Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DAMORIS COM SRL

DAMORIS COM SRL

CUI 4819904 · SRL· Sat Tăşad, Comuna Drăgeşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

DAMORIS COM SRL are sediul în Sat Tăşad, Comuna Drăgeşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-3,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 979,6 K lei, față de 1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât5,6%

Marja netă calculată este 5,6% în 2025, față de 8,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+94,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025979,6 K lei-3,1% față de anul anterior2020: 521.3212021: 520.1332022: 517.3942023: 837.0522024: 1.010.7112025: 979.618
Rezultat net 202555 K lei-38,4% față de anul anterior2020: -11.0882021: 20.1562022: -9.2842023: 95.7962024: 89.2312025: 54.985
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 32021: 22022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025-95,8 K leiDeficit de capital redus cu 36,5%2020: -346.7262021: -326.5702022: -335.8542023: -240.0582024: -150.8272025: -95.843
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0505 K1 mil.2020: 521,3 K lei521,3 K20202021: 520,1 K lei520,1 K20212022: 517,4 K lei517,4 K20222023: 837,1 K lei837,1 K20232024: 1 mil. lei1 mil.20242025: 979,6 K lei979,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-2,1%4,7%11,4%2020: -2,1%-2,1%20202021: 3,9%3,9%20212022: -1,8%-1,8%20222023: 11,4%11,4%20232024: 8,8%8,8%20242025: 5,6%5,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 2% · n=29.731

Cifra de afaceri: -3,1% față de anul anterior.Marjă netă 5,6% · -3,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-150,8 K lei
2025-95,8 K lei

Datorii raportate

2024543,6 K lei
2025352,3 K lei

Disponibilități bănești

202495,1 K lei
202531,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri837,1 K lei1 mil. lei979,6 K lei-3,1% față de anul anterior
Rezultat net95,8 K lei89,2 K lei55 K lei-38,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii-240,1 K lei-150,8 K lei-95,8 K leiDeficit de capital redus cu 36,5%
Datorii348,7 K lei543,6 K lei352,3 K lei-35,2% față de anul anterior
Creanțe12,1 K lei12,2 K lei23,7 K lei+94,2% față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă5,6%8,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2% (n=29.731) · 2024: 1,9% (n=32.263)

Rezultat / active (A+B)22,1%22,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=20.723) · 2024: 1,9% (n=22.355)

Vânzări per angajat489.809 lei505.356 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 259.175 lei (n=21.783) · 2024: 242.354 lei (n=24.014)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-38,5%-38,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,4% (n=20.741) · 2024: 24% (n=22.373)

Datorii / active (A+B)141,4%138,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 77,8% (n=20.741) · 2024: 76,2% (n=22.373)

Ponderea activelor imobilizate50,9%40,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,6% (n=20.741) · 2024: 14,9% (n=22.373)

Active circulante / datorii totale0,35×0,43×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,95× (n=35.415) · 2024: 0,95× (n=38.825)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări8,7 zile4,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 8 zile (n=26.828) · 2024: 6,9 zile (n=28.302)

Stocuri în zile de vânzări24,5 zile44,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 63 zile (n=27.389) · 2024: 65,5 zile (n=29.567)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
979.618
Rezultat net
54.985
Angajați
2
Datorii
352.325
Active imobilizate
126.846
Active circulante
122.348
Capitaluri proprii
-95.843
Venituri totale
980.046
Cheltuieli totale
900.369
Stocuri
66.776
Creanțe
23.678
Casă și conturi la bănci
31.894
Cheltuieli în avans
7.288
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.010.711
Rezultat net
89.231
Angajați
2
Datorii
543.638
Active imobilizate
160.014
Active circulante
232.724
Capitaluri proprii
-150.827
Venituri totale
1.031.239
Cheltuieli totale
915.595
Stocuri
125.386
Creanțe
12.190
Casă și conturi la bănci
95.148
Cheltuieli în avans
73
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
837.052
Rezultat net
95.796
Angajați
2
Datorii
348.737
Active imobilizate
3.824
Active circulante
100.905
Capitaluri proprii
-240.058
Venituri totale
839.155
Cheltuieli totale
734.959
Stocuri
60.769
Creanțe
12.130
Casă și conturi la bănci
28.006
Cheltuieli în avans
3.950
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
517.394
Rezultat net
-9.284
Angajați
2
Datorii
396.032
Active imobilizate
3.039
Active circulante
55.454
Capitaluri proprii
-335.854
Venituri totale
519.936
Cheltuieli totale
524.020
Stocuri
36.185
Creanțe
13.215
Casă și conturi la bănci
6.054
Cheltuieli în avans
1.685
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
520.133
Rezultat net
20.156
Angajați
2
Datorii
405.336
Active imobilizate
5.136
Active circulante
66.011
Capitaluri proprii
-326.570
Venituri totale
521.994
Cheltuieli totale
496.617
Stocuri
46.710
Creanțe
12.662
Casă și conturi la bănci
6.639
Cheltuieli în avans
7.619
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
521.321
Rezultat net
-11.088
Angajați
3
Datorii
430.428
Active imobilizate
25
Active circulante
80.702
Capitaluri proprii
-346.726
Venituri totale
527.870
Cheltuieli totale
534.845
Stocuri
69.239
Creanțe
3.868
Casă și conturi la bănci
7.595
Cheltuieli în avans
2.975
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-28

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-10-28 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-27–2026-10-28 · verificat 2026-10-28.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
4819904
Număr de înregistrare
J05/3425/1993
Înmatriculare
4 decembrie 1993
EUID
ROONRC.J05/3425/1993
Formă juridică
SRL
Sediu social
291 Sat Tăşad, Comuna Drăgeşti Bihor
Adresă fiscală
Com. DRAGESTI 291 Tasad BIHOR
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 octombrie 1993
Înregistrare fiscală
22 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
JUDEA ANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DAMORIS COM S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.10.1993
Înregistrare fiscală
28 octombrie 1993
Număr registrul comerțului
J05/3425/1993
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, SAT TĂŞAD COM. DRĂGEŞTI, COM. DRAGESTI, NR.291
Cod poștal fiscal
417263
Strada sediului
Com. DRAGESTI
Numărul sediului
291
Localitatea sediului
Sat Tăşad Com. Drăgeşti
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
417263
Strada domiciliului fiscal
Com. DRAGESTI
Numărul domiciliului fiscal
291
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Tăşad Com. Drăgeşti
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
417263

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 1998
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
6 martie 2014
Publicare TVA la încasare
7 martie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-28Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorSat Tăşad, Comuna DrăgeştiCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI