Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DANOTTI CLASS SRL

DANOTTI CLASS SRL

CUI 7154015 · SRL· Municipiul Vatra Dornei

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

DANOTTI CLASS SRL are sediul în Municipiul Vatra Dornei. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-1,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 878,7 K lei, față de 894 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,2%

Marja netă calculată este 0,2% în 2025, față de 4,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-6,6%

Datoriile raportate sunt 868,7 K lei în 2025, față de 930 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025878,7 K lei-1,7% față de anul anterior2020: 594.6122021: 933.3442022: 957.8702023: 877.8422024: 894.0492025: 878.745
Rezultat net 20251,7 K lei-96,2% față de anul anterior2020: 113.8862021: 326.6192022: 430.9802023: 78.0362024: 44.1152025: 1.676
Angajați 20254Neschimbat față de anul anterior2020: 62021: 32022: 32023: 42024: 42025: 4
Capitaluri proprii 20251,2 mil. lei-9,5% față de anul anterior2020: 1.125.0712021: 1.404.4412022: 1.389.2782023: 1.467.3142024: 1.371.0292025: 1.240.705
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0479 K958 K2020: 594,6 K lei594,6 K20202021: 933,3 K lei933,3 K20212022: 957,9 K lei957,9 K20222023: 877,8 K lei877,8 K20232024: 894 K lei894 K20242025: 878,7 K lei878,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%22,5%45%2020: 19,2%19,2%20202021: 35%35%20212022: 45%45%20222023: 8,9%8,9%20232024: 4,9%4,9%20242025: 0,2%0,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,8% · n=1.594

Cifra de afaceri: -1,7% față de anul anterior.Marjă netă 0,2% · -4,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20241,4 mil. lei
20251,2 mil. lei

Datorii raportate

2024930 K lei
2025868,7 K lei

Disponibilități bănești

20241,9 K lei
20255,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri877,8 K lei894 K lei878,7 K lei-1,7% față de anul anterior
Rezultat net78 K lei44,1 K lei1,7 K lei-96,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,5 mil. lei1,4 mil. lei1,2 mil. lei-9,5% față de anul anterior
Datorii546,3 K lei930 K lei868,7 K lei-6,6% față de anul anterior
Creanțe69,9 K lei50,6 K lei37,3 K lei-26,3% față de anul anterior
Angajați444Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă0,2%4,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,8% (n=1.594) · 2024: 5,4% (n=1.690)

Rezultat / active (A+B)0,1%1,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,3% (n=1.606) · 2024: 1,1% (n=1.724)

Rezultat / capitaluri proprii0,1%3,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,6% (n=1.421) · 2024: 8,1% (n=1.549)

Vânzări per angajat219.686 lei223.512 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 160.046 lei (n=1.111) · 2024: 159.650 lei (n=1.227)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)58,8%59,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 36,1% (n=1.607) · 2024: 42,3% (n=1.725)

Datorii / active (A+B)41,2%40,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 58,1% (n=1.607) · 2024: 51,7% (n=1.725)

Ponderea activelor imobilizate88,5%88,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 63,4% (n=1.607) · 2024: 63% (n=1.725)

Active circulante / datorii totale0,28×0,29×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,59× (n=1.965) · 2024: 0,7× (n=2.100)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări15,3 zile20,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 39,6 zile (n=1.481) · 2024: 39,1 zile (n=1.550)

Stocuri în zile de vânzări81,7 zile89,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 19,7 zile (n=1.011) · 2024: 19,2 zile (n=1.042)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
878.745
Rezultat net
1.676
Angajați
4
Datorii
868.746
Active imobilizate
1.867.332
Active circulante
242.119
Capitaluri proprii
1.240.705
Venituri totale
880.284
Cheltuieli totale
853.478
Stocuri
199.393
Creanțe
37.333
Casă și conturi la bănci
5.393
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
800.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
894.049
Rezultat net
44.115
Angajați
4
Datorii
929.964
Active imobilizate
2.026.761
Active circulante
274.232
Capitaluri proprii
1.371.029
Venituri totale
894.049
Cheltuieli totale
826.365
Stocuri
221.734
Creanțe
50.632
Casă și conturi la bănci
1.866
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
800.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
877.842
Rezultat net
78.036
Angajați
4
Datorii
546.263
Active imobilizate
1.401.824
Active circulante
611.753
Capitaluri proprii
1.467.314
Venituri totale
1.183.630
Cheltuieli totale
1.095.533
Stocuri
506.980
Creanțe
69.873
Casă și conturi la bănci
34.900
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
800.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
957.870
Rezultat net
430.980
Angajați
3
Datorii
279.384
Active imobilizate
1.493.934
Active circulante
167.491
Capitaluri proprii
1.389.278
Venituri totale
1.235.787
Cheltuieli totale
795.641
Stocuri
25.082
Creanțe
45.880
Casă și conturi la bănci
96.529
Cheltuieli în avans
7.237
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
800.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
933.344
Rezultat net
326.619
Angajați
3
Datorii
338.759
Active imobilizate
1.527.186
Active circulante
247.040
Capitaluri proprii
1.404.441
Venituri totale
971.416
Cheltuieli totale
636.232
Stocuri
21.523
Creanțe
31.803
Casă și conturi la bănci
193.714
Cheltuieli în avans
7.237
Venituri în avans
38.263
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
800.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
594.612
Rezultat net
113.886
Angajați
6
Datorii
537.752
Active imobilizate
1.607.416
Active circulante
48.170
Capitaluri proprii
1.125.071
Venituri totale
603.206
Cheltuieli totale
483.726
Stocuri
14.270
Creanțe
30.289
Casă și conturi la bănci
3.611
Cheltuieli în avans
7.237
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
800.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1995-04-03 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

2 dosare cu nume identic · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Dosar 42137/3/20252026-08-17 · Curtea de Apel BUCURESTI · Apelant

drept de autor şi drepturi conexe · Apel

1 termen · ultima soluție: indisponibilă

2026-12-02 · 10:00

Soluție indisponibilă

Căi de atac declarate: Apel · 2026-08-06

Dosar 42137/3/20252025-11-28 · Tribunalul BUCURESTI · Pârât

drept de autor şi drepturi conexe · Fond

1 termen · ultima soluție: Admite cererea

2026-05-06 · 09:00

Admite cererea

Admite cererea, astfel cum a fost modificată. Obligă pârâta la plata către reclamanta a sumei de 33000,33 lei (TVA inclus), reprezentând triplul remuneraţiei datorată artiştilor interpreţi sau executanţi pentru comunicarea publică a fonogramelor sau a reproducerilor acestora şi a prestaţiilor artistice din domeniul audiovizual, în perioada 01.11.2022-31.10.2025. Obliga parata la plata către reclamanta a sumei de 830 lei cu titlu de cheltuieli de judecata. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, care se va depune la Tribunalul Bucureşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 06.05.2026.

Document: _Hotarare 652/2026 · 2026-05-06

Căi de atac declarate: Apel · 2026-08-06

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
7154015
Număr de înregistrare
J33/260/1995
Înmatriculare
15 martie 1995
EUID
ROONRC.J33/260/1995
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. UNIRII 108 A Municipiul Vatra Dornei Suceava
Adresă fiscală
Str. UNIRII 108 A Vatra Dornei SUCEAVA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 aprilie 1995
Înregistrare fiscală
9 ianuarie 2026
Telefon
0230371649 · Firme cu același număr
Fax
0230374103

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ADÎNCU MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DANOTTI CLASS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.04.1995
Înregistrare fiscală
3 aprilie 1995
Număr registrul comerțului
J33/260/1995
Cod CAEN
5610
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Vatra Dornei

Contact și adrese

Telefon
0230374103 · Firme cu același număr
Fax
0230374103 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, MUN. VATRA-DORNEI, STR. UNIRII, NR.108 A
Cod poștal fiscal
725700
Strada sediului
Str. UNIRII
Numărul sediului
108 A
Localitatea sediului
Mun. Vatra-Dornei
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
725700
Strada domiciliului fiscal
Str. Unirii
Numărul domiciliului fiscal
108 A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Vatra-Dornei
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
725700

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1996
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
7 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
8 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iunie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5590 Rev. 2Alte servicii de cazare

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaMunicipiul Vatra DorneiStrada UniriiCAEN 5590
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI