Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DECOLIGHT SRL

DECOLIGHT SRL

CUI 4679380 · SRL· Bucureşti Sectorul 3· Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

DECOLIGHT SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 3 și raportează activitatea activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+5,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 139,1 K lei, față de 131,7 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât29,3%

Marja netă calculată este 29,3% în 2024, față de 52,8% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au crescut+833%

Datoriile raportate sunt 112 K lei în 2024, față de 12 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024139,1 K lei+5,7% față de anul anterior2020: 260.7582021: 82.7982023: 131.6632024: 139.143
Rezultat net 202440,7 K lei-41,4% față de anul anterior2020: 207.1592021: 48.4772023: 69.4562024: 40.723
Angajați 20241Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202444,2 K lei-39,4% față de anul anterior2020: 210.7862021: 164.5282023: 72.9772024: 44.244
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0130 K261 K2020: 260,8 K lei260,8 K20202021: 82,8 K lei82,8 K20212023: 131,7 K lei131,7 K20232024: 139,1 K lei139,1 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%39,7%79,4%2020: 79,4%79,4%20202021: 58,5%58,5%20212023: 52,8%52,8%20232024: 29,3%29,3%2024Reper 2024: mediana sectorului 28,5% · n=14.767

Cifra de afaceri: +5,7% față de anul anterior.Marjă netă 29,3% · -23,5 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202373 K lei
202444,2 K lei

Datorii raportate

202312 K lei
2024112 K lei

Disponibilități bănești

202350,6 K lei
2024132,7 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120232024Ultima variație
Cifră de afaceri82,8 K lei131,7 K lei139,1 K lei+5,7% față de anul anterior
Rezultat net48,5 K lei69,5 K lei40,7 K lei-41,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii164,5 K lei73 K lei44,2 K lei-39,4% față de anul anterior
Datorii109,3 K lei12 K lei112 K lei+833% față de anul anterior
Creanțe18,8 K lei28,2 K lei19,9 K lei-29,5% față de anul anterior
Angajați——1Fără an comparabil

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă29,3%52,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 28,5% (n=14.767) · 2023: 32,4% (n=14.432)

Rezultat / active (A+B)26,2%82,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 23,6% (n=12.554) · 2023: 26,6% (n=12.166)

Rezultat / capitaluri proprii92%95,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 56,7% (n=14.689) · 2023: 60,8% (n=14.263)

Vânzări per angajat139.143 lei—
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 186.032 lei (n=11.605) · 2023: 170.375 lei (n=11.291)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)28,4%86,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 63,8% (n=12.557) · 2023: 69,7% (n=12.172)

Datorii / active (A+B)72%14,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 34,3% (n=12.557) · 2023: 28,8% (n=12.172)

Ponderea activelor imobilizate1,9%6,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 17,5% (n=12.557) · 2023: 15,1% (n=12.172)

Active circulante / datorii totale1,36×6,57×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 2,13× (n=16.988) · 2023: 2,67× (n=16.461)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări51,5 zile77,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 94,2 zile (n=13.714) · 2023: 96,7 zile (n=13.432)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
139.143
Rezultat net
40.723
Angajați
1
Datorii
111.956
Active imobilizate
2.933
Active circulante
152.647
Capitaluri proprii
44.244
Venituri totale
139.235
Cheltuieli totale
88.213
Stocuri
—
Creanțe
19.900
Casă și conturi la bănci
132.747
Cheltuieli în avans
620
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
131.663
Rezultat net
69.456
Angajați
—
Datorii
12.000
Active imobilizate
5.314
Active circulante
78.849
Capitaluri proprii
72.977
Venituri totale
132.142
Cheltuieli totale
47.910
Stocuri
—
Creanțe
28.243
Casă și conturi la bănci
50.606
Cheltuieli în avans
814
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
82.798
Rezultat net
48.477
Angajați
—
Datorii
109.335
Active imobilizate
5.501
Active circulante
267.970
Capitaluri proprii
164.528
Venituri totale
83.180
Cheltuieli totale
32.208
Stocuri
—
Creanțe
18.758
Casă și conturi la bănci
249.212
Cheltuieli în avans
392
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
260.758
Rezultat net
207.159
Angajați
—
Datorii
122.043
Active imobilizate
—
Active circulante
332.198
Capitaluri proprii
210.786
Venituri totale
261.238
Cheltuieli totale
46.819
Stocuri
—
Creanțe
23.447
Casă și conturi la bănci
308.751
Cheltuieli în avans
631
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-27

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-09-07 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-26–2026-10-27 · verificat 2026-10-27.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
4679380
Număr de înregistrare
J1993021623404
Înmatriculare
7 septembrie 1993
EUID
ROONRC.J1993021623404
Formă juridică
SRL
Sediu social
Sos. MIHAI BRAVU 444 V.10 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Sos. MIHAI BRAVU 444 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 septembrie 1993
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
0723163175 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
HUSCH CRISTINA-ANCA
administrator
HUSCH MIHAI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DECOLIGHT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.09.1993
Înregistrare fiscală
23 septembrie 1993
Număr registrul comerțului
J1993021623404
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0723163175 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, SOS. MIHAI BRAVU, NR.444, BL.V.10, SC.2, ET.3, AP.47
Cod poștal fiscal
30332
Strada sediului
Şos. Mihai Bravu
Numărul sediului
444
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
30332
Strada domiciliului fiscal
Şos. Mihai Bravu
Numărul domiciliului fiscal
444
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
30332

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2000
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

21 activități autorizate

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4643 Rev. 3Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor

CAEN 4647 Rev. 3Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4664 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7210 Rev. 3Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie

CAEN 7413 Rev. 3Activități de design de interior

CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat

CAEN 7491 Rev. 3Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8009 Rev. 3Alte activități de protecție n.c.a.

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 8561 Rev. 3Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)

CAEN 8569 Rev. 3Activități de servicii suport pentru învățământ

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-27Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3Șoseaua Mihai BravuCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI