Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DALECSIN SRL

DALECSIN SRL

CUI 24608626 · SRL· Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

DALECSIN SRL are sediul în Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-18,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 985 K lei, față de 1,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+54%

Datoriile raportate sunt 433,1 K lei în 2025, față de 281,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025985 K lei-18,4% față de anul anterior2020: 1.248.2512021: 1.838.2612022: 1.694.3142023: 1.365.6122024: 1.207.3502025: 985.027
Rezultat net 2025156 lei-93,2% față de anul anterior2020: 4.2962021: 31.3472022: 26.2292023: 8.6112024: 2.3062025: 156
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 72021: 72022: 72023: 6
Capitaluri proprii 2025149,6 K lei+0,1% față de anul anterior2020: 82.1822021: 112.3342022: 138.5632023: 147.1742024: 149.4802025: 149.636
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0919 K2 mil.2020: 1,2 mil. lei1,2 mil.20202021: 1,8 mil. lei1,8 mil.20212022: 1,7 mil. lei1,7 mil.20222023: 1,4 mil. lei1,4 mil.20232024: 1,2 mil. lei1,2 mil.20242025: 985 K lei985 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%1,1%2,2%2020: 0,3%0,3%20202021: 1,7%1,7%20212022: 1,5%1,5%20222023: 0,6%0,6%20232024: 0,2%0,2%20242025: 0%0%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,2% · n=6.486

Cifra de afaceri: -18,4% față de anul anterior.Marjă netă 0% · -0,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024149,5 K lei
2025149,6 K lei

Datorii raportate

2024281,2 K lei
2025433,1 K lei

Disponibilități bănești

202411,8 K lei
20252,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,4 mil. lei1,2 mil. lei985 K lei-18,4% față de anul anterior
Rezultat net8,6 K lei2,3 K lei156 lei-93,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii147,2 K lei149,5 K lei149,6 K lei+0,1% față de anul anterior
Datorii440,5 K lei281,2 K lei433,1 K lei+54% față de anul anterior
Creanțe———Valoare curentă indisponibilă
Angajați6——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă0%0,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=6.486) · 2024: 2,4% (n=9.794)

Rezultat / active (A+B)0%0,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,3% (n=4.384) · 2024: 1,5% (n=6.696)

Rezultat / capitaluri proprii0,1%1,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 9,8% (n=4.831) · 2024: 11,6% (n=7.223)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)25,7%34,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 26,2% (n=4.392) · 2024: 28,2% (n=6.710)

Datorii / active (A+B)74,3%65,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 73,8% (n=4.392) · 2024: 71,8% (n=6.710)

Ponderea activelor imobilizate1,7%2,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,6% (n=4.392) · 2024: 12,2% (n=6.710)

Active circulante / datorii totale1,32×1,49×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,98× (n=7.911) · 2024: 1× (n=11.784)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Stocuri în zile de vânzări208,6 zile121,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 128,9 zile (n=5.926) · 2024: 131,3 zile (n=8.992)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
985.027
Rezultat net
156
Angajați
—
Datorii
433.136
Active imobilizate
9.779
Active circulante
572.993
Capitaluri proprii
149.636
Venituri totale
985.037
Cheltuieli totale
984.857
Stocuri
570.725
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.268
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.207.350
Rezultat net
2.306
Angajați
—
Datorii
281.171
Active imobilizate
10.404
Active circulante
420.247
Capitaluri proprii
149.480
Venituri totale
1.208.762
Cheltuieli totale
1.206.096
Stocuri
408.407
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
11.840
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.365.612
Rezultat net
8.611
Angajați
6
Datorii
440.527
Active imobilizate
22.823
Active circulante
564.878
Capitaluri proprii
147.174
Venituri totale
1.367.319
Cheltuieli totale
1.357.413
Stocuri
562.848
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.030
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.694.314
Rezultat net
26.229
Angajați
7
Datorii
436.052
Active imobilizate
36.212
Active circulante
538.403
Capitaluri proprii
138.563
Venituri totale
1.697.001
Cheltuieli totale
1.666.880
Stocuri
538.298
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
105
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.838.261
Rezultat net
31.347
Angajați
7
Datorii
466.412
Active imobilizate
31.476
Active circulante
540.335
Capitaluri proprii
112.334
Venituri totale
1.838.261
Cheltuieli totale
1.801.753
Stocuri
514.569
Creanțe
8.001
Casă și conturi la bănci
17.765
Cheltuieli în avans
6.935
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.248.251
Rezultat net
4.296
Angajați
7
Datorii
663.647
Active imobilizate
51.354
Active circulante
694.475
Capitaluri proprii
82.182
Venituri totale
1.262.108
Cheltuieli totale
1.256.971
Stocuri
692.830
Creanțe
998
Casă și conturi la bănci
647
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-10-15 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
24608626
Număr de înregistrare
J33/1586/2008
Înmatriculare
15 octombrie 2008
EUID
ROONRC.J33/1586/2008
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. MARLY A 2 Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului Suceava
Adresă fiscală
Str. MARLY Gura Humorului SUCEAVA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 octombrie 2008
Înregistrare fiscală
11 iunie 2021
Telefon
0745949513 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TANASĂ GHEORGHIŢĂ-DANIEL
administrator
TANASĂ SÎNZIANA-MIHAELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DALECSIN SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.10.2008
Înregistrare fiscală
16 octombrie 2008
Număr registrul comerțului
J33/1586/2008
Cod CAEN
4719
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Gura Humorului

Contact și adrese

Telefon
0740987333 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, ORŞ. GURA HUMORULUI, STR. MARLY, BL.A 2, SC.B, AP.16
Cod poștal fiscal
725300
Strada sediului
Str. MARLY
Localitatea sediului
Orş. Gura Humorului
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
725300
Detalii sediu
camera 2
Strada domiciliului fiscal
Str. Marly
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Gura Humorului
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
725300

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2014
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaLoc. Gura Humorului, Oraş Gura HumoruluiStrada Marly ACAEN 4719
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI