Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 13 mil. lei, față de 13,5 mil. lei în 2024.
Bilanț 2025DASITRADE SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în scădere. Marjă în scădere.
DASITRADE SRL are sediul în Municipiul Bacău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este 20,5% în 2025, față de 25,4% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 9,5% · n=868Cifra de afaceri: -4,1% față de anul anterior.Marjă netă 20,5% · -4,9 pp față de 2024
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 18,6 mil. lei | 13,5 mil. lei | 13 mil. lei | -4,1% față de anul anterior |
| Rezultat net | 3,9 mil. lei | 3,4 mil. lei | 2,7 mil. lei | -22,7% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 8,3 mil. lei | 9,9 mil. lei | 12,2 mil. lei | +24,1% față de anul anterior |
| Datorii | 2,7 mil. lei | 6,2 mil. lei | 5,1 mil. lei | -18,6% față de anul anterior |
| Creanțe | 3,5 mil. lei | 4,1 mil. lei | 5,6 mil. lei | +38,9% față de anul anterior |
| Angajați | 25 | 24 | 27 | +12,5% față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 9,5% (n=868) · 2024: 9,4% (n=921)
Mediana sectorului: 2025: 11% (n=848) · 2024: 12,1% (n=897)
Mediana sectorului: 2025: 35,7% (n=822) · 2024: 33,2% (n=883)
Mediana sectorului: 2025: 434.799 lei (n=817) · 2024: 381.048 lei (n=857)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 38% (n=848) · 2024: 41,5% (n=897)
Mediana sectorului: 2025: 59,7% (n=848) · 2024: 55,8% (n=897)
Mediana sectorului: 2025: 20,8% (n=848) · 2024: 21,1% (n=897)
Mediana sectorului: 2025: 1,25× (n=923) · 2024: 1,33× (n=977)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 103,9 zile (n=855) · 2024: 96,6 zile (n=903)
Mediana sectorului: 2025: 34,7 zile (n=778) · 2024: 35,2 zile (n=810)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 12.959.335
- Rezultat net
- 2.653.452
- Angajați
- 27
- Datorii
- 5.052.957
- Active imobilizate
- 6.080.425
- Active circulante
- 12.914.029
- Capitaluri proprii
- 12.241.626
- Venituri totale
- 13.352.143
- Cheltuieli totale
- 10.273.687
- Stocuri
- 2.326.875
- Creanțe
- 5.639.579
- Casă și conturi la bănci
- 4.893.575
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- 1.699.871
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 10.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 13.517.130
- Rezultat net
- 3.431.434
- Angajați
- 24
- Datorii
- 6.206.914
- Active imobilizate
- 6.529.234
- Active circulante
- 11.296.937
- Capitaluri proprii
- 9.861.183
- Venituri totale
- 13.733.064
- Cheltuieli totale
- 9.780.505
- Stocuri
- 988.036
- Creanțe
- 4.059.652
- Casă și conturi la bănci
- 6.195.249
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- 1.758.074
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 10.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 18.641.813
- Rezultat net
- 3.936.876
- Angajați
- 25
- Datorii
- 2.745.533
- Active imobilizate
- 4.240.772
- Active circulante
- 8.665.214
- Capitaluri proprii
- 8.315.615
- Venituri totale
- 18.936.304
- Cheltuieli totale
- 14.391.665
- Stocuri
- 60.017
- Creanțe
- 3.488.042
- Casă și conturi la bănci
- 5.063.155
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- 1.844.838
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 10.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 9.128.431
- Rezultat net
- 1.103.977
- Angajați
- 27
- Datorii
- 3.180.858
- Active imobilizate
- 4.210.531
- Active circulante
- 6.025.127
- Capitaluri proprii
- 5.014.606
- Venituri totale
- 9.336.509
- Cheltuieli totale
- 8.060.998
- Stocuri
- 648.390
- Creanțe
- 3.142.231
- Casă și conturi la bănci
- 2.180.506
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- 2.040.194
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 10.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 6.288.331
- Rezultat net
- 1.637.490
- Angajați
- 25
- Datorii
- 1.638.775
- Active imobilizate
- 4.351.990
- Active circulante
- 4.483.995
- Capitaluri proprii
- 4.961.660
- Venituri totale
- 6.541.808
- Cheltuieli totale
- 4.738.488
- Stocuri
- 37.757
- Creanțe
- 3.117.522
- Casă și conturi la bănci
- 1.274.716
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- 2.235.550
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 10.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 5.128.904
- Rezultat net
- 667.027
- Angajați
- 22
- Datorii
- 1.831.834
- Active imobilizate
- 3.619.902
- Active circulante
- 4.309.332
- Capitaluri proprii
- 3.673.587
- Venituri totale
- 5.133.828
- Cheltuieli totale
- 4.406.816
- Stocuri
- 51.210
- Creanțe
- 3.137.353
- Casă și conturi la bănci
- 1.066.769
- Cheltuieli în avans
- 128.750
- Venituri în avans
- 2.552.563
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 10.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-06-27 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
8 dosare cu nume identic · 2021-10-06–2026-10-07 · verificat 2026-10-07.
validare poprire dos.exec.nr.1737/2023 · Fond
1 termen · ultima soluție: indisponibilă
Soluție indisponibilă
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. · Fond
2 termene · ultima soluție: Soluţionare
Soluţionare
Admite excep?ia prescrip?iei dreptului material la ac?iune, invocată de debitoare prin întâmpinare. Respinge, ca prescrisă, cererea de emitere a unei ordonan?e de plată formulată de creditoarea X, în contradictoriu cu debitoarea X. Respinge cererea creditoarei de acordare a cheltuielilor de judecată. Admite cererea debitoarei de obligare a creditoarei la plata cheltuielilor de judecată ?i obligă creditoarea să plătească debitoarei suma de 4000 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând onorariu de avocat. Cu drept de a formula cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea în anulare se va depune la Judecătoria Bacău. Pronun?ată azi, 05.10.2026, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei.
Document: _Hotarare 6530/2026 · 2026-10-05
Amână pronunţarea
Amână pronun?area la data de 05.10.2026. Pronun?ată astăzi, 22.09.2026, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-09-22
validare poprire DS. EX.2833/2023 · Fond
3 termene · ultima soluție: Admite in parte cererea
Admite in parte cererea
Admite în parte cererea formulată de BEJ Vasiliu Constantin. Validează poprirea înfiinţată prin adresa de înfiinţare a popririi din data de 01.11.2024 emisă de BEJ Vasiliu Constantin în dosarul de executare nr. 2833/2024 şi comunicată terţului poprit la data de 07.11.2024. Obligă terţul poprit DASITRADE S.R.L. să plătească către creditoarea Banca Transilvania S.A. din venitul salarial net al debitorului Toma Ionel realizat de la data de 07.11.2024 ( data comunicării adresei de poprire) ?i până la data de 20.12.2024 o sumă de bani în limitele prevăzute de lege, până la concurenţa sumei de 5250,52 lei ce se va actualiza până la data încetarea executării silite, menţionată în adresa de înfiinţare a popririi. Respinge ca nefondată cererea privind amendarea terţului poprit. Obligă ter?ul poprit DASITRADE S.R.L. la plata cheltuielilor de judecată în sumă de 20 lei reprezentând taxă judiciară de timbru. Cu apel în termen de 5 zile de la comunicare, ce se va depune la Judecătoria Podu Turcului. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi 22.05.2025.
Document: _Hotarare 21/2025 · 2025-05-22
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea în cauză la data de 22.05.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 08.05.2025.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2025-05-08
Amână cauza
Acordă termen la 08.05.2025 ora 12 pentru administrare probe.
Document: incheieredesedinta · 2025-03-27
deschiderea procedurii la cererea debitorului · Apel
2 termene · ultima soluție: Anulează cererea de apel
Anulează cererea de apel
Anulează apelul ca tardiv formulat. Definitivă. Pronunţată în condiţiile art. 402 teza a II-a din Codul de procedură civilă, azi, 6 februarie 2025.
Document: Hotarare 25/2025 · 2025-02-06
Amână cauza
Amână cauza şi acordă termen la data de 06.02.2025, ora 11:00, pentru a da posibilitatea părţilor să formuleze concluzii cu privire la excepţia tardivităţii apelului, invocată de instanţă din oficiu.
Document: incheieredesedinta · 2024-12-05
Căi de atac declarate: Apel · 2024-07-22
deschiderea procedurii la cererea debitorului · Fond
1 termen · ultima soluție: Repus pe rol
Repus pe rol
Respinge cererea de închidere a procedurii falimentului debitoarei CONIMPULS SA, formulată de lichidatorului judiciar CONTEXPERT SPRL. Stabileşte termen la data de 27.05.2024, ora 12:00 pentru examinarea stadiului procedurii, urmând ca lichidatorul judiciar să urmărească evoluţia dosarelor cu nr. 3027/180/2020 ?i cu nr. 13440/180/2022, aflat pe rolul Tribunalului Bacău, respectiv a Judecătoriei Bacău. Lichidatorul judiciar va întocmi, depune şi publica în B.P.I. rapoarte lunare de activitate, în care va face menţiuni cu privire la aspectele indicate anterior. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Bacău. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 15.03.2024.
Căi de atac declarate: Apel · 2024-07-22
îndreptare eroare materială · Fond
1 termen · ultima soluție: Admite cererea
Admite cererea
Admite sesizarea din oficiu privind îndreptare eroare materială. Dispune îndreptarea erorii materiale strecurate în cuprinsul Încheierii civile din 19.02.2024 pronunţate de către Tribunalul Bacău în dosarul nr. 4003/110/2016 în sensul că se va menţiona calea de atac ca fiind ”Cu drept de a formula cerere de apel în 7 zile de la comunicare, prin publicarea în BPI, cererea urmând a fi depusă la Tribunalul Bacău – Secţia a II-a civilă ?i de contencios administrativ ?i fiscal. Cu apel în 7 zile de la comunicare, prin publicarea în BPI, cererea urmând a fi depusă la Tribunalul Bacău – Secţia a II-a civilă ?i de contencios administrativ ?i fiscal. Pronun?ată azi, 04.03.2024, prin punerea soluţia la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: incheierefinaladezinvestire 16/2024 · 2024-03-04
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar · Fond
3 termene · ultima soluție: Legea 85/2006 privind insolventa
Legea 85/2006 privind insolventa
Respinge excepţia inadmisibilită?ii contestatţiei, invocată de către pârâtă, prin întâmpinare. Respinge contestaţia împotriva Raportului de activitate nr. 243/01.09.2023, întocmit de către lichidator judiciara Contexpert SPRL, publicat în Buletinul procedurilor de insolvenţă nr. 13830/01.09.2023 formulată de contestatorul-creditor CASA SA, în contradictoriu cu intima?ii CONIMPULS SA, reprezentat de lichidator judiciar CONTEXPERT S.P.R.L., ANAF – DGRFP IA?I, BAIXA SRL, BIROUL ROMÂND DE NETROLOGIE LEGALĂ, KLEEMAN LIFT SRL, EUROBETON 2008, LA FANTANA SRL, SERV TRANS CAR SRL, SODACO SA, DASITRADE SRL, UNGUREANU VIOREL, CRAB SA, UAT MUN. BACĂU, FAST TEHNICAL ASSISTANCE SRL, SECHELARIU VIOLETA, SIERRA QUADRANT CONSULTING GRUP SA, MARSTE SRL, SCUT SA, PLAN SERVICES SRL, WOBINS SRL, PANAITESCU MARIANA, MILBUZ SRL, FAST ELECTRICAL SRL, DEDEMAN SRL, E-ON ENERGIE ROMÂNIA SA, CABROM SRL, ca nefondată. Obligă contestatoarea la plata către intimata CONIMPULS SA, reprezentat de lichidator judiciar CONTEXPERT S.P.R.L. a sumei de 1500 de lei, reprezentând cheltuieli de judecată. Cu apel la Curtea de Apel Bacău în 7 zile de la comunicare, apel care se va depune la Tribunalul Bacău. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, de către grefa instanţei, azi, 03.11.2023.
Document: Hotarare 435/2023 · 2023-11-03
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea la data de 03.11.2023, urmând ca pronunţarea să se realizeze prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată, azi, 27.10.2023, orele 15.55, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2023-10-27
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea la data de 27.10.2023, urmând ca pronunţarea să se realizeze prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată, azi, 16.10.2023, orele 15.55, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2023-10-16
contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor · Fond
2 termene · ultima soluție: Legea 85/2006 privind insolventa
Legea 85/2006 privind insolventa
Respinge contestaţia împotriva hotărârii adunării generale a creditorilor din data de 21.07.2023 astfel cum a fost cosemnat în procesului verbal al şedinţei adunării generale a creditorilor nr. 233/21.07.2023 publicat în Buletinul procedurilor de insolvenţă nr. 12269/24.07.2023 formulată de contestatorul-creditor MODIMPLUS SA, în contradictoriu cu intima?ii CONIMPULS SA, reprezentat de lichidator judiciar CONTEXPERT S.P.R.L., ANAF – DGRFP IA?I, BAIXA SRL, BIROUL ROMÂND DE NETROLOGIE LEGALĂ, KLEEMAN LIFT SRL, EUROBETON 2008, LA FANTANA SRL, SERV TRANS CAR SRL, SODACO SA, DASITRADE SRL, UNGUREANU VIOREL, CRAB SA, UAT MUN. BACĂU, FAST TEHNICAL ASSISTANCE SRL, SECHELARIU VIOLETA, SIERRA QUADRANT CONSULTING GRUP SA, MARSTE SRL, SCUT SA, PLAN SERVICES SRL, WOBINS SRL, PANAITESCU MARIANA, MILBUZ SRL, FAST ELECTRICAL SRL, DEDEMAN SRL, E-ON ENERGIE ROMÂNIA SA, CABROM SRL, ca nefondată. Obligă contestatoarea la plata către intimata CONIMPULS SA, reprezentat de lichidator judiciar CONTEXPERT S.P.R.L. a sumei de 1500 de lei, reprezentând cheltuieli de judecată. Cu apel la Curtea de Apel Bacău în 7 zile de la comunicare, apel care se va depune la Tribunalul Bacău. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, de către grefa instanţei, azi, 16.10.2023.
Document: Hotarare 369/2023 · 2023-10-16
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea la data de 16.10.2023, urmând ca pronunţarea să se realizeze prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată, azi, 02.10.2023, orele 15.55, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2023-10-02
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
70 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 18802465
- Număr de înregistrare
- J2006000967048
- Înmatriculare
- 27 iunie 2006
- EUID
- ROONRC.J2006000967048
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- Str. NUFĂRULUI 10 10 Municipiul Bacău Bacău · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str. NUFĂRULUI 10 Bacău BACĂU · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 27 iunie 2006
- Înregistrare fiscală
- 12 mai 2025
- Telefon
- 0728030268 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- ICHIM AL. ŞTEFAN
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- DASITRADE SRL
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 27.06.2006
- Înregistrare fiscală
- 27 iunie 2006
- Număr registrul comerțului
- J2006000967048
- Cod CAEN
- 8009
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Contact și adrese
- Telefon
- 0728030167 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. NUFĂRULUI, NR.10, BL.10, SC.B, ET.3, AP.7
- Cod poștal fiscal
- 600063
- Strada sediului
- Str. Nufărului
- Numărul sediului
- 10
- Localitatea sediului
- Mun. Bacău
- Județul sediului
- BACĂU
- Codul poștal al sediului
- 600063
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Nufărului
- Numărul domiciliului fiscal
- 10
- Localitatea domiciliului fiscal
- Mun. Bacău
- Județul domiciliului fiscal
- BACĂU
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 600063
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 6 iulie 2006
- TVA la încasare
- Nu
- TVA la încasare de la
- 1 ianuarie 2013
- TVA la încasare până la
- 1 februarie 2018
- Actualizare TVA la încasare
- 2 februarie 2018
- Publicare TVA la încasare
- 3 februarie 2018
- Tip act TVA la încasare
- Radiere
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Explorează toate (70) →Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Autorități cu cele mai multe înregistrări
SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA BACAU34 din 70 înregistrări (48,6%) · Vezi relația
Regia Autonoma Aeroportul International "George Enescu" Bacau13 din 70 înregistrări (18,6%) · Vezi relația
SPITALUL ORASENESC "IOAN LASCAR" COMANESTI9 din 70 înregistrări (12,9%) · Vezi relația
JUDETUL BACAU4 din 70 înregistrări (5,7%) · Vezi relația
DIRECTIA NATIONALA ANTICORUPTIE3 din 70 înregistrări (4,3%) · Vezi relația
Categorii CPV frecvente
Servicii de reparare si de intretinere a echipamentului de securitate (Rev.2)8 din 70 înregistrări (11,4%) · Vezi selecția
Servicii de intretinere a sistemelor (Rev.2)6 din 70 înregistrări (8,6%) · Vezi selecția
Sisteme de control al accesului (Rev.2)4 din 70 înregistrări (5,7%) · Vezi selecția
Echipamente de telecomunicatii (Rev.2)3 din 70 înregistrări (4,3%) · Vezi selecția
Servicii de instalare de echipament video (Rev.2)3 din 70 înregistrări (4,3%) · Vezi selecția
Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.
Servicii de revizie si intretinere Sursa UPS ref 26289
Autoritate: SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA BACAU
CPV 50532400-7 — Servicii de reparare si de intretinere a echipamentului de distributie electrica (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Categorie CPV: Pachete software si sisteme informatice (Rev.2) · Anunț CAN1165034
Autoritate: JUDETUL BACAU
Vezi detaliile atribuirii →SERVICII DE MENTENANTA ANUALA SISTEME DE SECURITATE
Autoritate: Regia Autonoma Aeroportul International "George Enescu" Bacau
CPV 50610000-4 — Servicii de reparare si de intretinere a echipamentului de securitate (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Lucrari de instalare, completare Sistem de supraveghere video-Bloc Alimentar
Autoritate: SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA BACAU
CPV 45312200-9 — Lucrari de instalare de sisteme de alarma antiefractie (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Categorie CPV: Lucrari de instalare de sisteme de alarma impotriva incendiilor (Rev.2) · Anunț SCNA1132907
Autoritate: SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA BACAU
Vezi detaliile atribuirii →Completarea Sistemului de control acces existent Anatomie Patologica
Autoritate: SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA BACAU
CPV 42961100-1 — Sisteme de control al accesului (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Ajutoare de stat publicate
Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.
8 înregistrări · valoare publicată 5.544.681 lei · 16 martie 2022–28 iunie 2024
sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)
garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 90%ajutoare limitate (secțiunea 2.1)
fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 100%ajutoare limitate (secțiunea 2.1)
fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 100%sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)
garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 90%sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)
garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 90%ajutoare limitate (secțiunea 2.1)
fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 100%garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)
garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 90%subvenții (secțiunea 3.1)
fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 100%Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
17 activități autorizate
CAEN 2630 Rev. 2Fabricarea echipamentelor de comunicații
CAEN 3320 Rev. 2Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice
CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat
CAEN 4754 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
CAEN 4762 Rev. 2Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate
CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
CAEN 4776 Rev. 2Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
CAEN 6110 Rev. 2Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
CAEN 6120 Rev. 2Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
CAEN 6130 Rev. 2Activități de telecomunicații prin satelit
CAEN 6190 Rev. 2Alte activități de telecomunicații
CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației
CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
CAEN 8020 Rev. 2Activități de servicii privind sistemele de securizare
CAEN 9511 Rev. 2Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-07 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Înregistrări disponibile |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.