Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DAV IMOBIL IASI S.R.L.

DAV IMOBIL IASI S.R.L.

CUI 40189953 · SRL· Sat Leţcani, Comuna Leţcani

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

DAV IMOBIL IASI S.R.L. are sediul în Sat Leţcani, Comuna Leţcani. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-11,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 256,5 K lei, față de 290,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-9%

Marja netă calculată este -9% în 2025, față de 22,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+345,5%

Datoriile raportate sunt 80,9 K lei în 2025, față de 18,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025256,5 K lei-11,7% față de anul anterior2020: 282.9432021: 291.2442022: 181.7002023: 222.4402024: 290.4002025: 256.500
Rezultat net 2025-23 K lei-135,9% față de anul anterior2020: 2.8962021: 23.8822022: 20.6772023: 29.8012024: 64.1472025: -22.999
Angajați 20255+0% față de anul anterior2020: 82021: 72022: 52023: 52024: 52025: 5
Capitaluri proprii 202561,8 K lei-38,1% față de anul anterior2020: 65.3322021: 89.2142022: 29.8912023: 59.6932024: 99.8402025: 61.841
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0146 K291 K2020: 282,9 K lei282,9 K20202021: 291,2 K lei291,2 K20212022: 181,7 K lei181,7 K20222023: 222,4 K lei222,4 K20232024: 290,4 K lei290,4 K20242025: 256,5 K lei256,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-9%6,6%22,1%Mediana sectorului (2025): 9,1% · n=218732020: 1%1%20202021: 8,2%8,2%20212022: 11,4%11,4%20222023: 13,4%13,4%20232024: 22,1%22,1%20242025: -9%-9%2025

Cifra de afaceri: -11,7% față de anul anterior. Marja netă: -9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii61,8 K lei-38,1% față de anul anterior
Datorii80,9 K lei+345,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri222,4 K lei290,4 K lei256,5 K lei-11,7% față de anul anterior
Rezultat net29,8 K lei64,1 K lei-23 K lei-135,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii59,7 K lei99,8 K lei61,8 K lei-38,1% față de anul anterior
Datorii15,6 K lei18,2 K lei80,9 K lei+345,5% față de anul anterior
Creanțe40,7 K lei63,9 K lei21,2 K lei-66,8% față de anul anterior
Angajați555+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-9%9,1%n=21.87322,1%8,4%n=33.726
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)43,3%34,2%n=18.786—36,9%n=27.247
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)56,7%64,5%n=18.786—61,3%n=27.247
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)44,3%20,4%n=18.786—19,4%n=27.247
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-16,1%2,2%n=18.775—2%n=27.231
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-37,2%19,6%n=21.04964,2%24,6%n=31.114
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,98×1,04×n=30.3836,5×1,12×n=44.266
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36029,73 zile95,63 zilen=19.90379,19 zile92,22 zilen=29.935
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—21,06 zilen=11.5722,23 zile20,51 zilen=16.724
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați51.300 lei146.488 lein=18.34258.080 lei126.637 lein=29.144

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
256.500
Rezultat net
-22.999
Angajați
5
Datorii
80.927
Active imobilizate
63.194
Active circulante
79.574
Capitaluri proprii
61.841
Venituri totale
256.500
Cheltuieli totale
279.499
Stocuri
—
Creanțe
21.185
Casă și conturi la bănci
58.389
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
290.400
Rezultat net
64.147
Angajați
5
Datorii
18.167
Active imobilizate
—
Active circulante
118.007
Capitaluri proprii
99.840
Venituri totale
290.415
Cheltuieli totale
214.050
Stocuri
1.800
Creanțe
63.883
Casă și conturi la bănci
52.324
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
222.440
Rezultat net
29.801
Angajați
5
Datorii
15.614
Active imobilizate
—
Active circulante
75.307
Capitaluri proprii
59.693
Venituri totale
222.440
Cheltuieli totale
190.414
Stocuri
—
Creanțe
40.699
Casă și conturi la bănci
34.608
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
181.700
Rezultat net
20.677
Angajați
5
Datorii
9.498
Active imobilizate
—
Active circulante
39.389
Capitaluri proprii
29.891
Venituri totale
181.700
Cheltuieli totale
159.206
Stocuri
—
Creanțe
1.824
Casă și conturi la bănci
37.565
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
291.244
Rezultat net
23.882
Angajați
7
Datorii
16.468
Active imobilizate
—
Active circulante
105.682
Capitaluri proprii
89.214
Venituri totale
291.244
Cheltuieli totale
264.450
Stocuri
1.330
Creanțe
43.190
Casă și conturi la bănci
61.162
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
282.943
Rezultat net
2.896
Angajați
8
Datorii
19.304
Active imobilizate
—
Active circulante
84.636
Capitaluri proprii
65.332
Venituri totale
283.193
Cheltuieli totale
277.579
Stocuri
1.330
Creanțe
40.600
Casă și conturi la bănci
42.706
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-11-21 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40189953
Număr de înregistrare
J22/3157/2018
Înmatriculare
21 noiembrie 2018
EUID
ROONRC.J22/3157/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
IEPURĂRIE 12B Sat Leţcani, Comuna Leţcani Iaşi
Adresă fiscală
Str. IEPURĂRIE 12B Leţcani IAŞI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 noiembrie 2018
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
JOROVLEA PETRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DAV IMOBIL IASI S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.11.2018
Înregistrare fiscală
21 noiembrie 2018
Număr registrul comerțului
J22/3157/2018
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, SAT LEŢCANI COM. LEŢCANI, STR. IEPURĂRIE, NR.12B
Cod poștal fiscal
707280
Strada sediului
Str. IEPURĂRIE
Numărul sediului
12B
Localitatea sediului
Sat Leţcani Com. Leţcani
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
707280
Strada domiciliului fiscal
Str. IEPURĂRIE
Numărul domiciliului fiscal
12B
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Leţcani Com. Leţcani
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
707280

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

26 activități autorizate

CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4615 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4675 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor chimice

CAEN 4676 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 7712 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 7729 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.

CAEN 7731 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole

CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiSat Leţcani, Comuna LeţcaniCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI