538
Stocuri
—
Creanțe
190.245
Casă și conturi la bănci
505.251
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
420
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1997-08-28 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
9716640
Număr de înregistrare
J40/6658/1997
Înmatriculare
28 august 1997
EUID
ROONRC.J40/6658/1997
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. PASTORULUI 52 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. PASTORULUI 52 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 august 1997
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2026
Telefon
0722558937 · Firme cu același număr
Fax
0212119368

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PAUNESCU BOGDAN ION
administrator
PAUNESCU SERBAN
administrator
PAUNESCU VIORICA MARIETA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DADA PROIECT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.08.1997
Înregistrare fiscală
29 august 1997
Număr registrul comerțului
J40/6658/1997
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. PĂSTORULUI, NR.52
Strada sediului
Str. Păstorului
Numărul sediului
52
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Str. Păstorului
Numărul domiciliului fiscal
52
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
29 august 1997
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 mai 2023
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2Strada PastoruluiCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI