Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DARKNOTE ENGINEERING SRL

DARKNOTE ENGINEERING SRL

CUI 33859252 · SRL· Municipiul Timişoara

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

DARKNOTE ENGINEERING SRL are sediul în Municipiul Timişoara. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-2,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 598,8 K lei, față de 615,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât60,8%

Marja netă calculată este 60,8% în 2025, față de 66,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+116,9%

Datoriile raportate sunt 336,5 K lei în 2025, față de 155,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025598,8 K lei-2,7% față de anul anterior2020: 2.0762021: 239.6302022: 645.6952023: 506.3372024: 615.6542025: 598.836
Rezultat net 2025364 K lei-10,7% față de anul anterior2020: -44.4542021: 157.3622022: 382.1052023: 295.6342024: 407.8282025: 364.013
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2021: 12022: 22023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025364,3 K lei-10,7% față de anul anterior2020: -44.2142021: 118.3572022: 382.3452023: 295.8742024: 408.0682025: 364.253
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0323 K646 K2020: 2,1 K lei2,1 K20202021: 239,6 K lei239,6 K20212022: 645,7 K lei645,7 K20222023: 506,3 K lei506,3 K20232024: 615,7 K lei615,7 K20242025: 598,8 K lei598,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-2.141,3%-1.037,5%66,2%2020: -2.141,3%-2.141,3%20202021: 65,7%65,7%20212022: 59,2%59,2%20222023: 58,4%58,4%20232024: 66,2%66,2%20242025: 60,8%60,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 29,1% · n=14.702

Cifra de afaceri: -2,7% față de anul anterior.Marjă netă 60,8% · -5,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024408,1 K lei
2025364,3 K lei

Datorii raportate

2024155,1 K lei
2025336,5 K lei

Disponibilități bănești

202421,4 K lei
20254,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri506,3 K lei615,7 K lei598,8 K lei-2,7% față de anul anterior
Rezultat net295,6 K lei407,8 K lei364 K lei-10,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii295,9 K lei408,1 K lei364,3 K lei-10,7% față de anul anterior
Datorii16,6 K lei155,1 K lei336,5 K lei+116,9% față de anul anterior
Creanțe234,2 K lei445,1 K lei468,3 K lei+5,2% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă60,8%66,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 29,1% (n=14.702) · 2024: 28,5% (n=14.767)

Rezultat / active (A+B)52%72,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 23,8% (n=12.570) · 2024: 23,6% (n=12.554)

Rezultat / capitaluri proprii99,9%99,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 78,2% (n=14.544) · 2024: 56,7% (n=14.689)

Vânzări per angajat598.836 lei615.654 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 202.575 lei (n=11.350) · 2024: 186.032 lei (n=11.605)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)52%72,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 56% (n=12.573) · 2024: 63,8% (n=12.557)

Datorii / active (A+B)48,1%27,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 42,1% (n=12.573) · 2024: 34,3% (n=12.557)

Ponderea activelor imobilizate32%16,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 18,8% (n=12.573) · 2024: 17,5% (n=12.557)

Active circulante / datorii totale1,41×3,02×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,79× (n=16.939) · 2024: 2,13× (n=16.988)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări281,5 zile260,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 117,7 zile (n=13.837) · 2024: 94,2 zile (n=13.714)

Stocuri în zile de vânzări2 zile1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 3,7 zile (n=5.346) · 2024: 3,8 zile (n=5.383)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
598.836
Rezultat net
364.013
Angajați
1
Datorii
336.485
Active imobilizate
224.207
Active circulante
476.040
Capitaluri proprii
364.253
Venituri totale
605.751
Cheltuieli totale
223.710
Stocuri
3.246
Creanțe
468.255
Casă și conturi la bănci
4.539
Cheltuieli în avans
491
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
615.654
Rezultat net
407.828
Angajați
1
Datorii
155.115
Active imobilizate
94.540
Active circulante
468.142
Capitaluri proprii
408.068
Venituri totale
616.769
Cheltuieli totale
190.460
Stocuri
1.649
Creanțe
445.089
Casă și conturi la bănci
21.404
Cheltuieli în avans
501
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
506.337
Rezultat net
295.634
Angajați
1
Datorii
16.631
Active imobilizate
75.633
Active circulante
236.872
Capitaluri proprii
295.874
Venituri totale
512.200
Cheltuieli totale
211.444
Stocuri
1.649
Creanțe
234.206
Casă și conturi la bănci
1.017
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
645.695
Rezultat net
382.105
Angajați
2
Datorii
65.181
Active imobilizate
59.785
Active circulante
387.741
Capitaluri proprii
382.345
Venituri totale
656.209
Cheltuieli totale
267.672
Stocuri
3.269
Creanțe
333.562
Casă și conturi la bănci
50.910
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
239.630
Rezultat net
157.362
Angajați
1
Datorii
28.035
Active imobilizate
22.522
Active circulante
123.870
Capitaluri proprii
118.357
Venituri totale
243.999
Cheltuieli totale
83.247
Stocuri
1.291
Creanțe
748
Casă și conturi la bănci
121.831
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.076
Rezultat net
-44.454
Angajați
—
Datorii
72.304
Active imobilizate
18.248
Active circulante
7.067
Capitaluri proprii
-44.214
Venituri totale
2.348
Cheltuieli totale
46.734
Stocuri
1.291
Creanțe
5.448
Casă și conturi la bănci
328
Cheltuieli în avans
2.775
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-18

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-12-02 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-17–2026-10-18 · verificat 2026-10-18.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
33859252
Număr de înregistrare
J35/2704/2014
Înmatriculare
2 decembrie 2014
EUID
ROONRC.J35/2704/2014
Formă juridică
SRL
Sediu social
BRUXELLES 30 Municipiul Timişoara Timiş
Adresă fiscală
Str. BRUXELLES 30 Timişoara TIMIŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
2 decembrie 2014
Înregistrare fiscală
5 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NEGREA CĂTĂLIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DARKNOTE ENGINEERING SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 02.12.2014
Înregistrare fiscală
2 decembrie 2014
Număr registrul comerțului
J2014002704352
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. BRUXELLES, NR.30
Cod poștal fiscal
300613
Strada sediului
Str. Bruxelles
Numărul sediului
30
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
300613
Strada domiciliului fiscal
Str. Bruxelles
Numărul domiciliului fiscal
30
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
300613

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
25 martie 2016
Perioada 2: TVA de la
19 decembrie 2014
Perioada 2: TVA până la
31 octombrie 2015
Perioada 2: Anulare operată la
7 decembrie 2015
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 februarie 2019
Actualizare TVA la încasare
18 ianuarie 2019
Publicare TVA la încasare
19 ianuarie 2019
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 6 noiembrie 2026
    • date generale.nrRegCom: J35/2704/2014 → J2014002704352

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

50 activități autorizate

CAEN 3312 Rev. 2Repararea mașinilor

CAEN 3313 Rev. 2Repararea echipamentelor electronice și optice

CAEN 3314 Rev. 2Repararea echipamentelor electrice

CAEN 3317 Rev. 2Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.

CAEN 3319 Rev. 2Repararea altor echipamente

CAEN 3320 Rev. 2Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 4643 Rev. 2Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor

CAEN 4651 Rev. 2Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului

CAEN 4652 Rev. 2Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 5814 Rev. 2Activități de editare a revistelor și periodicelor

CAEN 5819 Rev. 2Alte activități de editare

CAEN 5829 Rev. 2Activități de editare a altor produse software

CAEN 5911 Rev. 2Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5912 Rev. 2Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5920 Rev. 2Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6203 Rev. 2Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 6399 Rev. 2Alte activități de servicii informaționale n.c.a.

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 2Agenții imobiliare

CAEN 6832 Rev. 2Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 2Servicii de reprezentare media

CAEN 7320 Rev. 2Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

CAEN 7420 Rev. 2Activități fotografice

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 9001 Rev. 2Activități de interpretare artistică (spectacole)

CAEN 9002 Rev. 2Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole)

CAEN 9003 Rev. 2Activități de creație artistică

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

CAEN 9511 Rev. 2Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

CAEN 9512 Rev. 2Repararea echipamentelor de comunicații

CAEN 9521 Rev. 2Repararea aparatelor electronice de uz casnic

CAEN 9522 Rev. 2Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină

CAEN 9529 Rev. 2Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.

CAEN 9609 Rev. 2Alte activități de servicii n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-18Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI