Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DAMIR CONSTRUCT SRL

DAMIR CONSTRUCT SRL

CUI 24253710 · SRL· Municipiul Târgu Mureş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

DAMIR CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Târgu Mureş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+449,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 248,7 K lei, față de 45,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut31,7%

Marja netă calculată este 31,7% în 2025, față de -121,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-14,7%

Datoriile raportate sunt 75,2 K lei în 2025, față de 88,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025248,7 K lei+449,3% față de anul anterior2020: 202.6122021: 261.7592022: 337.3482023: 191.7152024: 45.2722025: 248.678
Rezultat net 202578,8 K leiTrecere pe profit2020: 5.5942021: 32.6612022: 85.1942023: 58.4392024: -55.0622025: 78.829
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 22023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202524 K lei-54,4% față de anul anterior2020: 28.0822021: 60.7422022: 114.9362023: 107.7232024: 52.6612025: 24.008
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0169 K337 K2020: 202,6 K lei202,6 K20202021: 261,8 K lei261,8 K20212022: 337,3 K lei337,3 K20222023: 191,7 K lei191,7 K20232024: 45,3 K lei45,3 K20242025: 248,7 K lei248,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-121,6%-45%31,7%2020: 2,8%2,8%20202021: 12,5%12,5%20212022: 25,3%25,3%20222023: 30,5%30,5%20232024: -121,6%-121,6%20242025: 31,7%31,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: +449,3% față de anul anterior.Marjă netă 31,7% · +153,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202452,7 K lei
202524 K lei

Datorii raportate

202488,1 K lei
202575,2 K lei

Disponibilități bănești

20247 K lei
202579,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri191,7 K lei45,3 K lei248,7 K lei+449,3% față de anul anterior
Rezultat net58,4 K lei-55,1 K lei78,8 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii107,7 K lei52,7 K lei24 K lei-54,4% față de anul anterior
Datorii107 K lei88,1 K lei75,2 K lei-14,7% față de anul anterior
Creanțe158,3 K lei125,3 K lei10,9 K lei-91,3% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă31,7%-121,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / capitaluri proprii328,3%-104,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 19,6% (n=21.049) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Vânzări per angajat248.678 lei45.272 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 146.488 lei (n=18.342) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale1,32×1,6×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări15,7 zile996,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Stocuri în zile de vânzări12,2 zile67,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 21,1 zile (n=11.572) · 2024: 20,5 zile (n=16.724)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
248.678
Rezultat net
78.829
Angajați
1
Datorii
75.192
Active imobilizate
—
Active circulante
99.200
Capitaluri proprii
24.008
Venituri totale
248.737
Cheltuieli totale
150.721
Stocuri
8.449
Creanțe
10.871
Casă și conturi la bănci
79.880
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
45.272
Rezultat net
-55.062
Angajați
1
Datorii
88.146
Active imobilizate
—
Active circulante
140.807
Capitaluri proprii
52.661
Venituri totale
45.532
Cheltuieli totale
100.207
Stocuri
8.520
Creanțe
125.333
Casă și conturi la bănci
6.954
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
191.715
Rezultat net
58.439
Angajați
1
Datorii
106.985
Active imobilizate
—
Active circulante
214.708
Capitaluri proprii
107.723
Venituri totale
191.718
Cheltuieli totale
131.646
Stocuri
8.589
Creanțe
158.276
Casă și conturi la bănci
47.843
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
337.348
Rezultat net
85.194
Angajați
2
Datorii
53.808
Active imobilizate
140
Active circulante
168.604
Capitaluri proprii
114.936
Venituri totale
337.889
Cheltuieli totale
249.666
Stocuri
278
Creanțe
54.319
Casă și conturi la bănci
114.007
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
261.759
Rezultat net
32.661
Angajați
1
Datorii
39.051
Active imobilizate
1.820
Active circulante
97.973
Capitaluri proprii
60.742
Venituri totale
261.759
Cheltuieli totale
226.769
Stocuri
—
Creanțe
30.678
Casă și conturi la bănci
67.295
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
202.612
Rezultat net
5.594
Angajați
1
Datorii
38.658
Active imobilizate
3.361
Active circulante
63.379
Capitaluri proprii
28.082
Venituri totale
227.612
Cheltuieli totale
218.739
Stocuri
—
Creanțe
60.106
Casă și conturi la bănci
3.273
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-06-08; reactivare la 2019-07-01. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2019-07-01

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-04-17Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-06-08; reactivare la 2019-07-01. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2019-07-01
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-07-28 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Dosar 28085/281/20232023-12-29 · Judecătoria PLOIESTI · Terţ poprit

validare poprire · Fond

6 termene · ultima soluție: Admite cererea

2024-10-09 · 08:30

Admite cererea

Admite cererea de chemare în judecată având ca obiect „validare poprire”. Validează poprirea înfiinţată de către Biroul Executorului Judecătoresc Tănase Dragoş Iulian, prin adresa de înfiinţare a popririi nr.181/20.11.2013, în dosarul de executare nr.789/204/2021, asupra sumelor de bani datorate debitorului Moiceanu Vasile de către terţul poprit Damir Construct S.R.L., până la concurenţa sumei de 3.494,97 lei. Obligă terţul poprit la plata către creditor a sumelor datorate debitorului, în limita creanţei în cuantum de 3.494,97 lei. Obligă terţul poprit să plătească către Biroul Executorului Judecătoresc Tănase Dragoş Iulian suma de 20 lei, reprezentând cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Ploieşti. Pronunţată, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 09.10.2024.

Document: Hotarare 9243/2024 · 2024-10-09

2024-09-25 · 08:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 09.10.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 25.09.2024.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-09-25

2024-09-12 · 08:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 25.09.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 12.09.2024.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-09-12

2024-08-29 · 08:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 12.09.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 29.08.2024.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-08-29

2024-08-22 · 11:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 29.08.2024. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 22.08.2024.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-08-22

2024-05-23 · 10:00

Amână cauza

Pentru îndeplinirea unor obligaţii, amână judecarea cauzei la data de 22.08.2024.

Document: incheieredesedinta · 2024-05-23

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

2 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
24253710
Număr de înregistrare
J2008001380264
Înmatriculare
28 iulie 2008
EUID
ROONRC.J2008001380264
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. RODNICIEI 34 Municipiul Târgu Mureş Mureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. RODNICIEI 34 Târgu Mureş MUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 iulie 2008
Înregistrare fiscală
12 septembrie 2025
Telefon
0742023344 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IERNUTAN MIRCEA LUCIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DAMIR CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.07.2008
Înregistrare fiscală
29 iulie 2008
Număr registrul comerțului
J2008001380264
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Contact și adrese

Telefon
0742023344 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. RODNICIEI, NR.34, AP.10
Cod poștal fiscal
540441
Strada sediului
Str. Rodniciei
Numărul sediului
34
Localitatea sediului
Mun. Târgu Mureş
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
540441
Strada domiciliului fiscal
Str. Rodniciei
Numărul domiciliului fiscal
34
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgu Mureş
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
540441

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
8 iulie 2019
Perioada 2: TVA de la
31 iulie 2008
Perioada 2: TVA până la
8 iunie 2016
Perioada 2: Anulare operată la
10 iunie 2016
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 iulie 2023
Actualizare TVA la încasare
10 mai 2023
Publicare TVA la încasare
11 mai 2023
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
8 iunie 2016
Reactivare
1 iulie 2019
Publicarea deciziei
9 iunie 2016

Achiziții publice

Explorează toate (2) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA TARGU MURES1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi relația

Universitatea de Medicina, Farmacie, Stiinte si Tehnologie " George Emil Palade" din Targu Mures1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Sticla (Rev.2)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

17 aprilie 2026Achiziție directă

Geam termopan F6-313/24mm

Autoritate: Universitatea de Medicina, Farmacie, Stiinte si Tehnologie " George Emil Palade" din Targu Mures

CPV 14820000-5 — Sticla (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 14820000-5

Vezi detaliile atribuirii →
3.020 leiValoare publicată
27 mai 2025Achiziție directă

Lucrari de reparatii

Autoritate: DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA TARGU MURES

CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453000-7

Vezi detaliile atribuirii →
180.096 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşMunicipiul Târgu MureşStrada RodnicieiCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI