Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DANY & CHICCO TAXI S.R.L.

DANY & CHICCO TAXI S.R.L.

CUI 39570597 · SRL· Municipiul Alba Iulia· Transporturi cu taxiuri

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

DANY & CHICCO TAXI S.R.L. are sediul în Municipiul Alba Iulia și raportează activitatea transporturi cu taxiuri. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Datoriile au crescut+0%

Datoriile raportate sunt 23,7 K lei în 2024, față de 23,7 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024—Fără an comparabil2020: 50.3832021: 33.2122022: 5.500
Rezultat net 20240 lei+100% față de anul anterior2020: -11.8512021: -1.0612022: 1.6322023: -9632024: 0
Angajați 2024—Fără an comparabil2020: 22021: 12023: 1
Capitaluri proprii 2024-4,5 K lei+0,6% față de anul anterior2020: -10.1242021: -8612022: -2.5692023: -4.4952024: -4.469
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate025 K50 K2020: 50,4 K lei50,4 K20202021: 33,2 K lei33,2 K20212022: 5,5 K lei5,5 K2022—2023—2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-23,5%3,1%29,7%Mediana sectorului (2024): -0,7% · n=129482020: -23,5%-23,5%20202021: -3,2%-3,2%20212022: 29,7%29,7%202220232024

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii-4,5 K lei+0,6% față de anul anterior
Datorii23,7 K lei+0% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri5,5 K lei——Fără an comparabil
Rezultat net1,6 K lei-963 lei0 lei+100% față de anul anterior
Capitaluri proprii-2,6 K lei-4,5 K lei-4,5 K lei+0,6% față de anul anterior
Datorii22,4 K lei23,7 K lei23,7 K lei+0% față de anul anterior
Creanțe6,8 K lei6,8 K lei6,8 K lei+0% față de anul anterior
Angajați—1—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,81×0,8×n=13.1970,81×1,57×n=13.025

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
23.674
Active imobilizate
—
Active circulante
19.205
Capitaluri proprii
-4.469
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
573
Creanțe
6.750
Casă și conturi la bănci
11.882
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-963
Angajați
1
Datorii
23.674
Active imobilizate
—
Active circulante
19.179
Capitaluri proprii
-4.495
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
963
Stocuri
547
Creanțe
6.750
Casă și conturi la bănci
11.882
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.500
Rezultat net
1.632
Angajați
—
Datorii
22.380
Active imobilizate
—
Active circulante
19.811
Capitaluri proprii
-2.569
Venituri totale
5.500
Cheltuieli totale
3.703
Stocuri
547
Creanțe
6.750
Casă și conturi la bănci
12.514
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
33.212
Rezultat net
-1.061
Angajați
1
Datorii
25.058
Active imobilizate
1.687
Active circulante
22.510
Capitaluri proprii
-861
Venituri totale
33.212
Cheltuieli totale
33.947
Stocuri
3.887
Creanțe
6.750
Casă și conturi la bănci
11.873
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
50.383
Rezultat net
-11.851
Angajați
2
Datorii
34.182
Active imobilizate
4.579
Active circulante
19.479
Capitaluri proprii
-10.124
Venituri totale
50.383
Cheltuieli totale
61.737
Stocuri
137
Creanțe
7.016
Casă și conturi la bănci
12.326
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2026-02-24; reactivare la 2026-06-02. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2026-06-02
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2026-02-24; reactivare la 2026-06-02. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2026-06-02
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-07-03 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39570597
Număr de înregistrare
J1/612/2018
Înmatriculare
3 iulie 2018
EUID
ROONRC.J1/612/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
VÎNĂTORILOR 3 Municipiul Alba Iulia Alba · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. VÎNĂTORILOR 3 Alba Iulia ALBA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 iulie 2018
Înregistrare fiscală
10 ianuarie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BOLOGA DANIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DANY & CHICCO TAXI S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.07.2018
Înregistrare fiscală
3 iulie 2018
Număr registrul comerțului
J01/612/2018
Cod CAEN
4932
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Alba

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ALBA, MUN. ALBA IULIA, STR. VÎNĂTORILOR, NR.3
Cod poștal fiscal
510050
Strada sediului
Str. Vînătorilor
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Mun. Alba Iulia
Județul sediului
ALBA
Codul poștal al sediului
510050
Strada domiciliului fiscal
Str. Vînătorilor
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Alba Iulia
Județul domiciliului fiscal
ALBA
Cod poștal domiciliu fiscal
510050

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
24 februarie 2026
Reactivare
2 iunie 2026
Publicarea deciziei
24 februarie 2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 3312 Rev. 2Repararea mașinilor

CAEN 4932 Rev. 2Transporturi cu taxiuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AlbaMunicipiul Alba IuliaCAEN 4932
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI