Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DANA SI FLORIN DAF S.R.L.

DANA SI FLORIN DAF S.R.L.

CUI 45426864 · SRL· Sat Răduleşti, Comuna Dobra

lichidareONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatălichidareVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

DANA SI FLORIN DAF S.R.L. are sediul în Sat Răduleşti, Comuna Dobra. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

lichidare

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-20,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 697,6 K lei, față de 881,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât4,4%

Marja netă calculată este 4,4% în 2025, față de 8,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025697,6 K lei-20,8% față de anul anterior2022: 103.0542023: 808.3612024: 881.2912025: 697.587
Rezultat net 202530,6 K lei-59,7% față de anul anterior2022: 10.8712023: 95.5602024: 76.0022025: 30.605
Angajați 20251-50% față de anul anterior2022: 12023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025169,8 K lei+22% față de anul anterior2022: 11.0712023: 106.6312024: 139.1542025: 169.760
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0441 K881 K2022: 103,1 K lei103,1 K20222023: 808,4 K lei808,4 K20232024: 881,3 K lei881,3 K20242025: 697,6 K lei697,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%5,9%11,8%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902022: 10,5%10,5%20222023: 11,8%11,8%20232024: 8,6%8,6%20242025: 4,4%4,4%2025

Cifra de afaceri: -20,8% față de anul anterior. Marja netă: 4,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii169,8 K lei+22% față de anul anterior
Datorii101,9 K lei-5,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri808,4 K lei881,3 K lei697,6 K lei-20,8% față de anul anterior
Rezultat net95,6 K lei76 K lei30,6 K lei-59,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii106,6 K lei139,2 K lei169,8 K lei+22% față de anul anterior
Datorii80,8 K lei107,5 K lei101,9 K lei-5,2% față de anul anterior
Creanțe28,9 K lei30,3 K lei36,4 K lei+20,1% față de anul anterior
Angajați221-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri4,4%3,7%n=30.4908,6%3,5%n=32.629
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive18%26,7%n=25.15554,6%21,3%n=26.850
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,67×0,8×n=37.8802,29×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36018,78 zile61,23 zilen=29.16212,38 zile61,73 zilen=31.003
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360101,78 zile5,37 zilen=16.09567,67 zile5,69 zilen=16.762
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați697.587 lei278.223 lein=25.896440.646 lei257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
697.587
Rezultat net
30.605
Angajați
1
Datorii
101.912
Active imobilizate
—
Active circulante
271.672
Capitaluri proprii
169.760
Venituri totale
698.746
Cheltuieli totale
652.973
Stocuri
197.228
Creanțe
36.394
Casă și conturi la bănci
38.050
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
881.291
Rezultat net
76.002
Angajați
2
Datorii
107.464
Active imobilizate
—
Active circulante
246.618
Capitaluri proprii
139.154
Venituri totale
882.422
Cheltuieli totale
783.918
Stocuri
165.660
Creanțe
30.312
Casă și conturi la bănci
50.646
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
808.361
Rezultat net
95.560
Angajați
2
Datorii
80.789
Active imobilizate
—
Active circulante
187.420
Capitaluri proprii
106.631
Venituri totale
808.813
Cheltuieli totale
705.317
Stocuri
92.563
Creanțe
28.910
Casă și conturi la bănci
65.947
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
103.054
Rezultat net
10.871
Angajați
1
Datorii
44.816
Active imobilizate
35
Active circulante
55.852
Capitaluri proprii
11.071
Venituri totale
103.054
Cheltuieli totale
89.153
Stocuri
45.455
Creanțe
80
Casă și conturi la bănci
10.317
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

lichidare

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRClichidare2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-07
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

lichidare

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-01-05 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-07 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-07.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45426864
Număr de înregistrare
J20/8/2022
Înmatriculare
5 ianuarie 2022
EUID
ROONRC.J20/8/2022
Formă juridică
SRL
Sediu social
RĂDULEŞTI 21 Sat Răduleşti, Comuna Dobra Hunedoara
Adresă fiscală
RĂDULEŞTI 21 Răduleşti HUNEDOARA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 ianuarie 2022
Înregistrare fiscală
10 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator
C.I.I. LUCACIU LAVINIA-LUCIA
reprezentant al persoanei juridice
LUCACIU LAVINIA LUCIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DANA SI FLORIN DAF S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.01.2022
Înregistrare fiscală
5 ianuarie 2022
Număr registrul comerțului
J20/8/2022
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, SAT RĂDULEŞTI COM. DOBRA, RĂDULEŞTI, NR.21
Cod poștal fiscal
337224
Strada sediului
RĂDULEŞTI
Numărul sediului
21
Localitatea sediului
Sat Răduleşti Com. Dobra
Județul sediului
HUNEDOARA
Codul poștal al sediului
337224
Strada domiciliului fiscal
RĂDULEŞTI
Numărul domiciliului fiscal
21
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Răduleşti Com. Dobra
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA
Cod poștal domiciliu fiscal
337224

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 martie 2022
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 martie 2022
Actualizare TVA la încasare
1 martie 2022
Publicare TVA la încasare
2 martie 2022
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-07Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraSat Răduleşti, Comuna DobraCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI