Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DAV CONTABILITATE ȘI CONSULTANȚĂ S.R.L.

DAV CONTABILITATE ȘI CONSULTANȚĂ S.R.L.

CUI 37904534 · SRL· Bucureşti Sectorul 4

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

DAV CONTABILITATE ȘI CONSULTANȚĂ S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 4. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+36,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,4 mil. lei, față de 1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut17,3%

Marja netă calculată este 17,3% în 2025, față de 15,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+71,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,4 mil. lei+36,7% față de anul anterior2020: 648.5532021: 550.6692022: 571.1832023: 787.2352024: 1.008.2712025: 1.378.563
Rezultat net 2025238,1 K lei+52% față de anul anterior2020: 173.0062021: 140.8792022: 176.1742023: 134.5102024: 156.6212025: 238.103
Angajați 20256+20% față de anul anterior2020: 42021: 32022: 32023: 42024: 52025: 6
Capitaluri proprii 2025238,3 K lei-13% față de anul anterior2020: 173.2462021: 141.1192022: 176.4142023: 162.9242024: 273.8932025: 238.343
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0689 K1 mil.2020: 648,6 K lei648,6 K20202021: 550,7 K lei550,7 K20212022: 571,2 K lei571,2 K20222023: 787,2 K lei787,2 K20232024: 1 mil. lei1 mil.20242025: 1,4 mil. lei1,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%18,9%37,8%Mediana sectorului (2025): 37,8% · n=120352020: 26,7%26,7%20202021: 25,6%25,6%20212022: 30,8%30,8%20222023: 17,1%17,1%20232024: 15,5%15,5%20242025: 17,3%17,3%2025

Cifra de afaceri: +36,7% față de anul anterior. Marja netă: 17,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii238,3 K lei-13% față de anul anterior
Datorii416,6 K lei+124,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri787,2 K lei1 mil. lei1,4 mil. lei+36,7% față de anul anterior
Rezultat net134,5 K lei156,6 K lei238,1 K lei+52% față de anul anterior
Capitaluri proprii162,9 K lei273,9 K lei238,3 K lei-13% față de anul anterior
Datorii194,6 K lei185,7 K lei416,6 K lei+124,3% față de anul anterior
Creanțe191,8 K lei310,4 K lei533,2 K lei+71,7% față de anul anterior
Angajați456+20% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri17,3%37,8%n=12.03515,5%36,7%n=12.209
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)36,6%64,3%n=9.43560,5%72,6%n=9.398
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)64%35,9%n=9.43541%27,7%n=9.398
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)13,3%12,2%n=9.43525,8%11,4%n=9.398
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)36,6%42,9%n=9.43534,6%41,3%n=9.398
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%97,2%n=12.04257,2%87,7%n=12.212
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,35×2,43×n=12.4831,81×3,08×n=12.703
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360139,23 zile132,78 zilen=11.611110,84 zile108,36 zilen=11.639
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,48 zile0,88 zilen=3.345—1,04 zilen=3.357
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați229.761 lei185.727 lein=9.720201.654 lei162.115 lein=9.887

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.378.563
Rezultat net
238.103
Angajați
6
Datorii
416.603
Active imobilizate
86.858
Active circulante
563.927
Capitaluri proprii
238.343
Venituri totale
1.397.396
Cheltuieli totale
1.123.532
Stocuri
1.840
Creanțe
533.161
Casă și conturi la bănci
28.926
Cheltuieli în avans
4.161
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.008.271
Rezultat net
156.621
Angajați
5
Datorii
185.741
Active imobilizate
116.963
Active circulante
335.580
Capitaluri proprii
273.893
Venituri totale
1.008.276
Cheltuieli totale
828.557
Stocuri
—
Creanțe
310.449
Casă și conturi la bănci
25.131
Cheltuieli în avans
7.091
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
787.235
Rezultat net
134.510
Angajați
4
Datorii
194.614
Active imobilizate
141.716
Active circulante
212.537
Capitaluri proprii
162.924
Venituri totale
787.334
Cheltuieli totale
647.375
Stocuri
—
Creanțe
191.825
Casă și conturi la bănci
20.712
Cheltuieli în avans
3.285
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
571.183
Rezultat net
176.174
Angajați
3
Datorii
203.921
Active imobilizate
676
Active circulante
378.551
Capitaluri proprii
176.414
Venituri totale
571.896
Cheltuieli totale
391.227
Stocuri
—
Creanțe
316.428
Casă și conturi la bănci
62.123
Cheltuieli în avans
1.108
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
550.669
Rezultat net
140.879
Angajați
3
Datorii
39.569
Active imobilizate
1.746
Active circulante
177.903
Capitaluri proprii
141.119
Venituri totale
550.713
Cheltuieli totale
405.214
Stocuri
—
Creanțe
115.287
Casă și conturi la bănci
62.616
Cheltuieli în avans
1.039
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
648.553
Rezultat net
173.006
Angajați
4
Datorii
61.907
Active imobilizate
2.659
Active circulante
231.609
Capitaluri proprii
173.246
Venituri totale
648.574
Cheltuieli totale
470.815
Stocuri
—
Creanțe
117.652
Casă și conturi la bănci
113.957
Cheltuieli în avans
885
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-11-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37904534
Număr de înregistrare
J2017011382403
Înmatriculare
6 iulie 2017
EUID
ROONRC.J2017011382403
Formă juridică
SRL
Sediu social
UNIRII 16 Bucureşti Sectorul 4 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Spl UNIRII 16 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
13 noiembrie 2025
Înregistrare fiscală
15 decembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VINTILESCU DANIELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DAV CONTABILITATE ŞI CONSULTANŢĂ S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 13.11.2025
Înregistrare fiscală
6 iulie 2017
Număr registrul comerțului
J2017011382403
Cod CAEN
6920
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, SPL UNIRII, NR.16, SPATIUL NR. L1, ET.9
Cod poștal fiscal
4
Strada sediului
Spl. Unirii
Numărul sediului
16
Localitatea sediului
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
4
Detalii sediu
spatiul nr. L1
Strada domiciliului fiscal
Spl. Unirii
Numărul domiciliului fiscal
16
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
4
Detalii domiciliu fiscal
spatiul nr. L1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 2020
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2020
Actualizare TVA la încasare
6 decembrie 2019
Publicare TVA la încasare
7 decembrie 2019
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

14 activități autorizate

CAEN 5829 Rev. 3Activități de editare a altor produse software

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6920 Rev. 3Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 8240 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 5829 Rev. 2Activități de editare a altor produse software

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6920 Rev. 2Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 4CAEN 6920
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI