Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DATA BASE SRL

DATA BASE SRL

CUI 16442793 · SRL· Bucureşti Sectorul 4

este menționată o opoziție/sunt menționate opozițiiONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2016-09-23. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări neschimbate. Pierdere netă raportată.

DATA BASE SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 4. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2016-09-23. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Datoriile au scăzut-2,2%

Datoriile raportate sunt 1,2 mil. lei în 2025, față de 1,2 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20250 leiNeschimbat față de anul anterior2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Rezultat net 2025-40,5 K leiPierdere majorată cu 65,2%2020: -35.6942021: -23.7962022: -23.7962023: -23.7962024: -24.5142025: -40.507
Angajați 20250Neschimbat față de anul anterior2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Capitaluri proprii 2025-290,9 K leiDeficit de capital majorat cu 16,2%2020: -79.5822021: -103.3792022: -125.3752023: -149.1712024: -250.3902025: -290.897
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0112020: 0 lei020202021: 0 lei020212022: 0 lei020222023: 0 lei020232024: 0 lei020242025: 0 lei02025

Marjă netă

Nu există valori comparabile.

Cifra de afaceri: Neschimbat față de anul anterior.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-250,4 K lei
2025-290,9 K lei

Datorii raportate

20241,2 mil. lei
20251,2 mil. lei

Disponibilități bănești

20243,5 K lei
20252,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei0 lei0 leiNeschimbat față de anul anterior
Rezultat net-23,8 K lei-24,5 K lei-40,5 K leiPierdere majorată cu 65,2%
Capitaluri proprii-149,2 K lei-250,4 K lei-290,9 K leiDeficit de capital majorat cu 16,2%
Datorii1,2 mil. lei1,2 mil. lei1,2 mil. lei-2,2% față de anul anterior
Creanțe642,2 K lei639,5 K lei596,6 K lei-6,7% față de anul anterior
Angajați000Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Rezultat / active (A+B)-4,4%-2,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 21,6% (n=1.999)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-31,7%-25,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 61,3% (n=2.001)

Datorii / active (A+B)131,7%125,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 37,8% (n=2.001)

Ponderea activelor imobilizate34,7%34,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15% (n=2.001)

Active circulante / datorii totale0,5×0,52×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,95× (n=3.214) · 2024: 1,1× (n=20)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-40.507
Angajați
0
Datorii
1.207.753
Active imobilizate
318.046
Active circulante
598.810
Capitaluri proprii
-290.897
Venituri totale
27.322
Cheltuieli totale
67.829
Stocuri
0
Creanțe
596.555
Casă și conturi la bănci
2.255
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-24.514
Angajați
0
Datorii
1.235.238
Active imobilizate
341.842
Active circulante
643.006
Capitaluri proprii
-250.390
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
24.514
Stocuri
0
Creanțe
639.546
Casă și conturi la bănci
3.460
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-23.796
Angajați
0
Datorii
1.237.136
Active imobilizate
365.638
Active circulante
722.327
Capitaluri proprii
-149.171
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
23.796
Stocuri
76.705
Creanțe
642.162
Casă și conturi la bănci
3.460
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-23.796
Angajați
0
Datorii
1.237.137
Active imobilizate
389.435
Active circulante
722.327
Capitaluri proprii
-125.375
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
23.796
Stocuri
76.705
Creanțe
642.162
Casă și conturi la bănci
3.460
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-23.796
Angajați
0
Datorii
1.237.162
Active imobilizate
413.231
Active circulante
720.552
Capitaluri proprii
-103.379
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
23.796
Stocuri
76.705
Creanțe
642.187
Casă și conturi la bănci
1.660
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-35.694
Angajați
0
Datorii
1.237.161
Active imobilizate
437.027
Active circulante
720.552
Capitaluri proprii
-79.582
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
35.694
Stocuri
76.705
Creanțe
642.187
Casă și conturi la bănci
1.660
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 1 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2016-09-23. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCeste menționată o opoziție/sunt menționate opoziții2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2016-09-23. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-04-10 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16442793
Număr de înregistrare
J40/8237/2004
Înmatriculare
21 mai 2004
EUID
ROONRC.J40/8237/2004
Formă juridică
SRL
Sediu social
B-dul CONSTANTIN BRINCOVEANU 115 Vb Bucureşti Sectorul 4 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul CONSTANTIN BRINCOVEANU 115 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 aprilie 2006
Înregistrare fiscală
26 martie 2023
Telefon
0751296600 · Firme cu același număr
Fax
0245651914

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LACZI IULIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DATA BASE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.04.2006
Înregistrare fiscală
21 mai 2004
Număr registrul comerțului
J40/8237/2004
Cod CAEN
6311
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0751296600 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, B-DUL CONSTANTIN BRINCOVEANU, NR.115, BL.VB, SC.1, ET.10, AP.44
Cod poștal fiscal
41445
Strada sediului
Bld. Constantin Brâncoveanu
Numărul sediului
115
Localitatea sediului
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
41445
Strada domiciliului fiscal
B-dul CONSTANTIN BRINCOVEANU
Numărul domiciliului fiscal
115
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
41445

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
21 mai 2004
TVA până la
31 iulie 2016
Anulare operată la
24 august 2016
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 august 2016
Actualizare TVA la încasare
24 august 2016
Publicare TVA la încasare
25 august 2016
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
23 septembrie 2016
Publicarea deciziei
16 noiembrie 2016

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 2811 Rev. 1Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 2821 Rev. 1Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice

CAEN 7210 Rev. 1Consultanță în domeniul echipamentelor de calcul (hardware)

CAEN 7221 Rev. 1Editare de programe

CAEN 7222 Rev. 1Consultanță și furnizare de alte produse software

CAEN 7230 Rev. 1Prelucrarea informatică a datelor

CAEN 7240 Rev. 1Activități legate de bazele de date

CAEN 7250 Rev. 1Întreținerea și repararea mașinilor de birou, de contabilizat și a calculatoarelor

CAEN 7260 Rev. 1Alte activități legate de informatică

CAEN 7440 Rev. 1Publicitate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 4Bulevardul Constantin BrincoveanuCAEN 6311
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI