Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DAVID ENGINEERING SRL

DAVID ENGINEERING SRL

CUI 22609552 · SRL· Bucureşti Sectorul 2· Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

DAVID ENGINEERING SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 2 și raportează activitatea activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+69,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 369,6 K lei, față de 217,6 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut68,4%

Marja netă calculată este 68,4% în 2024, față de 54% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Creanțe în creștere+175,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024369,6 K lei+69,8% față de anul anterior2022: 188.9932023: 217.6472024: 369.620
Rezultat net 2024252,7 K lei+114,9% față de anul anterior2022: 157.6532023: 117.5892024: 252.727
Angajați 20241Neschimbat față de anul anterior2022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2024275,5 K lei+110,3% față de anul anterior2022: 156.8902023: 130.9792024: 275.456
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0185 K370 K2022: 189 K lei189 K20222023: 217,6 K lei217,6 K20232024: 369,6 K lei369,6 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%41,7%83,4%2022: 83,4%83,4%20222023: 54%54%20232024: 68,4%68,4%2024Reper 2024: mediana sectorului 28,5% · n=14.767

Cifra de afaceri: +69,8% față de anul anterior.Marjă netă 68,4% · +14,3 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023131 K lei
2024275,5 K lei

Datorii raportate

202351,2 K lei
202471,8 K lei

Disponibilități bănești

202359,1 K lei
202444,8 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri189 K lei217,6 K lei369,6 K lei+69,8% față de anul anterior
Rezultat net157,7 K lei117,6 K lei252,7 K lei+114,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii156,9 K lei131 K lei275,5 K lei+110,3% față de anul anterior
Datorii104,2 K lei51,2 K lei71,8 K lei+40,2% față de anul anterior
Creanțe127 K lei108,3 K lei298 K lei+175,3% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă68,4%54%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 28,5% (n=14.767) · 2023: 32,4% (n=14.432)

Rezultat / active (A+B)72,8%64,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 23,6% (n=12.554) · 2023: 26,6% (n=12.166)

Rezultat / capitaluri proprii91,7%89,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 56,7% (n=14.689) · 2023: 60,8% (n=14.263)

Vânzări per angajat369.620 lei217.647 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 186.032 lei (n=11.605) · 2023: 170.375 lei (n=11.291)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)79,3%71,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 63,8% (n=12.557) · 2023: 69,7% (n=12.172)

Datorii / active (A+B)20,7%28,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 34,3% (n=12.557) · 2023: 28,8% (n=12.172)

Ponderea activelor imobilizate1,3%8,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 17,5% (n=12.557) · 2023: 15,1% (n=12.172)

Active circulante / datorii totale4,78×3,27×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 2,13× (n=16.988) · 2023: 2,67× (n=16.461)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări290,3 zile179,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 94,2 zile (n=13.714) · 2023: 96,7 zile (n=13.432)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
369.620
Rezultat net
252.727
Angajați
1
Datorii
71.793
Active imobilizate
4.405
Active circulante
342.844
Capitaluri proprii
275.456
Venituri totale
369.620
Cheltuieli totale
109.125
Stocuri
—
Creanțe
298.016
Casă și conturi la bănci
44.828
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
217.647
Rezultat net
117.589
Angajați
1
Datorii
51.198
Active imobilizate
14.783
Active circulante
167.394
Capitaluri proprii
130.979
Venituri totale
217.647
Cheltuieli totale
97.773
Stocuri
—
Creanțe
108.250
Casă și conturi la bănci
59.144
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
188.993
Rezultat net
157.653
Angajați
1
Datorii
104.239
Active imobilizate
26.762
Active circulante
234.367
Capitaluri proprii
156.890
Venituri totale
188.993
Cheltuieli totale
29.450
Stocuri
—
Creanțe
127.000
Casă și conturi la bănci
107.367
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2014-11-20; reactivare la 2022-09-07. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-09-07

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2014-11-20; reactivare la 2022-09-07. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-09-07
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-08-04 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
22609552
Număr de înregistrare
J40/19780/2007
Înmatriculare
22 octombrie 2007
EUID
ROONRC.J40/19780/2007
Formă juridică
SRL
Sediu social
Jean Louis Calderon 58 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. Jean Louis Calderon 58 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
4 august 2022
Înregistrare fiscală
27 noiembrie 2025
Telefon
0724013792 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CHIRIAZI CRISTIAN - ADRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DAVID ENGINEERING SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 04.08.2022
Înregistrare fiscală
22 octombrie 2007
Număr registrul comerțului
J40/19780/2007
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0724013792 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. JEAN LOUIS CALDERON, NR.58, SC.A, ET.5
Strada sediului
Str. Jean Louis Calderon
Numărul sediului
58
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Str. Jean Louis Calderon
Numărul domiciliului fiscal
58
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
28 noiembrie 2025
Perioada 2: TVA de la
16 septembrie 2022
Perioada 2: TVA până la
30 aprilie 2025
Perioada 2: Anulare operată la
6 mai 2025
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
1 februarie 2011
Perioada 3: TVA până la
31 iulie 2012
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 4: TVA de la
24 octombrie 2007
Perioada 4: TVA până la
31 martie 2008
Perioada 4: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
20 noiembrie 2014
Reactivare
7 septembrie 2022
Publicarea deciziei
24 noiembrie 2014

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI