Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DEBASTECH SRL

DEBASTECH SRL

CUI 26076886 · SRL· Municipiul Iaşi· Operațiuni de mecanică generală

este sub incidența Legii nr. 85/2014ONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2023-06-07. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

DEBASTECH SRL are sediul în Municipiul Iaşi și raportează activitatea operațiuni de mecanică generală. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2023-06-07. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Cifra de afaceri a scăzut-67,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2022 este 84,7 K lei, față de 257,1 K lei în 2021.

Bilanț 2022
Marja netă a coborât-542,6%

Marja netă calculată este -542,6% în 2022, față de 14% în 2021.

Calcul din bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
96/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202284,7 K lei-67,1% față de anul anterior2020: 496.1332021: 257.0842022: 84.685
Rezultat net 2022-459,5 K leiTrecere pe pierdere2020: -152.2972021: 35.9172022: -459.519
Angajați 20221Neschimbat față de anul anterior2020: 62021: 12022: 1
Capitaluri proprii 2022-159,1 K leiCapitaluri devenite negative2020: -9.3372021: 295.5322022: -159.087
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2022 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0248 K496 K2020: 496,1 K lei496,1 K20202021: 257,1 K lei257,1 K20212022: 84,7 K lei84,7 K2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-542,6%-260,4%21,9%2020: -30,7%-30,7%20202021: 14%14%20212022: -542,6%-542,6%2022Reper 2022: mediana sectorului 21,9% · n=1.226

Cifra de afaceri: -67,1% față de anul anterior.Marjă netă -542,6% · -556,6 pp față de 2021

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2021295,5 K lei
2022-159,1 K lei

Datorii raportate

2021403,9 K lei
2022410 K lei

Disponibilități bănești

20212 K lei
20223,6 K lei

Capital de lucru net

2021—
2022—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2022: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri496,1 K lei257,1 K lei84,7 K lei-67,1% față de anul anterior
Rezultat net-152,3 K lei35,9 K lei-459,5 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii-9,3 K lei295,5 K lei-159,1 K leiCapitaluri devenite negative
Datorii510,5 K lei403,9 K lei410 K lei+1,5% față de anul anterior
Creanțe386,4 K lei382,9 K lei14,1 K lei-96,3% față de anul anterior
Angajați611Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2022 / 2021

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20222021
Marjă netă-542,6%14%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2022: 21,9% (n=1.226) · 2021: 19,8% (n=1.153)

Rezultat / active (A+B)-183,1%5,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2022: 13,6% (n=1.107) · 2021: 10,8% (n=1.030)

Rezultat / capitaluri proprii—12,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2022: 47,3% (n=1.170) · 2021: 38,1% (n=1.056)

Vânzări per angajat84.685 lei257.084 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2022: 155.555 lei (n=968) · 2021: 122.658 lei (n=865)

Capital și îndatorare

Indicator20222021
Capitaluri proprii / active (A+B)-63,4%42,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 47,6% (n=1.107) · 2021: 51,7% (n=1.030)

Datorii / active (A+B)163,4%57,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 47,8% (n=1.107) · 2021: 40,3% (n=1.030)

Ponderea activelor imobilizate92,9%43,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 28,6% (n=1.107) · 2021: 33,6% (n=1.030)

Active circulante / datorii totale0,04×0,98×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2022: 1,36× (n=1.483) · 2021: 1,44× (n=1.355)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20222021
Creanțe în zile de vânzări60,1 zile536,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2022: 77,9 zile (n=1.122) · 2021: 73,2 zile (n=1.034)

Stocuri în zile de vânzări—16,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2022: 20,7 zile (n=777) · 2021: 22,3 zile (n=743)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
84.685
Rezultat net
-459.519
Angajați
1
Datorii
410.030
Active imobilizate
233.202
Active circulante
17.741
Capitaluri proprii
-159.087
Venituri totale
95.916
Cheltuieli totale
553.749
Stocuri
—
Creanțe
14.139
Casă și conturi la bănci
3.602
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
16.870
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
257.084
Rezultat net
35.917
Angajați
1
Datorii
403.898
Active imobilizate
302.881
Active circulante
396.549
Capitaluri proprii
295.532
Venituri totale
408.077
Cheltuieli totale
368.133
Stocuri
11.722
Creanțe
382.859
Casă și conturi la bănci
1.968
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
16.870
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
496.133
Rezultat net
-152.297
Angajați
6
Datorii
510.549
Active imobilizate
91.525
Active circulante
409.687
Capitaluri proprii
-9.337
Venituri totale
531.637
Cheltuieli totale
678.972
Stocuri
17.089
Creanțe
386.355
Casă și conturi la bănci
6.243
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
16.870
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

96/ 100Atenție foarte ridicată
5semnale de urmărit · 1 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2014

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-06-07. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Obligații fiscale restante publicate

209.406 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2022 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2022
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 67% față de 2021.

Ministerul Finanțelor · 2022

Starea verificărilor

ONRCeste sub incidența Legii nr. 85/20142026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-13

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2014

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-06-07. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Obligații fiscale restante publicate

209.406 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2022 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2022
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 67% față de 2021.

Ministerul Finanțelor · 2022
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2009-10-07 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat107.521 lei35.018 lei142.539 lei142.539 lei0 lei
Asigurări sociale40.231 lei7.551 lei47.782 lei47.782 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate16.064 lei3.021 lei19.085 lei19.085 lei0 lei

Observație ANAF: Faliment

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2026-06-30209.406 lei142.539 lei47.782 lei0 lei19.085 lei0 lei
2016-03-3110.814 lei9.705 lei797 lei12 lei300 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-12–2026-10-13 · verificat 2026-10-13.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
26076886
Număr de înregistrare
J22/1636/2009
Înmatriculare
7 octombrie 2009
EUID
ROONRC.J22/1636/2009
Formă juridică
SRL
Sediu social
Iaşi-Tomeşti 19 E Municipiul Iaşi Iaşi
Adresă fiscală
Şos. Iaşi-Tomeşti 19 E Iaşi IAŞI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 octombrie 2009
Înregistrare fiscală
9 iunie 2023
Telefon
0752063506 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator provizoriu
EVOPLAN INSOLV IPURL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DEBASTECH SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.10.2009
Înregistrare fiscală
7 octombrie 2009
Număr registrul comerțului
J22/1636/2009
Cod CAEN
2562
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Telefon
0752063506 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, ŞOS. IAŞI-TOMEŞTI, NR.19 E
Strada sediului
Şos. Iaşi-Tomeşti
Numărul sediului
19 E
Localitatea sediului
Mun. Iaşi
Județul sediului
IAŞI
Strada domiciliului fiscal
Şos. Iaşi-Tomeşti
Numărul domiciliului fiscal
19 E
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Iaşi
Județul domiciliului fiscal
IAŞI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
9 octombrie 2009
TVA până la
7 iunie 2023
Anulare operată la
19 iulie 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
7 iunie 2023
Actualizare TVA la încasare
26 iulie 2023
Publicare TVA la încasare
27 iulie 2023
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
7 iunie 2023
Publicarea deciziei
7 iunie 2023

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 2562 Rev. 2Operațiuni de mecanică generală

CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-13Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiMunicipiul IaşiCAEN 2562
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI