Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DANCIU TOPOGRAFU S.R.L.

DANCIU TOPOGRAFU S.R.L.

CUI 47999302 · SRL· Sat Hereclean, Comuna Hereclean

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

DANCIU TOPOGRAFU S.R.L. are sediul în Sat Hereclean, Comuna Hereclean. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-21,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 102,5 K lei, față de 131,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut33,5%

Marja netă calculată este 33,5% în 2025, față de 9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+45,5%

Datoriile raportate sunt 39,1 K lei în 2025, față de 26,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025102,5 K lei-21,8% față de anul anterior2023: 219.3162024: 131.1512025: 102.509
Rezultat net 202534,3 K lei+190,4% față de anul anterior2023: 110.7312024: 11.8142025: 34.307
Angajați 20251-50% față de anul anterior2023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 202541,2 K lei-19,7% față de anul anterior2023: 110.8312024: 51.3562025: 41.220
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0110 K219 K2023: 219,3 K lei219,3 K20232024: 131,2 K lei131,2 K20242025: 102,5 K lei102,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%25,2%50,5%Mediana sectorului (2025): 29,1% · n=147022023: 50,5%50,5%20232024: 9%9%20242025: 33,5%33,5%2025

Cifra de afaceri: -21,8% față de anul anterior. Marja netă: 33,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii41,2 K lei-19,7% față de anul anterior
Datorii39,1 K lei+45,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri219,3 K lei131,2 K lei102,5 K lei-21,8% față de anul anterior
Rezultat net110,7 K lei11,8 K lei34,3 K lei+190,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii110,8 K lei51,4 K lei41,2 K lei-19,7% față de anul anterior
Datorii12,8 K lei26,9 K lei39,1 K lei+45,5% față de anul anterior
Creanțe115,7 K lei39,5 K lei46,7 K lei+18,4% față de anul anterior
Angajați221-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri33,5%29,1%n=14.7029%28,5%n=14.767
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive83,2%78,2%n=14.54423%56,7%n=14.689
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,05×1,79×n=16.9392,91×2,13×n=16.988
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360164,04 zile117,71 zilen=13.837108,32 zile94,25 zilen=13.714
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36052,45 zile3,71 zilen=5.34675,47 zile3,82 zilen=5.383
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați102.509 lei202.575 lein=11.35065.576 lei186.032 lein=11.605

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
102.509
Rezultat net
34.307
Angajați
1
Datorii
39.128
Active imobilizate
—
Active circulante
80.348
Capitaluri proprii
41.220
Venituri totale
111.933
Cheltuieli totale
76.652
Stocuri
14.935
Creanțe
46.710
Casă și conturi la bănci
18.703
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
131.151
Rezultat net
11.814
Angajați
2
Datorii
26.892
Active imobilizate
—
Active circulante
78.248
Capitaluri proprii
51.356
Venituri totale
158.726
Cheltuieli totale
145.796
Stocuri
27.495
Creanțe
39.463
Casă și conturi la bănci
11.290
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
219.316
Rezultat net
110.731
Angajați
2
Datorii
12.825
Active imobilizate
—
Active circulante
123.656
Capitaluri proprii
110.831
Venituri totale
219.316
Cheltuieli totale
107.504
Stocuri
—
Creanțe
115.657
Casă și conturi la bănci
7.999
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-04-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
47999302
Număr de înregistrare
J31/253/2023
Înmatriculare
13 aprilie 2023
EUID
ROONRC.J31/253/2023
Formă juridică
SRL
Sediu social
HERECLEAN 28G Sat Hereclean, Comuna Hereclean Sălaj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
HERECLEAN 28G Hereclean SĂLAJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 aprilie 2023
Înregistrare fiscală
18 mai 2023
Telefon
-

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DANCIU VLAD-GABRIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DANCIU TOPOGRAFU S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.04.2023
Înregistrare fiscală
13 aprilie 2023
Număr registrul comerțului
J31/253/2023
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sălaj

Contact și adrese

Telefon
-
Domiciliu fiscal
JUD. SĂLAJ, SAT HERECLEAN COM. HERECLEAN, HERECLEAN, NR.28G
Cod poștal fiscal
457165
Strada sediului
HERECLEAN
Numărul sediului
28G
Localitatea sediului
Sat Hereclean Com. Hereclean
Județul sediului
SĂLAJ
Codul poștal al sediului
457165
Strada domiciliului fiscal
HERECLEAN
Numărul domiciliului fiscal
28G
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Hereclean Com. Hereclean
Județul domiciliului fiscal
SĂLAJ
Cod poștal domiciliu fiscal
457165

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SălajSat Hereclean, Comuna HerecleanCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI