Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DEDE COMIMPEX SRL

DEDE COMIMPEX SRL

CUI 42383 · SRL· Bucureşti Sectorul 2· Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

DEDE COMIMPEX SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 2 și raportează activitatea comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+52,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 290,8 K lei, față de 191,2 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-12%

Marja netă calculată este -12% în 2024, față de 23,2% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au crescut+199,3%

Datoriile raportate sunt 457,8 K lei în 2024, față de 153 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024290,8 K lei+52,1% față de anul anterior2020: 37.6482021: 42.5862023: 191.1742024: 290.798
Rezultat net 2024-35 K leiTrecere pe pierdere2020: -20.1122021: -5.1312023: 44.3002024: -35.023
Angajați 20241Neschimbat față de anul anterior2021: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 202414,5 K lei-70,7% față de anul anterior2020: -34.4022021: -39.5332023: 49.5232024: 14.500
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0145 K291 K2020: 37,6 K lei37,6 K20202021: 42,6 K lei42,6 K20212023: 191,2 K lei191,2 K20232024: 290,8 K lei290,8 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-53,4%-15,1%23,2%2020: -53,4%-53,4%20202021: -12%-12%20212023: 23,2%23,2%20232024: -12%-12%2024Reper 2024: mediana sectorului 1,9% · n=32.263

Cifra de afaceri: +52,1% față de anul anterior.Marjă netă -12% · -35,2 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202349,5 K lei
202414,5 K lei

Datorii raportate

2023153 K lei
2024457,8 K lei

Disponibilități bănești

202320,6 K lei
2024246 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120232024Ultima variație
Cifră de afaceri42,6 K lei191,2 K lei290,8 K lei+52,1% față de anul anterior
Rezultat net-5,1 K lei44,3 K lei-35 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii-39,5 K lei49,5 K lei14,5 K lei-70,7% față de anul anterior
Datorii119,6 K lei153 K lei457,8 K lei+199,3% față de anul anterior
Creanțe250 lei90 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă-12%23,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 1,9% (n=32.263) · 2023: 2,7% (n=32.917)

Rezultat / active (A+B)-7,4%21,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 1,9% (n=22.355) · 2023: 2,9% (n=22.510)

Rezultat / capitaluri proprii-241,5%89,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 16% (n=23.418) · 2023: 20,4% (n=24.103)

Vânzări per angajat290.798 lei191.174 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 242.354 lei (n=24.014) · 2023: 218.952 lei (n=24.646)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)3,1%24,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 24% (n=22.373) · 2023: 24,2% (n=22.537)

Datorii / active (A+B)96,9%75,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 76,2% (n=22.373) · 2023: 75,9% (n=22.537)

Ponderea activelor imobilizate0,4%1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 14,9% (n=22.373) · 2023: 13,8% (n=22.537)

Active circulante / datorii totale1,03×1,31×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 0,95× (n=38.825) · 2023: 0,98× (n=39.917)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări—169,5 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 6,9 zile (n=28.302) · 2023: 6,9 zile (n=25.500)

Stocuri în zile de vânzări277,9 zile169,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 65,5 zile (n=29.567) · 2023: 69,7 zile (n=30.370)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
290.798
Rezultat net
-35.023
Angajați
1
Datorii
457.761
Active imobilizate
1.861
Active circulante
470.400
Capitaluri proprii
14.500
Venituri totale
290.798
Cheltuieli totale
324.810
Stocuri
224.447
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
245.953
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
191.174
Rezultat net
44.300
Angajați
1
Datorii
152.958
Active imobilizate
2.121
Active circulante
200.360
Capitaluri proprii
49.523
Venituri totale
191.174
Cheltuieli totale
145.249
Stocuri
89.809
Creanțe
90.000
Casă și conturi la bănci
20.551
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
42.586
Rezultat net
-5.131
Angajați
1
Datorii
119.595
Active imobilizate
1.067
Active circulante
78.995
Capitaluri proprii
-39.533
Venituri totale
42.586
Cheltuieli totale
46.579
Stocuri
12.712
Creanțe
250
Casă și conturi la bănci
66.033
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
37.648
Rezultat net
-20.112
Angajați
—
Datorii
118.106
Active imobilizate
1.582
Active circulante
82.122
Capitaluri proprii
-34.402
Venituri totale
37.648
Cheltuieli totale
56.797
Stocuri
12.301
Creanțe
250
Casă și conturi la bănci
69.571
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-24

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-12-10 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

3 dosare cu nume identic · 2021-10-23–2026-10-24 · verificat 2026-10-24.

Dosar 11038/303/20262026-05-08 · Judecătoria SECTORUL6BUCURESTI · Contestator

plângere contravenţională DGAF NR. 0022879/22.04.2026 · Fond

1 termen · ultima soluție: indisponibilă

2027-01-19 · 09:00

Soluție indisponibilă

Dosar 25029/303/20252025-11-20 · Judecătoria SECTORUL6BUCURESTI · Pârât

pretenţii · Fond

1 termen · ultima soluție: Admite cererea

2026-06-11 · 10:00

Admite cererea

Admite cererea. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 28.779,40 lei, compusă din 28.193,55 lei, reprezentând contravaloare energie electrică, 527,67 lei, reprezentând penalităţi, şi 58,18 lei, reprezentând taxe prestări servicii. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 1.468,39 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă judiciară de timbru. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Sectorului 6 Bucureşti. Pronunţată astăzi, 11.06.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: _Hotarare 5083/2026 · 2026-06-11

Dosar 17097/300/20252025-06-16 · Judecătoria SECTORUL2BUCURESTI · Pârât

cerere de valoare redusă · Fond

8 termene · ultima soluție: Admite cererea

2026-07-17 · 08:30

Admite cererea

Admite cererea. Obligă pârâta la plata sumei de 2976,21 lei, contravaloare energie electrică si servicii în sumă de 14,76 lei. Obligă pârâta la plata cheltuielilor de judecată în sumă de 200 lei. Executorie. Cu apel in 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la această instanţă. Pronuntată astăzi, 17.06.2026, prin punerea soluţiei la dispozitia părtilor de grefa instanţei.

Document: _Hotarare 11742/2026 · 2026-07-17

2026-07-02 · 08:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 17.07.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 02.07.2026.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2026-07-02

2026-06-18 · 08:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 02.07.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 18.06.2026.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2026-06-18

2026-06-02 · 08:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 18.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 02.06.2026.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2026-06-02

2026-05-18 · 08:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 02.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 18.05.2026.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2026-05-18

2026-05-04 · 08:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 18.05.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 04.05.2026.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2026-05-04

2026-04-20 · 08:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 04.05.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 20.04.2026.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2026-04-20

2026-04-06 · 10:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 20.04.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 06.04.2026.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-04-06

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42383
Număr de înregistrare
J40/24010/1992
Înmatriculare
17 septembrie 1992
EUID
ROONRC.J40/24010/1992
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. POPA IANCU 54 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. POPA IANCU 54 BUCUREŞTI MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 decembrie 1992
Înregistrare fiscală
31 martie 2026
Telefon
0721678767 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IOAN GHEORGHE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DEDE COMIMPEX SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.12.1992
Înregistrare fiscală
10 decembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1992024010406
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
7715235
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. POPA IANCU, NR.54
Strada sediului
Str. POPA IANCU
Numărul sediului
54
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Str. POPA IANCU
Numărul domiciliului fiscal
54
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
1 iulie 2026
Perioada 2: TVA de la
1 iulie 1997
Perioada 2: TVA până la
30 septembrie 2002
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 6 noiembrie 2026
    • adresa domiciliu fiscal.dcod Postal: 23464 → fără valoare
    • date generale.codPostal: 23464 → fără valoare
    • Denumire fiscală: DEDE COMIMPEX S.R.L. → DEDE COMIMPEX SRL
    • date generale.nrRegCom: J40/24010/1992 → J1992024010406

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4776 Rev. 2Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-24Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2Strada Popa IancuCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI