Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DAVID SRL

DAVID SRL

CUI 1138274 · SRL· Sat Vama Buzăului, Comuna Vama Buzăului

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

DAVID SRL are sediul în Sat Vama Buzăului, Comuna Vama Buzăului. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-2,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 5,9 mil. lei, față de 6,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,8%

Marja netă calculată este 0,8% în 2025, față de 0,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+16,9%

Datoriile raportate sunt 2,1 mil. lei în 2025, față de 1,8 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20255,9 mil. lei-2,7% față de anul anterior2020: 3.914.5982021: 4.128.8742022: 5.569.7952023: 5.789.0852024: 6.057.5662025: 5.893.515
Rezultat net 202546,9 K lei-8% față de anul anterior2020: 34.9132021: 38.0292022: 42.1302023: 49.2432024: 50.9582025: 46.897
Angajați 20259-18,2% față de anul anterior2020: 112021: 112022: 112023: 122024: 112025: 9
Capitaluri proprii 2025467,6 K lei+6,1% față de anul anterior2020: 260.1882021: 298.2162022: 340.3472023: 389.5892024: 440.5472025: 467.598
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.6 mil.2020: 3,9 mil. lei3,9 mil.20202021: 4,1 mil. lei4,1 mil.20212022: 5,6 mil. lei5,6 mil.20222023: 5,8 mil. lei5,8 mil.20232024: 6,1 mil. lei6,1 mil.20242025: 5,9 mil. lei5,9 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%1,9%3,7%2020: 0,9%0,9%20202021: 0,9%0,9%20212022: 0,8%0,8%20222023: 0,9%0,9%20232024: 0,8%0,8%20242025: 0,8%0,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,7% · n=30.490

Cifra de afaceri: -2,7% față de anul anterior.Marjă netă 0,8% · -0 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024440,5 K lei
2025467,6 K lei

Datorii raportate

20241,8 mil. lei
20252,1 mil. lei

Disponibilități bănești

2024109,3 K lei
202590,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri5,8 mil. lei6,1 mil. lei5,9 mil. lei-2,7% față de anul anterior
Rezultat net49,2 K lei51 K lei46,9 K lei-8% față de anul anterior
Capitaluri proprii389,6 K lei440,5 K lei467,6 K lei+6,1% față de anul anterior
Datorii1,9 mil. lei1,8 mil. lei2,1 mil. lei+16,9% față de anul anterior
Creanțe428,5 K lei404 K lei291,2 K lei-27,9% față de anul anterior
Angajați12119-18,2% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă0,8%0,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,7% (n=30.490) · 2024: 3,5% (n=32.629)

Rezultat / active (A+B)1,8%2,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,5% (n=27.263) · 2024: 2,7% (n=29.187)

Rezultat / capitaluri proprii10%11,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 26,7% (n=25.155) · 2024: 21,3% (n=26.850)

Vânzări per angajat654.835 lei550.688 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 278.223 lei (n=25.896) · 2024: 257.350 lei (n=28.111)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)18,4%19,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 24,6% (n=27.272) · 2024: 28,1% (n=29.203)

Datorii / active (A+B)82,3%80,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 76,6% (n=27.272) · 2024: 73% (n=29.203)

Ponderea activelor imobilizate46,4%48,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 32,1% (n=27.272) · 2024: 31,1% (n=29.203)

Active circulante / datorii totale0,65×0,64×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,8× (n=37.880) · 2024: 0,83× (n=40.996)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări17,8 zile24 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 61,2 zile (n=29.162) · 2024: 61,7 zile (n=31.003)

Stocuri în zile de vânzări59,5 zile37,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 5,4 zile (n=16.095) · 2024: 5,7 zile (n=16.762)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.893.515
Rezultat net
46.897
Angajați
9
Datorii
2.096.115
Active imobilizate
1.181.691
Active circulante
1.365.398
Capitaluri proprii
467.598
Venituri totale
5.924.945
Cheltuieli totale
5.862.405
Stocuri
974.708
Creanțe
291.166
Casă și conturi la bănci
90.269
Cheltuieli în avans
16.624
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.057.566
Rezultat net
50.958
Angajați
11
Datorii
1.793.375
Active imobilizate
1.087.441
Active circulante
1.146.481
Capitaluri proprii
440.547
Venituri totale
6.119.178
Cheltuieli totale
6.057.128
Stocuri
629.043
Creanțe
404.032
Casă și conturi la bănci
109.346
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.789.085
Rezultat net
49.243
Angajați
12
Datorii
1.895.004
Active imobilizate
1.013.648
Active circulante
1.270.945
Capitaluri proprii
389.589
Venituri totale
5.853.934
Cheltuieli totale
5.796.342
Stocuri
667.917
Creanțe
428.533
Casă și conturi la bănci
168.874
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.569.795
Rezultat net
42.130
Angajați
11
Datorii
1.489.595
Active imobilizate
765.191
Active circulante
1.064.751
Capitaluri proprii
340.347
Venituri totale
5.581.350
Cheltuieli totale
5.530.283
Stocuri
535.469
Creanțe
344.804
Casă și conturi la bănci
177.543
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.128.874
Rezultat net
38.029
Angajați
11
Datorii
1.107.020
Active imobilizate
507.326
Active circulante
897.910
Capitaluri proprii
298.216
Venituri totale
4.131.701
Cheltuieli totale
4.086.639
Stocuri
619.033
Creanțe
189.825
Casă și conturi la bănci
86.717
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.914.598
Rezultat net
34.913
Angajați
11
Datorii
1.224.167
Active imobilizate
610.306
Active circulante
874.049
Capitaluri proprii
260.188
Venituri totale
3.924.221
Cheltuieli totale
3.884.888
Stocuri
452.950
Creanțe
299.185
Casă și conturi la bănci
118.950
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-19
InstanțeRezultat posibil incomplet2026-10-01

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-26 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-19 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-19.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Rezultatul poate fi incomplet din cauza limitei serviciului. · 2021-09-30–2026-10-01 · verificat 2026-10-01.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
1138274
Număr de înregistrare
J08/1444/1992
Înmatriculare
9 mai 1992
EUID
ROONRC.J08/1444/1992
Formă juridică
SRL
Sediu social
VAMA BUZĂULUI 572 Sat Vama Buzăului, Comuna Vama Buzăului Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
VAMA BUZĂULUI 572 Vama Buzăului BRAŞOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
16 aprilie 2018
Telefon
0268422399 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BULBOACĂ ANDREI- RĂZVAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DAVID SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.11.1992
Înregistrare fiscală
26 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J08/1444/1992
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Săcele

Contact și adrese

Telefon
0268/312329
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, SAT VAMA BUZĂULUI COM. VAMA BUZĂULUI, VAMA BUZĂULUI, NR.572, CAM.1
Cod poștal fiscal
507245
Strada sediului
VAMA BUZĂULUI
Numărul sediului
572
Localitatea sediului
Sat Vama Buzăului Com. Vama Buzăului
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
507245
Detalii sediu
cam.1.
Strada domiciliului fiscal
Vama Buzăului
Numărul domiciliului fiscal
572
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Vama Buzăului Com. Vama Buzăului
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
507245
Detalii domiciliu fiscal
CAM.1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 martie 2004
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2018
Actualizare TVA la încasare
5 februarie 2018
Publicare TVA la încasare
6 februarie 2018
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

21 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 2Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate

CAEN 4722 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate

CAEN 4723 Rev. 2Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

CAEN 4725 Rev. 2Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate

CAEN 4726 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate

CAEN 4729 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate

CAEN 4751 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 4761 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate

CAEN 4762 Rev. 2Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate

CAEN 4771 Rev. 2Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4779 Rev. 2Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 9603 Rev. 2Activități de pompe funebre și similare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-19Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-01Rezultat posibil incomplet
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovSat Vama Buzăului, Comuna Vama BuzăuluiCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI