Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DANUBIUS COM SRL

DANUBIUS COM SRL

CUI 3389086 · SRL· Municipiul Târgu Mureş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

DANUBIUS COM SRL are sediul în Municipiul Târgu Mureş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+6,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 353,3 K lei, față de 331,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-5,6%

Marja netă calculată este -5,6% în 2025, față de -4,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+0,8%

Datoriile raportate sunt 437,3 K lei în 2025, față de 433,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025353,3 K lei+6,7% față de anul anterior2020: 241.9702021: 407.6712022: 386.3742023: 356.8382024: 331.1122025: 353.305
Rezultat net 2025-19,9 K leiPierdere majorată cu 35,3%2020: -24.8472021: 7.0982022: 3.4242023: -6.4182024: -14.6712025: -19.851
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025166,6 K lei-10,6% față de anul anterior2020: 197.0572021: 204.1552022: 207.5792023: 201.1602024: 186.4892025: 166.638
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0204 K408 K2020: 242 K lei242 K20202021: 407,7 K lei407,7 K20212022: 386,4 K lei386,4 K20222023: 356,8 K lei356,8 K20232024: 331,1 K lei331,1 K20242025: 353,3 K lei353,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-10,3%-3,8%2,6%2020: -10,3%-10,3%20202021: 1,7%1,7%20212022: 0,9%0,9%20222023: -1,8%-1,8%20232024: -4,4%-4,4%20242025: -5,6%-5,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,6% · n=3.134

Cifra de afaceri: +6,7% față de anul anterior.Marjă netă -5,6% · -1,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024186,5 K lei
2025166,6 K lei

Datorii raportate

2024433,6 K lei
2025437,3 K lei

Disponibilități bănești

20248,9 K lei
2025147 lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri356,8 K lei331,1 K lei353,3 K lei+6,7% față de anul anterior
Rezultat net-6,4 K lei-14,7 K lei-19,9 K leiPierdere majorată cu 35,3%
Capitaluri proprii201,2 K lei186,5 K lei166,6 K lei-10,6% față de anul anterior
Datorii431,6 K lei433,6 K lei437,3 K lei+0,8% față de anul anterior
Creanțe32,4 K lei19 K lei22,3 K lei+17,4% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-5,6%-4,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,6% (n=3.134) · 2024: 2,7% (n=4.694)

Rezultat / active (A+B)-3,3%-2,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,7% (n=2.471) · 2024: 3,1% (n=3.652)

Rezultat / capitaluri proprii-11,9%-7,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 14,7% (n=2.516) · 2024: 19% (n=3.718)

Vânzări per angajat353.305 lei331.112 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 304.321 lei (n=2.272) · 2024: 296.550 lei (n=3.484)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)27,6%30,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 27,1% (n=2.472) · 2024: 30,2% (n=3.652)

Datorii / active (A+B)72,4%69,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 73% (n=2.472) · 2024: 69,7% (n=3.652)

Ponderea activelor imobilizate81,5%80,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,7% (n=2.472) · 2024: 14,8% (n=3.652)

Active circulante / datorii totale0,26×0,28×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,05× (n=3.653) · 2024: 1,08× (n=5.398)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări22,7 zile20,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 20,4 zile (n=2.844) · 2024: 18,7 zile (n=4.144)

Stocuri în zile de vânzări91,2 zile101,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 82,2 zile (n=2.944) · 2024: 82,5 zile (n=4.354)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
353.305
Rezultat net
-19.851
Angajați
1
Datorii
437.265
Active imobilizate
491.985
Active circulante
111.918
Capitaluri proprii
166.638
Venituri totale
353.305
Cheltuieli totale
373.156
Stocuri
89.483
Creanțe
22.288
Casă și conturi la bănci
147
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.010
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
331.112
Rezultat net
-14.671
Angajați
1
Datorii
433.623
Active imobilizate
499.275
Active circulante
120.837
Capitaluri proprii
186.489
Venituri totale
331.115
Cheltuieli totale
345.786
Stocuri
92.981
Creanțe
18.982
Casă și conturi la bănci
8.874
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.010
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
356.838
Rezultat net
-6.418
Angajați
1
Datorii
431.584
Active imobilizate
506.564
Active circulante
126.180
Capitaluri proprii
201.160
Venituri totale
357.050
Cheltuieli totale
360.142
Stocuri
92.329
Creanțe
32.447
Casă și conturi la bănci
1.404
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.010
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
386.374
Rezultat net
3.424
Angajați
1
Datorii
441.577
Active imobilizate
514.997
Active circulante
134.159
Capitaluri proprii
207.579
Venituri totale
388.146
Cheltuieli totale
381.110
Stocuri
92.181
Creanțe
36.609
Casă și conturi la bănci
5.369
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.010
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
407.671
Rezultat net
7.098
Angajați
1
Datorii
451.611
Active imobilizate
522.286
Active circulante
133.480
Capitaluri proprii
204.155
Venituri totale
407.676
Cheltuieli totale
396.471
Stocuri
87.175
Creanțe
24.343
Casă și conturi la bănci
21.962
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.010
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
241.970
Rezultat net
-24.847
Angajați
1
Datorii
448.385
Active imobilizate
529.433
Active circulante
116.009
Capitaluri proprii
197.057
Venituri totale
244.930
Cheltuieli totale
268.120
Stocuri
81.994
Creanțe
18.803
Casă și conturi la bănci
15.212
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.010
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-18

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-04-21Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-02-26 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-17–2026-10-18 · verificat 2026-10-18.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

18 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
3389086
Număr de înregistrare
J1993000496263
Înmatriculare
11 februarie 1993
EUID
ROONRC.J1993000496263
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. GHEORGHE DOJA 34/A Municipiul Târgu Mureş Mureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. GHEORGHE DOJA 34/A Târgu Mureş MUREŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 februarie 1993
Înregistrare fiscală
21 aprilie 2026
Telefon
0265166227 · Firme cu același număr
Fax
0726183983

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BARBU GABRIEL-FLORENTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DANUBIUS COM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.02.1993
Înregistrare fiscală
26 februarie 1993
Număr registrul comerțului
J1993000496263
Cod CAEN
4782
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Contact și adrese

Telefon
0265166227 · Firme cu același număr
Fax
0726183983 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. GHEORGHE DOJA, NR.34/A, AP.17
Strada sediului
Str. Gheorghe Doja
Numărul sediului
34/A
Localitatea sediului
Mun. Târgu Mureş
Județul sediului
MUREŞ
Strada domiciliului fiscal
Str. Gheorghe Doja
Numărul domiciliului fiscal
34/A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgu Mureş
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1997
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (18) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SPOIJ Mures12 din 18 înregistrări (66,7%) · Vezi relația

DIRECTIA PENTRU AGRICULTURA JUDETEANA MURES3 din 18 înregistrări (16,7%) · Vezi relația

COMUNA ACATARI2 din 18 înregistrări (11,1%) · Vezi relația

Directia Nationala de Probatiune1 din 18 înregistrări (5,6%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)17 din 18 înregistrări (94,4%) · Vezi selecția

Produse de curatat pentru automobile (Rev.2)1 din 18 înregistrări (5,6%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

21 aprilie 2026Achiziție directă

consumabile și produse pentru întreținerea autovehiculelor

Autoritate: SPOIJ Mures

CPV 34300000-0 — Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34300000-0

Vezi detaliile atribuirii →
597 leiValoare publicată
15 octombrie 2025Achiziție directă

PACHET CURATENIE AUTO SI INTRETINERE SEZONIERA

Autoritate: SPOIJ Mures

CPV 39831500-1 — Produse de curatat pentru automobile (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39831500-1

Vezi detaliile atribuirii →
955 leiValoare publicată
1 octombrie 2025Achiziție directă

SET LAME STERGATOR PARBRIZ

Autoritate: SPOIJ Mures

CPV 34300000-0 — Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34300000-0

Vezi detaliile atribuirii →
87 leiValoare publicată
30 iulie 2025Achiziție directă

Accesorii auto

Autoritate: SPOIJ Mures

CPV 34300000-0 — Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34300000-0

Vezi detaliile atribuirii →
328 leiValoare publicată
25 martie 2025Achiziție directă

PACHET SISTEM APRINDERE AUTO

Autoritate: SPOIJ Mures

CPV 34300000-0 — Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34300000-0

Vezi detaliile atribuirii →
321 leiValoare publicată
18 martie 2025Achiziție directă

PACHET CURATENIE AUTO

Autoritate: SPOIJ Mures

CPV 34300000-0 — Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34300000-0

Vezi detaliile atribuirii →
550 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4772 Rev. 3Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-18Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşMunicipiul Târgu MureşCAEN 4532
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI