Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DARIA & ALEX INVEST S.R.L.

DARIA & ALEX INVEST S.R.L.

CUI 39620938 · SRL· Sat Berevoeşti, Comuna Berevoeşti

raspundere penala cf. Legii 286/2009, Legii 135/2010ONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

DARIA & ALEX INVEST S.R.L. are sediul în Sat Berevoeşti, Comuna Berevoeşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+31,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 633,7 K lei, față de 482,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât2,5%

Marja netă calculată este 2,5% în 2025, față de 7,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+39,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Context de verificat
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025633,7 K lei+31,4% față de anul anterior2020: 359.9322021: 277.5162022: 956.5112023: 551.0172024: 482.3202025: 633.740
Rezultat net 202515,7 K lei-54,1% față de anul anterior2020: -47.0322021: -89.3322022: 44.0402023: 46.3952024: 34.2532025: 15.716
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 22021: 32022: 42023: 32024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025-22,8 K lei+40,8% față de anul anterior2020: -73.8832021: -163.2152022: -119.1742023: -72.7792024: -38.5262025: -22.810
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0478 K957 K2020: 359,9 K lei359,9 K20202021: 277,5 K lei277,5 K20212022: 956,5 K lei956,5 K20222023: 551 K lei551 K20232024: 482,3 K lei482,3 K20242025: 633,7 K lei633,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-32,2%-11,9%8,4%Mediana sectorului (2025): 1,5% · n=10562020: -13,1%-13,1%20202021: -32,2%-32,2%20212022: 4,6%4,6%20222023: 8,4%8,4%20232024: 7,1%7,1%20242025: 2,5%2,5%2025

Cifra de afaceri: +31,4% față de anul anterior. Marja netă: 2,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-22,8 K lei+40,8% față de anul anterior
Datorii243,3 K lei-23,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri551 K lei482,3 K lei633,7 K lei+31,4% față de anul anterior
Rezultat net46,4 K lei34,3 K lei15,7 K lei-54,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii-72,8 K lei-38,5 K lei-22,8 K lei+40,8% față de anul anterior
Datorii174,9 K lei319,2 K lei243,3 K lei-23,8% față de anul anterior
Creanțe14,2 K lei28,1 K lei39,2 K lei+39,6% față de anul anterior
Angajați322+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri2,5%1,5%n=1.0567,1%1,3%n=1.112
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-10,3%16,5%n=838-13,7%20,3%n=869
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)110,3%74,2%n=838113,7%73%n=869
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)67,9%15%n=83861,1%14,5%n=869
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)7,1%1,7%n=83812,2%1,2%n=868
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,29×1,05×n=1.3700,34×1,05×n=1.461
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36022,27 zile34,94 zilen=97620,97 zile32,72 zilen=1.010
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36015,97 zile49,36 zilen=83959,29 zile43,75 zilen=856
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați316.870 lei567.006 lein=592241.160 lei506.155 lein=676

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
633.740
Rezultat net
15.716
Angajați
2
Datorii
243.344
Active imobilizate
149.666
Active circulante
70.868
Capitaluri proprii
-22.810
Venituri totale
633.741
Cheltuieli totale
601.938
Stocuri
28.119
Creanțe
39.212
Casă și conturi la bănci
3.537
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
482.320
Rezultat net
34.253
Angajați
2
Datorii
319.177
Active imobilizate
171.529
Active circulante
109.122
Capitaluri proprii
-38.526
Venituri totale
482.925
Cheltuieli totale
438.019
Stocuri
79.436
Creanțe
28.096
Casă și conturi la bănci
1.590
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
551.017
Rezultat net
46.395
Angajați
3
Datorii
174.850
Active imobilizate
4.044
Active circulante
98.027
Capitaluri proprii
-72.779
Venituri totale
551.017
Cheltuieli totale
499.111
Stocuri
30.943
Creanțe
14.207
Casă și conturi la bănci
52.877
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
956.511
Rezultat net
44.040
Angajați
4
Datorii
490.766
Active imobilizate
5.320
Active circulante
366.272
Capitaluri proprii
-119.174
Venituri totale
956.519
Cheltuieli totale
902.914
Stocuri
9.706
Creanțe
27.336
Casă și conturi la bănci
329.230
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
277.516
Rezultat net
-89.332
Angajați
3
Datorii
269.723
Active imobilizate
—
Active circulante
106.508
Capitaluri proprii
-163.215
Venituri totale
277.516
Cheltuieli totale
365.006
Stocuri
88.834
Creanțe
17.074
Casă și conturi la bănci
600
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
359.932
Rezultat net
-47.032
Angajați
2
Datorii
172.744
Active imobilizate
24
Active circulante
98.837
Capitaluri proprii
-73.883
Venituri totale
359.932
Cheltuieli totale
404.091
Stocuri
21.276
Creanțe
1.798
Casă și conturi la bănci
75.763
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Context de verificat
1semnale de urmărit · 1 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

raspundere penala cf. Legii 286/2009, Legii 135/2010

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCraspundere penala cf. Legii 286/2009, Legii 135/20102026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-10-13Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

raspundere penala cf. Legii 286/2009, Legii 135/2010

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-07-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

2 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39620938
Număr de înregistrare
J2018001403036
Înmatriculare
13 iulie 2018
EUID
ROONRC.J2018001403036
Formă juridică
SRL
Sediu social
789A Sat Berevoeşti, Comuna Berevoeşti Argeş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
789A Berevoeşti ARGEŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 iulie 2018
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DANCIU CORNELIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DARIA & ALEX INVEST S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.07.2018
Înregistrare fiscală
13 iulie 2018
Număr registrul comerțului
J2018001403036
Cod CAEN
4621
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Câmpulung

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, SAT BEREVOEŞTI COM. BEREVOEŞTI, NR.789A, CAMERA 2
Cod poștal fiscal
117115
Numărul sediului
789A
Localitatea sediului
Sat Berevoeşti Com. Berevoeşti
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
117115
Detalii sediu
Camera 2
Numărul domiciliului fiscal
789A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Berevoeşti Com. Berevoeşti
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
117115
Detalii domiciliu fiscal
Camera 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (2) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA DOBROTEASA2 din 2 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lemn de foc (Rev.2)2 din 2 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

13 octombrie 2025Achiziție directă

LEMN FOC TAIAT SI CRAPAT

Autoritate: COMUNA DOBROTEASA

CPV 03413000-8 — Lemn de foc (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 03413000-8

Vezi detaliile atribuirii →
2.400 leiValoare publicată
18 iunie 2025Achiziție directă

LEMN FOC TAIAT SI CRAPAT

Autoritate: COMUNA DOBROTEASA

CPV 03413000-8 — Lemn de foc (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 03413000-8

Vezi detaliile atribuirii →
38.400 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 0220 Rev. 2Exploatarea forestieră

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4623 Rev. 2Comerț cu ridicata al animalelor vii

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 2Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşSat Berevoeşti, Comuna BerevoeştiCAEN 4621
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI