Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DARIO-PROMPT-FAMILY S.R.L.

DARIO-PROMPT-FAMILY S.R.L.

CUI 41840374 · SRL· Sat Străteni, Comuna Lozna

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

DARIO-PROMPT-FAMILY S.R.L. are sediul în Sat Străteni, Comuna Lozna. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+4,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,3 mil. lei, față de 1,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât10,5%

Marja netă calculată este 10,5% în 2025, față de 20,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+55,8%

Datoriile raportate sunt 182,5 K lei în 2025, față de 117,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,3 mil. lei+4,1% față de anul anterior2022: 545.0662023: 1.016.7952024: 1.214.9212025: 1.264.230
Rezultat net 2025132,5 K lei-45,8% față de anul anterior2022: 51.3002023: 134.4022024: 244.6672025: 132.488
Angajați 202511+10% față de anul anterior2022: 52023: 102024: 102025: 11
Capitaluri proprii 2025148 K lei-39,6% față de anul anterior2022: 19.6312023: 154.0332024: 245.0282025: 147.990
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0632 K1 mil.2022: 545,1 K lei545,1 K20222023: 1 mil. lei1 mil.20232024: 1,2 mil. lei1,2 mil.20242025: 1,3 mil. lei1,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%10,1%20,1%2022: 9,4%9,4%20222023: 13,2%13,2%20232024: 20,1%20,1%20242025: 10,5%10,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 0,9% · n=4.933

Cifra de afaceri: +4,1% față de anul anterior.Marjă netă 10,5% · -9,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024245 K lei
2025148 K lei

Datorii raportate

2024117,1 K lei
2025182,5 K lei

Disponibilități bănești

2024160 K lei
202584,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1 mil. lei1,2 mil. lei1,3 mil. lei+4,1% față de anul anterior
Rezultat net134,4 K lei244,7 K lei132,5 K lei-45,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii154 K lei245 K lei148 K lei-39,6% față de anul anterior
Datorii67,5 K lei117,1 K lei182,5 K lei+55,8% față de anul anterior
Creanțe18 K lei156,3 K lei88,3 K lei-43,5% față de anul anterior
Angajați101011+10% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă10,5%20,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 0,9% (n=4.933) · 2024: 1,1% (n=5.346)

Rezultat / active (A+B)40,3%67,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,1% (n=4.838) · 2024: 0,1% (n=5.215)

Rezultat / capitaluri proprii89,5%99,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17% (n=3.291) · 2024: 23,5% (n=3.480)

Vânzări per angajat114.930 lei121.492 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 125.549 lei (n=4.193) · 2024: 112.469 lei (n=4.611)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)45,1%67,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 2,4% (n=4.842) · 2024: 3,8% (n=5.217)

Datorii / active (A+B)55,6%32,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 89,3% (n=4.842) · 2024: 85,1% (n=5.217)

Ponderea activelor imobilizate44,9%5,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 45,2% (n=4.842) · 2024: 46,4% (n=5.217)

Active circulante / datorii totale0,99×2,91×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,47× (n=6.365) · 2024: 0,49× (n=6.801)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări25,1 zile46,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 15,9 zile (n=4.418) · 2024: 16,2 zile (n=4.728)

Stocuri în zile de vânzări2,4 zile7,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 18,1 zile (n=4.277) · 2024: 19,6 zile (n=4.589)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.264.230
Rezultat net
132.488
Angajați
11
Datorii
182.544
Active imobilizate
147.336
Active circulante
181.078
Capitaluri proprii
147.990
Venituri totale
1.286.507
Cheltuieli totale
1.126.441
Stocuri
8.507
Creanțe
88.309
Casă și conturi la bănci
84.262
Cheltuieli în avans
2.120
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.214.921
Rezultat net
244.667
Angajați
10
Datorii
117.134
Active imobilizate
20.096
Active circulante
341.033
Capitaluri proprii
245.028
Venituri totale
1.247.275
Cheltuieli totale
966.871
Stocuri
24.692
Creanțe
156.298
Casă și conturi la bănci
160.043
Cheltuieli în avans
1.033
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.016.795
Rezultat net
134.402
Angajați
10
Datorii
67.454
Active imobilizate
24.929
Active circulante
195.432
Capitaluri proprii
154.033
Venituri totale
1.037.453
Cheltuieli totale
896.810
Stocuri
16.121
Creanțe
18.004
Casă și conturi la bănci
161.307
Cheltuieli în avans
1.126
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
545.066
Rezultat net
51.300
Angajați
5
Datorii
84.918
Active imobilizate
35.656
Active circulante
68.222
Capitaluri proprii
19.631
Venituri totale
606.401
Cheltuieli totale
551.446
Stocuri
4.818
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
63.404
Cheltuieli în avans
671
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-24

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-10-31 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-23–2026-10-24 · verificat 2026-10-24.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41840374
Număr de înregistrare
J7/737/2019
Înmatriculare
31 octombrie 2019
EUID
ROONRC.J7/737/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
HAPECENI 11 Sat Străteni, Comuna Lozna Botoşani
Adresă fiscală
Str. HAPECENI 11 Străteni BOTOŞANI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
31 octombrie 2019
Înregistrare fiscală
31 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BABOR CORNELIU
administrator
TOPALAGĂ ADRIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DARIO-PROMPT-FAMILY S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 31.10.2019
Înregistrare fiscală
31 octombrie 2019
Număr registrul comerțului
J07/737/2019
Cod CAEN
1071
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Dorohoi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BOTOŞANI, SAT STRĂTENI COM. LOZNA, STR. HAPECENI, NR.11
Cod poștal fiscal
717127
Strada sediului
Str. Hapeceni
Numărul sediului
11
Localitatea sediului
Sat Străteni Com. Lozna
Județul sediului
BOTOŞANI
Codul poștal al sediului
717127
Strada domiciliului fiscal
Str. Hapeceni
Numărul domiciliului fiscal
11
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Străteni Com. Lozna
Județul domiciliului fiscal
BOTOŞANI
Cod poștal domiciliu fiscal
717127

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 1071 Rev. 2Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 1072 Rev. 2Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie

CAEN 1083 Rev. 2Prelucrarea ceaiului și cafelei

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

CAEN 4725 Rev. 2Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5629 Rev. 2Alte servicii de alimentație n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-24Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BotoşaniSat Străteni, Comuna LoznaCAEN 1071
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI