Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DDG AIRON STON S.R.L.

DDG AIRON STON S.R.L.

CUI 46730917 · SRL· Sat Caila, Comuna Sintereag

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

DDG AIRON STON S.R.L. are sediul în Sat Caila, Comuna Sintereag. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+559,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,7 mil. lei, față de 260,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut17,7%

Marja netă calculată este 17,7% în 2025, față de 11,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+6.207,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,7 mil. lei+559,5% față de anul anterior2023: 100.8922024: 260.4202025: 1.717.541
Rezultat net 2025304,6 K lei+956,2% față de anul anterior2022: 7322023: 3.6152024: 28.8372025: 304.570
Angajați 20253+0% față de anul anterior2022: 12023: 22024: 32025: 3
Capitaluri proprii 2025305 K lei+813,4% față de anul anterior2022: 9322023: 4.5472024: 33.3852025: 304.955
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0859 K2 mil.—20222023: 100,9 K lei100,9 K20232024: 260,4 K lei260,4 K20242025: 1,7 mil. lei1,7 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%8,9%17,7%Mediana sectorului (2025): 6,1% · n=287720222023: 3,6%3,6%20232024: 11,1%11,1%20242025: 17,7%17,7%2025

Cifra de afaceri: +559,5% față de anul anterior. Marja netă: 17,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii305 K lei+813,4% față de anul anterior
Datorii294,5 K lei+295,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri100,9 K lei260,4 K lei1,7 mil. lei+559,5% față de anul anterior
Rezultat net3,6 K lei28,8 K lei304,6 K lei+956,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii4,5 K lei33,4 K lei305 K lei+813,4% față de anul anterior
Datorii311 K lei74,5 K lei294,5 K lei+295,5% față de anul anterior
Creanțe204,8 K lei8,7 K lei546 K lei+6.207,4% față de anul anterior
Angajați233+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri17,7%6,1%n=2.87711,1%5%n=3.145
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)47,1%28,1%n=2.57623,5%29,5%n=2.751
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)45,5%63,9%n=2.57652,4%62,4%n=2.751
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)13,4%27,5%n=2.57691,8%26,8%n=2.751
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)47,1%2,3%n=2.57320,3%1,8%n=2.751
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%22,7%n=2.52186,4%23,8%n=2.658
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,9×1,03×n=3.6230,16×1,02×n=3.880
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360114,45 zile71,5 zilen=2.66211,97 zile72,31 zilen=2.868
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—36,44 zilen=1.8990,71 zile34,89 zilen=2.022
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați572.514 lei172.754 lein=2.28786.807 lei154.853 lein=2.604

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.717.541
Rezultat net
304.570
Angajați
3
Datorii
294.535
Active imobilizate
86.973
Active circulante
560.262
Capitaluri proprii
304.955
Venituri totale
1.767.337
Cheltuieli totale
1.416.604
Stocuri
—
Creanțe
546.032
Casă și conturi la bănci
14.230
Cheltuieli în avans
4.487
Venituri în avans
52.232
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
260.420
Rezultat net
28.837
Angajați
3
Datorii
74.480
Active imobilizate
130.337
Active circulante
11.711
Capitaluri proprii
33.385
Venituri totale
324.535
Cheltuieli totale
293.474
Stocuri
510
Creanțe
8.657
Casă și conturi la bănci
2.544
Cheltuieli în avans
67.844
Venituri în avans
102.027
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
100.892
Rezultat net
3.615
Angajați
2
Datorii
310.963
Active imobilizate
194.878
Active circulante
228.282
Capitaluri proprii
4.547
Venituri totale
154.837
Cheltuieli totale
150.194
Stocuri
1.510
Creanțe
204.773
Casă și conturi la bănci
21.999
Cheltuieli în avans
58.335
Venituri în avans
165.985
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
732
Angajați
1
Datorii
4.816
Active imobilizate
200
Active circulante
3.048
Capitaluri proprii
932
Venituri totale
1.000
Cheltuieli totale
268
Stocuri
1.000
Creanțe
1.000
Casă și conturi la bănci
1.048
Cheltuieli în avans
2.500
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-08-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46730917
Număr de înregistrare
J6/1315/2022
Înmatriculare
26 august 2022
EUID
ROONRC.J6/1315/2022
Formă juridică
SRL
Sediu social
93 Sat Caila, Comuna Sintereag Bistriţa-Năsăud · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
93 Caila BISTRIŢA-NĂSĂUD · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 august 2022
Înregistrare fiscală
3 februarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DUNCA DOREL-GHEORGHE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DDG AIRON STON S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.08.2022
Înregistrare fiscală
26 august 2022
Număr registrul comerțului
J06/1315/2022
Cod CAEN
2511
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Beclean

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, SAT CAILA COM. ŞINTEREAG, NR.93
Cod poștal fiscal
427323
Numărul sediului
93
Localitatea sediului
Sat Caila Com. Şintereag
Județul sediului
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Codul poștal al sediului
427323
Numărul domiciliului fiscal
93
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Caila Com. Şintereag
Județul domiciliului fiscal
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Cod poștal domiciliu fiscal
427323

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
9 septembrie 2025
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

14 activități autorizate

CAEN 2363 Rev. 2Fabricarea betonului

CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4672 Rev. 2Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Bistriţa-NăsăudSat Caila, Comuna SintereagCAEN 2511
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI