Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DANIDAV CONSTRUCT SRL

DANIDAV CONSTRUCT SRL

CUI 31414983 · SRL· Sat Floreşti, Comuna Floreşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

DANIDAV CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Floreşti, Comuna Floreşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-70,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 429,8 K lei, față de 1,5 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-38,5%

Marja netă calculată este -38,5% în 2025, față de 7,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-60%

Datoriile raportate sunt 403,3 K lei în 2025, față de 1 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025429,8 K lei-70,5% față de anul anterior2020: 3.585.5692021: 4.553.8742022: 1.962.9642023: 1.791.1122024: 1.456.6062025: 429.770
Rezultat net 2025-165,5 K leiTrecere pe pierdere2020: 1.004.6252021: 1.544.5302022: 126.3012023: 41.1872024: 105.9402025: -165.492
Angajați 20258-11,1% față de anul anterior2020: 192021: 192022: 162023: 132024: 92025: 8
Capitaluri proprii 20252 mil. lei-18,1% față de anul anterior2020: 2.498.2362021: 3.142.7652022: 3.269.0662023: 2.875.4702024: 2.470.9752025: 2.023.816
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.5 mil.2020: 3,6 mil. lei3,6 mil.20202021: 4,6 mil. lei4,6 mil.20212022: 2 mil. lei2 mil.20222023: 1,8 mil. lei1,8 mil.20232024: 1,5 mil. lei1,5 mil.20242025: 429,8 K lei429,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-38,5%-2,3%33,9%2020: 28%28%20202021: 33,9%33,9%20212022: 6,4%6,4%20222023: 2,3%2,3%20232024: 7,3%7,3%20242025: -38,5%-38,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 10,9% · n=353

Cifra de afaceri: -70,5% față de anul anterior.Marjă netă -38,5% · -45,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20242,5 mil. lei
20252 mil. lei

Datorii raportate

20241 mil. lei
2025403,3 K lei

Disponibilități bănești

202427,5 K lei
20251,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,8 mil. lei1,5 mil. lei429,8 K lei-70,5% față de anul anterior
Rezultat net41,2 K lei105,9 K lei-165,5 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii2,9 mil. lei2,5 mil. lei2 mil. lei-18,1% față de anul anterior
Datorii343,3 K lei1 mil. lei403,3 K lei-60% față de anul anterior
Creanțe135,3 K lei1,1 mil. lei422,5 K lei-60,6% față de anul anterior
Angajați1398-11,1% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-38,5%7,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 10,9% (n=353) · 2024: 7,6% (n=368)

Rezultat / active (A+B)-6,8%3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3% (n=251) · 2024: 3,9% (n=268)

Rezultat / capitaluri proprii-8,2%4,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 32% (n=336) · 2024: 21,7% (n=330)

Vânzări per angajat53.721 lei161.845 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 123.242 lei (n=288) · 2024: 112.779 lei (n=313)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)83,4%71%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 36,5% (n=251) · 2024: 36,7% (n=268)

Datorii / active (A+B)16,6%29%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 53,2% (n=251) · 2024: 60% (n=268)

Ponderea activelor imobilizate39,3%52,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20% (n=251) · 2024: 20,2% (n=268)

Active circulante / datorii totale3,66×1,65×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,28× (n=458) · 2024: 1,23× (n=482)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări353,9 zile265,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 78,5 zile (n=310) · 2024: 73,9 zile (n=318)

Stocuri în zile de vânzări879,4 zile139,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 12,2 zile (n=156) · 2024: 13,2 zile (n=168)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
429.770
Rezultat net
-165.492
Angajați
8
Datorii
403.315
Active imobilizate
952.914
Active circulante
1.474.217
Capitaluri proprii
2.023.816
Venituri totale
2.025.118
Cheltuieli totale
2.190.610
Stocuri
1.049.885
Creanțe
422.502
Casă și conturi la bănci
1.830
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.456.606
Rezultat net
105.940
Angajați
9
Datorii
1.007.071
Active imobilizate
1.811.851
Active circulante
1.666.195
Capitaluri proprii
2.470.975
Venituri totale
3.028.094
Cheltuieli totale
2.886.579
Stocuri
565.246
Creanțe
1.073.435
Casă și conturi la bănci
27.514
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.791.112
Rezultat net
41.187
Angajați
13
Datorii
343.296
Active imobilizate
2.472.751
Active circulante
746.015
Capitaluri proprii
2.875.470
Venituri totale
2.379.776
Cheltuieli totale
2.317.685
Stocuri
605.045
Creanțe
135.315
Casă și conturi la bănci
5.655
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.962.964
Rezultat net
126.301
Angajați
16
Datorii
490.920
Active imobilizate
2.466.756
Active circulante
1.293.230
Capitaluri proprii
3.269.066
Venituri totale
2.273.727
Cheltuieli totale
2.134.626
Stocuri
1.051.457
Creanțe
201.268
Casă și conturi la bănci
40.505
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.553.874
Rezultat net
1.544.530
Angajați
19
Datorii
532.167
Active imobilizate
2.049.810
Active circulante
1.625.122
Capitaluri proprii
3.142.765
Venituri totale
4.251.520
Cheltuieli totale
2.673.395
Stocuri
839.252
Creanțe
717.155
Casă și conturi la bănci
68.715
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.585.569
Rezultat net
1.004.625
Angajați
19
Datorii
371.462
Active imobilizate
2.276.795
Active circulante
592.903
Capitaluri proprii
2.498.236
Venituri totale
3.988.069
Cheltuieli totale
2.951.524
Stocuri
309.915
Creanțe
282.895
Casă și conturi la bănci
93
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 70% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-17

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 70% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-03-26 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

2 dosare cu nume identic · 2021-10-16–2026-10-17 · verificat 2026-10-17.

Dosar 1490/211/20242024-01-23 · Judecătoria CLUJNAPOCA · Terţ poprit

validare poprire · Fond

4 termene · ultima soluție: Respinge cererea

2024-12-20 · 08:00

Respinge cererea

Respinge, ca fiind neîntemeiată, cererea de validare a popririi formulată de petentul B. M. V. V. D., creditorul I. LTD, în contradictoriu cu debitorul K. A. I. şi terţul poprit D. C. S.R.L.. Respinge, ca neîntemeiată, cererea petentului de obligare a terţului poprit la plata cheltuielilor de judecată. Respinge, ca neîntemeiată, cererea petentului de amendare a terţului poprit. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Cluj-Napoca. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 20 decembrie 2024.

Document: Hotarare 6426/2024 · 2024-12-20

2024-12-13 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 20 decembrie 2024.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-12-13

2024-11-29 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 13.12.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 29.11.2024.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-11-29

2024-11-13 · 10:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 29.11.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 13.11.2024.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-11-13

Dosar 23481/211/20232023-10-20 · Judecătoria CLUJNAPOCA · Terţ poprit

validare poprire · Fond

4 termene · ultima soluție: Respinge cererea

2024-10-16 · 08:30

Respinge cererea

Respinge, ca rămasă fără obiect, cererea de validare a popririi formulată de creditoarea F.I.G. MBH, în contradictoriu cu debitorul K.A.-I. ?i ter?ul poprit D.C.S.R.L. Obligă terţul poprit să achite creditoarei suma de 20 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Cluj-Napoca. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 16.10.2024. PREŞEDINTE,

Document: Hotarare 4997/2024 · 2024-10-16

2024-09-30 · 08:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 16.10.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei. Pronunţată în sedinta publica, azi, 30.09.2024.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-09-30

2024-09-16 · 08:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 30.09.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 16.09.2024.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-09-16

2024-08-29 · 9:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 16.09.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei. Pronunţată in sedinta publica, azi, 29.08.2024.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-08-29

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
31414983
Număr de înregistrare
J12/965/2013
Înmatriculare
26 martie 2013
EUID
ROONRC.J12/965/2013
Formă juridică
SRL
Sediu social
STEJARULUI 18 Sat Floreşti, Comuna Floreşti Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. STEJARULUI 18 Floreşti CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 martie 2013
Înregistrare fiscală
10 aprilie 2024
Telefon
0741791358 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RUS IOAN DANIEL
administrator
SEGOREAN SANDU-GABRIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DANIDAV CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.03.2013
Înregistrare fiscală
26 martie 2013
Număr registrul comerțului
J12/965/2013
Cod CAEN
4331
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0741791358 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, SAT FLOREŞTI COM. FLOREŞTI, STR. STEJARULUI, NR.18, AP.3
Cod poștal fiscal
407280
Strada sediului
Str. Stejarului
Numărul sediului
18
Localitatea sediului
Sat Floreşti Com. Floreşti
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
407280
Strada domiciliului fiscal
Str. Stejarului
Numărul domiciliului fiscal
18
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Floreşti Com. Floreşti
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
407280

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
23 aprilie 2013
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
23 aprilie 2013
TVA la încasare până la
1 ianuarie 2017
Actualizare TVA la încasare
19 decembrie 2016
Publicare TVA la încasare
20 decembrie 2016
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

16 activități autorizate

CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-17Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujSat Floreşti, Comuna FloreştiCAEN 4331
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI