Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DE-COM SRL

DE-COM SRL

CUI 7163226 · SRL· Sat Ţufalău, Comuna Boroşneu Mare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

DE-COM SRL are sediul în Sat Ţufalău, Comuna Boroşneu Mare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-6,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 725,3 K lei, față de 777,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut11%

Marja netă calculată este 11% în 2025, față de 5,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+2.194,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025725,3 K lei-6,7% față de anul anterior2020: 715.5582021: 779.5952022: 806.2372023: 976.9982024: 777.5422025: 725.321
Rezultat net 202579,7 K lei+96,9% față de anul anterior2020: 9.7852021: 19.7252022: 19.1542023: 30.1152024: 40.4812025: 79.689
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 32021: 32022: 32023: 22024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025160,1 K lei+222,8% față de anul anterior2020: -59.8772021: -40.1522022: -20.9972023: 9.1172024: 49.5982025: 160.107
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0488 K977 K2020: 715,6 K lei715,6 K20202021: 779,6 K lei779,6 K20212022: 806,2 K lei806,2 K20222023: 977 K lei977 K20232024: 777,5 K lei777,5 K20242025: 725,3 K lei725,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%5,5%11%2020: 1,4%1,4%20202021: 2,5%2,5%20212022: 2,4%2,4%20222023: 3,1%3,1%20232024: 5,2%5,2%20242025: 11%11%2025Reper 2025: mediana sectorului 2% · n=29.731

Cifra de afaceri: -6,7% față de anul anterior.Marjă netă 11% · +5,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202449,6 K lei
2025160,1 K lei

Datorii raportate

202457,9 K lei
202523,3 K lei

Disponibilități bănești

202462,8 K lei
202545,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri977 K lei777,5 K lei725,3 K lei-6,7% față de anul anterior
Rezultat net30,1 K lei40,5 K lei79,7 K lei+96,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii9,1 K lei49,6 K lei160,1 K lei+222,8% față de anul anterior
Datorii101,3 K lei57,9 K lei23,3 K lei-59,8% față de anul anterior
Creanțe6 K lei4 K lei91,5 K lei+2.194,9% față de anul anterior
Angajați211Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă11%5,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2% (n=29.731) · 2024: 1,9% (n=32.263)

Rezultat / active (A+B)43,4%37,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=20.723) · 2024: 1,9% (n=22.355)

Rezultat / capitaluri proprii49,8%81,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17,7% (n=21.632) · 2024: 16% (n=23.418)

Vânzări per angajat725.321 lei777.542 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 259.175 lei (n=21.783) · 2024: 242.354 lei (n=24.014)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)87,3%46,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,4% (n=20.741) · 2024: 24% (n=22.373)

Datorii / active (A+B)12,7%53,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 77,8% (n=20.741) · 2024: 76,2% (n=22.373)

Ponderea activelor imobilizate0,4%20,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,6% (n=20.741) · 2024: 14,9% (n=22.373)

Active circulante / datorii totale7,84×1,48×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,95× (n=35.415) · 2024: 0,95× (n=38.825)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări45,4 zile1,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 8 zile (n=26.828) · 2024: 6,9 zile (n=28.302)

Stocuri în zile de vânzări22,7 zile8,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 63 zile (n=27.389) · 2024: 65,5 zile (n=29.567)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
725.321
Rezultat net
79.689
Angajați
1
Datorii
23.306
Active imobilizate
809
Active circulante
182.604
Capitaluri proprii
160.107
Venituri totale
801.071
Cheltuieli totale
708.839
Stocuri
45.802
Creanțe
91.498
Casă și conturi la bănci
45.304
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
777.542
Rezultat net
40.481
Angajați
1
Datorii
57.930
Active imobilizate
22.081
Active circulante
85.447
Capitaluri proprii
49.598
Venituri totale
777.552
Cheltuieli totale
729.544
Stocuri
18.708
Creanțe
3.987
Casă și conturi la bănci
62.752
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
976.998
Rezultat net
30.115
Angajați
2
Datorii
101.288
Active imobilizate
23.173
Active circulante
87.232
Capitaluri proprii
9.117
Venituri totale
976.998
Cheltuieli totale
937.308
Stocuri
28.036
Creanțe
5.969
Casă și conturi la bănci
53.227
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
806.237
Rezultat net
19.154
Angajați
3
Datorii
94.549
Active imobilizate
19.530
Active circulante
54.022
Capitaluri proprii
-20.997
Venituri totale
806.237
Cheltuieli totale
779.021
Stocuri
15.906
Creanțe
2.935
Casă și conturi la bănci
35.181
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
779.595
Rezultat net
19.725
Angajați
3
Datorii
98.543
Active imobilizate
20.453
Active circulante
37.938
Capitaluri proprii
-40.152
Venituri totale
779.595
Cheltuieli totale
753.123
Stocuri
3.872
Creanțe
-1.077
Casă și conturi la bănci
35.143
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
715.558
Rezultat net
9.785
Angajați
3
Datorii
116.604
Active imobilizate
21.354
Active circulante
35.373
Capitaluri proprii
-59.877
Venituri totale
715.558
Cheltuieli totale
699.141
Stocuri
14.871
Creanțe
26
Casă și conturi la bănci
20.476
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeRezultat posibil incomplet2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1997-12-18 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Rezultatul poate fi incomplet din cauza limitei serviciului. · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
7163226
Număr de înregistrare
J1995000029144
Înmatriculare
14 februarie 1995
EUID
ROONRC.J1995000029144
Formă juridică
SRL
Sediu social
14 Sat Ţufalău, Comuna Boroşneu Mare Covasna
Adresă fiscală
14 Ţufalău COVASNA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 decembrie 1997
Înregistrare fiscală
28 octombrie 2025
Telefon
0753787051 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CSIKI DÉNES-ÁBEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DE-COM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.12.1997
Înregistrare fiscală
5 aprilie 1995
Număr registrul comerțului
J1995000029144
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna

Contact și adrese

Telefon
0753787051 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. COVASNA, SAT ŢUFALĂU COM. BOROŞNEU MARE, , NR.14
Numărul sediului
14
Localitatea sediului
Sat Ţufalău Com. Boroşneu Mare
Județul sediului
COVASNA
Numărul domiciliului fiscal
14
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Ţufalău Com. Boroşneu Mare
Județul domiciliului fiscal
COVASNA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 1998
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
10 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
11 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Rezultat posibil incomplet
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CovasnaSat Ţufalău, Comuna Boroşneu MareCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI