Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DAZZLECODE SRL

DAZZLECODE SRL

CUI 36495849 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

DAZZLECODE SRL are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-39,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 500,8 K lei, față de 825 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât81,7%

Marja netă calculată este 81,7% în 2025, față de 87,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-47%

Datoriile raportate sunt 7,4 K lei în 2025, față de 13,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025500,8 K lei-39,3% față de anul anterior2020: 47.7642021: 155.6022022: 757.9252023: 1.046.3412024: 825.0332025: 500.822
Rezultat net 2025409,2 K lei-43,4% față de anul anterior2020: 12.6382021: 119.4582022: 706.9062023: 975.1232024: 723.5272025: 409.214
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025409,5 K lei-43,4% față de anul anterior2020: -10.9552021: 108.5032022: 707.4092023: 975.4322024: 723.8582025: 409.454
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0523 K1 mil.2020: 47,8 K lei47,8 K20202021: 155,6 K lei155,6 K20212022: 757,9 K lei757,9 K20222023: 1 mil. lei1 mil.20232024: 825 K lei825 K20242025: 500,8 K lei500,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%46,6%93,3%2020: 26,5%26,5%20202021: 76,8%76,8%20212022: 93,3%93,3%20222023: 93,2%93,2%20232024: 87,7%87,7%20242025: 81,7%81,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 58,4% · n=14.073

Cifra de afaceri: -39,3% față de anul anterior.Marjă netă 81,7% · -6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024723,9 K lei
2025409,5 K lei

Datorii raportate

202413,9 K lei
20257,4 K lei

Disponibilități bănești

202472,8 K lei
202569,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1 mil. lei825 K lei500,8 K lei-39,3% față de anul anterior
Rezultat net975,1 K lei723,5 K lei409,2 K lei-43,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii975,4 K lei723,9 K lei409,5 K lei-43,4% față de anul anterior
Datorii20,4 K lei13,9 K lei7,4 K lei-47% față de anul anterior
Creanțe802,6 K lei651,4 K lei330,4 K lei-49,3% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă81,7%87,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 58,4% (n=14.073) · 2024: 64% (n=21.759)

Rezultat / active (A+B)98,2%98,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 58,3% (n=11.534) · 2024: 63% (n=17.178)

Rezultat / capitaluri proprii99,9%100%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 99,7% (n=14.527) · 2024: 99,7% (n=22.123)

Vânzări per angajat500.822 lei825.033 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 327.622 lei (n=11.227) · 2024: 297.249 lei (n=17.795)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)98,2%98,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 75% (n=11.537) · 2024: 78,8% (n=17.180)

Datorii / active (A+B)1,8%1,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 24,5% (n=11.537) · 2024: 20,7% (n=17.180)

Ponderea activelor imobilizate4,1%1,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 9,6% (n=11.537) · 2024: 6,7% (n=17.180)

Active circulante / datorii totale54,35×52,23×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 3,2× (n=16.521) · 2024: 4,16× (n=25.029)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări237,5 zile284,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 190,4 zile (n=13.551) · 2024: 179,5 zile (n=20.525)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
500.822
Rezultat net
409.214
Angajați
1
Datorii
7.352
Active imobilizate
17.203
Active circulante
399.603
Capitaluri proprii
409.454
Venituri totale
500.833
Cheltuieli totale
77.346
Stocuri
—
Creanțe
330.352
Casă și conturi la bănci
69.251
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
825.033
Rezultat net
723.527
Angajați
1
Datorii
13.866
Active imobilizate
13.544
Active circulante
724.180
Capitaluri proprii
723.858
Venituri totale
825.033
Cheltuieli totale
79.477
Stocuri
—
Creanțe
651.389
Casă și conturi la bănci
72.791
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.046.341
Rezultat net
975.123
Angajați
1
Datorii
20.429
Active imobilizate
13.148
Active circulante
982.713
Capitaluri proprii
975.432
Venituri totale
1.046.534
Cheltuieli totale
61.469
Stocuri
—
Creanțe
802.641
Casă și conturi la bănci
180.072
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
757.925
Rezultat net
706.906
Angajați
1
Datorii
69.388
Active imobilizate
8.591
Active circulante
768.206
Capitaluri proprii
707.409
Venituri totale
757.925
Cheltuieli totale
44.576
Stocuri
—
Creanțe
380.000
Casă și conturi la bănci
388.206
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
155.602
Rezultat net
119.458
Angajați
1
Datorii
3.650
Active imobilizate
157
Active circulante
111.996
Capitaluri proprii
108.503
Venituri totale
155.845
Cheltuieli totale
34.985
Stocuri
—
Creanțe
13.550
Casă și conturi la bănci
98.446
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
47.764
Rezultat net
12.638
Angajați
1
Datorii
59.078
Active imobilizate
38
Active circulante
48.085
Capitaluri proprii
-10.955
Venituri totale
47.791
Cheltuieli totale
34.675
Stocuri
—
Creanțe
19.188
Casă și conturi la bănci
28.897
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 39% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-20

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 39% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-09-06 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-19–2026-10-20 · verificat 2026-10-20.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36495849
Număr de înregistrare
J12/3296/2016
Înmatriculare
6 septembrie 2016
EUID
ROONRC.J12/3296/2016
Formă juridică
SRL
Sediu social
FĂGET 27B Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Colonie FĂGET 27B Cluj-Napoca CLUJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 septembrie 2016
Înregistrare fiscală
6 ianuarie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ZEHAN ALEXANDRU RAREȘ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DAZZLECODE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.09.2016
Înregistrare fiscală
6 septembrie 2016
Număr registrul comerțului
J12/3296/2016
Cod CAEN
6201
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, COL. FĂGET, NR.27B
Cod poștal fiscal
400497
Strada sediului
Col. Făget
Numărul sediului
27B
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
400497
Strada domiciliului fiscal
Col. Făget
Numărul domiciliului fiscal
27B
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
400497

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6203 Rev. 2Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 6391 Rev. 2Activități ale agențiilor de știri

CAEN 6399 Rev. 2Alte activități de servicii informaționale n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-20Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 6201
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI