Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DANMARK CONSTRUCT SRL

DANMARK CONSTRUCT SRL

CUI 17671493 · SRL· Municipiul Slatina

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

DANMARK CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Slatina. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-6,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 402,3 K lei, față de 429,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-12,2%

Marja netă calculată este -12,2% în 2025, față de -13,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+80,9%

Datoriile raportate sunt 263,5 K lei în 2025, față de 145,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025402,3 K lei-6,3% față de anul anterior2020: 592.0122021: 335.4402022: 310.1662023: 322.9252024: 429.4912025: 402.282
Rezultat net 2025-49 K leiPierdere redusă cu 13,5%2020: 98.1252021: 281.0612022: -124.5302023: -192.5172024: -56.6772025: -49.004
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025337,5 K lei-12,7% față de anul anterior2020: 689.1582021: 760.2192022: 635.6892023: 443.1722024: 386.4952025: 337.491
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0296 K592 K2020: 592 K lei592 K20202021: 335,4 K lei335,4 K20212022: 310,2 K lei310,2 K20222023: 322,9 K lei322,9 K20232024: 429,5 K lei429,5 K20242025: 402,3 K lei402,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-59,6%12,1%83,8%2020: 16,6%16,6%20202021: 83,8%83,8%20212022: -40,1%-40,1%20222023: -59,6%-59,6%20232024: -13,2%-13,2%20242025: -12,2%-12,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,7% · n=431

Cifra de afaceri: -6,3% față de anul anterior.Marjă netă -12,2% · +1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024386,5 K lei
2025337,5 K lei

Datorii raportate

2024145,7 K lei
2025263,5 K lei

Disponibilități bănești

202489,7 K lei
2025114,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri322,9 K lei429,5 K lei402,3 K lei-6,3% față de anul anterior
Rezultat net-192,5 K lei-56,7 K lei-49 K leiPierdere redusă cu 13,5%
Capitaluri proprii443,2 K lei386,5 K lei337,5 K lei-12,7% față de anul anterior
Datorii214,6 K lei145,7 K lei263,5 K lei+80,9% față de anul anterior
Creanțe216,5 K lei94,8 K lei108,7 K lei+14,7% față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-12,2%-13,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,7% (n=431) · 2024: 2,7% (n=480)

Rezultat / active (A+B)-8,6%-11,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,9% (n=381) · 2024: 1,3% (n=411)

Rezultat / capitaluri proprii-14,5%-14,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 12,7% (n=353) · 2024: 11% (n=379)

Vânzări per angajat201.141 lei214.746 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 241.710 lei (n=341) · 2024: 197.857 lei (n=393)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)59,3%77,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,3% (n=382) · 2024: 24,6% (n=413)

Datorii / active (A+B)46,3%29,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 72,8% (n=382) · 2024: 72,2% (n=413)

Ponderea activelor imobilizate8%7,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 23,9% (n=382) · 2024: 25,8% (n=413)

Active circulante / datorii totale1,99×3,16×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,96× (n=550) · 2024: 0,93× (n=598)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări97,3 zile79,5 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 57,9 zile (n=398) · 2024: 56,9 zile (n=448)

Stocuri în zile de vânzări268,5 zile231,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 58 zile (n=353) · 2024: 62,7 zile (n=394)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
402.282
Rezultat net
-49.004
Angajați
2
Datorii
263.527
Active imobilizate
45.432
Active circulante
523.529
Capitaluri proprii
337.491
Venituri totale
403.117
Cheltuieli totale
446.124
Stocuri
300.039
Creanțe
108.702
Casă și conturi la bănci
114.788
Cheltuieli în avans
35.390
Venituri în avans
3.333
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
429.491
Rezultat net
-56.677
Angajați
2
Datorii
145.709
Active imobilizate
38.307
Active circulante
460.736
Capitaluri proprii
386.495
Venituri totale
459.527
Cheltuieli totale
505.962
Stocuri
276.246
Creanțe
94.808
Casă și conturi la bănci
89.682
Cheltuieli în avans
36.494
Venituri în avans
3.333
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
322.925
Rezultat net
-192.517
Angajați
2
Datorii
214.551
Active imobilizate
38.307
Active circulante
586.255
Capitaluri proprii
443.172
Venituri totale
324.621
Cheltuieli totale
514.172
Stocuri
313.873
Creanțe
216.494
Casă și conturi la bănci
55.888
Cheltuieli în avans
36.494
Venituri în avans
3.333
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
310.166
Rezultat net
-124.530
Angajați
2
Datorii
110.707
Active imobilizate
38.307
Active circulante
674.050
Capitaluri proprii
635.689
Venituri totale
312.191
Cheltuieli totale
433.800
Stocuri
375.600
Creanțe
210.702
Casă și conturi la bănci
87.748
Cheltuieli în avans
37.372
Venituri în avans
3.333
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
335.440
Rezultat net
281.061
Angajați
2
Datorii
131.627
Active imobilizate
38.307
Active circulante
817.561
Capitaluri proprii
760.219
Venituri totale
661.029
Cheltuieli totale
373.937
Stocuri
471.325
Creanțe
304.317
Casă și conturi la bănci
41.919
Cheltuieli în avans
39.311
Venituri în avans
3.333
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
592.012
Rezultat net
98.125
Angajați
2
Datorii
214.757
Active imobilizate
38.307
Active circulante
831.569
Capitaluri proprii
689.158
Venituri totale
794.137
Cheltuieli totale
688.207
Stocuri
422.324
Creanțe
390.450
Casă și conturi la bănci
18.795
Cheltuieli în avans
37.372
Venituri în avans
3.333
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-06

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-19Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2005-06-09 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

43 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
17671493
Număr de înregistrare
J2005000481284
Înmatriculare
9 iunie 2005
EUID
ROONRC.J2005000481284
Formă juridică
SRL
Sediu social
RECEA 13G Municipiul Slatina Olt
Adresă fiscală
Str. RECEA 13G Slatina OLT
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 iunie 2005
Înregistrare fiscală
25 ianuarie 2024
Telefon
0724500550 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MIŢAC L. STAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DANMARK CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.06.2005
Înregistrare fiscală
9 iunie 2005
Număr registrul comerțului
J2005000481284
Cod CAEN
2512
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Olt

Contact și adrese

Telefon
0724500550 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. OLT, MUN. SLATINA, STR. RECEA, NR.13G
Cod poștal fiscal
230119
Strada sediului
Str. Recea
Numărul sediului
13G
Localitatea sediului
Mun. Slatina
Județul sediului
OLT
Codul poștal al sediului
230119
Strada domiciliului fiscal
Str. Recea
Numărul domiciliului fiscal
13G
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Slatina
Județul domiciliului fiscal
OLT
Cod poștal domiciliu fiscal
230119

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
10 iunie 2005
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2017
Actualizare TVA la încasare
30 ianuarie 2017
Publicare TVA la încasare
31 ianuarie 2017
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (43) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA SLATINA33 din 43 înregistrări (76,7%) · Vezi relația

CASA DE ASIGURARI DE SANATATE OLT6 din 43 înregistrări (14%) · Vezi relația

SCOALA GIMANZIALA NICOLAE IORGA2 din 43 înregistrări (4,7%) · Vezi relația

DIRECTIA JUDETEANA DE EVIDENTA A PERSOANELOR OLT1 din 43 înregistrări (2,3%) · Vezi relația

COMUNA VALEA MARE1 din 43 înregistrări (2,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Instalare de usi (Rev.2)18 din 43 înregistrări (41,9%) · Vezi selecția

Servicii de feronerie (Rev.2)12 din 43 înregistrări (27,9%) · Vezi selecția

Lucrari de instalare de rolete (Rev.2)4 din 43 înregistrări (9,3%) · Vezi selecția

Servicii de reparare si intretinere (Rev.2)3 din 43 înregistrări (7%) · Vezi selecția

Lucrari de structuri metalice (Rev.2)2 din 43 înregistrări (4,7%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

19 iunie 2026Achiziție directă

RAMPA DIN METAL CU MANA CURENTA DIN INOX

Autoritate: COMUNA VADU SAPAT (PRIMARIA)

CPV 45223210-1 — Lucrari de structuri metalice (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45223210-1

Vezi detaliile atribuirii →
10.400 leiValoare publicată
10 iunie 2026Achiziție directă

SITE IMPOTRIVA INSECTELOR

Autoritate: COMUNA VADU SAPAT (PRIMARIA)

CPV 71550000-8 — Servicii de feronerie (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71550000-8

Vezi detaliile atribuirii →
13.530 leiValoare publicată
3 iunie 2026Achiziție directă

SITE IMPOTRIVA INSECTELOR CULOARE GRI ANTRACIT

Autoritate: COMUNA VADU SAPAT (PRIMARIA)

CPV 71550000-8 — Servicii de feronerie (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71550000-8

Vezi detaliile atribuirii →
29.725 leiValoare publicată
28 aprilie 2026Achiziție directă

USA DIN PROFIL PVC compartimentare oftalmologie sala de mici interventii

Autoritate: COMUNA VADU SAPAT (PRIMARIA)

CPV 45421131-1 — Instalare de usi (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45421131-1

Vezi detaliile atribuirii →
29.700 leiValoare publicată
8 aprilie 2026Achiziție directă

ROLETE INTERIOARE DIN MATERIAL LAVABIL

Autoritate: COMUNA VADU SAPAT (PRIMARIA)

CPV 45421145-2 — Lucrari de instalare de rolete (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45421145-2

Vezi detaliile atribuirii →
7.955 leiValoare publicată
3 martie 2026Achiziție directă

USA DIN PROFIL PVC

Autoritate: COMUNA VADU SAPAT (PRIMARIA)

CPV 45421131-1 — Instalare de usi (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45421131-1

Vezi detaliile atribuirii →
15.012 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4544 Rev. 1Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-06Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul OltMunicipiul SlatinaCAEN 2512
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI