Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DELNIO-NORDLINE S.R.L.

DELNIO-NORDLINE S.R.L.

CUI 43722456 · SRL· Sat Coşbuc, Comuna Coşbuc

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

DELNIO-NORDLINE S.R.L. are sediul în Sat Coşbuc, Comuna Coşbuc. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+90,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2 mil. lei, față de 1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât1,1%

Marja netă calculată este 1,1% în 2025, față de 5,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+316%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252 mil. lei+90,3% față de anul anterior2021: 383.6432022: 666.0162023: 688.9432024: 1.025.8362025: 1.952.580
Rezultat net 202521,2 K lei-63,4% față de anul anterior2021: 3.7682022: 3.9792023: -334.6262024: 57.7862025: 21.169
Angajați 20254+0% față de anul anterior2021: 22022: 12023: 22024: 42025: 4
Capitaluri proprii 2025-124,5 K lei+53,7% față de anul anterior2021: 3.9682022: 7.9472023: -326.6792024: -268.8922025: -124.471
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0976 K2 mil.2021: 383,6 K lei383,6 K20212022: 666 K lei666 K20222023: 688,9 K lei688,9 K20232024: 1 mil. lei1 mil.20242025: 2 mil. lei2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-48,6%-21,5%5,6%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902021: 1%1%20212022: 0,6%0,6%20222023: -48,6%-48,6%20232024: 5,6%5,6%20242025: 1,1%1,1%2025

Cifra de afaceri: +90,3% față de anul anterior. Marja netă: 1,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-124,5 K lei+53,7% față de anul anterior
Datorii1 mil. lei+71,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri688,9 K lei1 mil. lei2 mil. lei+90,3% față de anul anterior
Rezultat net-334,6 K lei57,8 K lei21,2 K lei-63,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii-326,7 K lei-268,9 K lei-124,5 K lei+53,7% față de anul anterior
Datorii561,4 K lei596,3 K lei1 mil. lei+71,4% față de anul anterior
Creanțe2,4 K lei134,8 K lei560,8 K lei+316% față de anul anterior
Angajați244+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri1,1%3,7%n=30.4905,6%3,5%n=32.629
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-13,9%24,6%n=27.272-82,1%28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)113,9%76,6%n=27.272182,1%73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)37,1%32,1%n=27.27244,8%31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)2,4%3,5%n=27.26317,7%2,7%n=29.187
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,55×0,8×n=37.8800,3×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360103,4 zile61,23 zilen=29.16247,31 zile61,73 zilen=31.003
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați488.145 lei278.223 lein=25.896256.459 lei257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.952.580
Rezultat net
21.169
Angajați
4
Datorii
1.022.259
Active imobilizate
332.793
Active circulante
564.995
Capitaluri proprii
-124.471
Venituri totale
2.072.089
Cheltuieli totale
2.032.982
Stocuri
—
Creanțe
560.809
Casă și conturi la bănci
4.186
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.025.836
Rezultat net
57.786
Angajați
4
Datorii
596.272
Active imobilizate
146.668
Active circulante
180.712
Capitaluri proprii
-268.892
Venituri totale
1.054.314
Cheltuieli totale
968.724
Stocuri
—
Creanțe
134.809
Casă și conturi la bănci
45.903
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
688.943
Rezultat net
-334.626
Angajați
2
Datorii
561.399
Active imobilizate
212.506
Active circulante
22.214
Capitaluri proprii
-326.679
Venituri totale
719.278
Cheltuieli totale
1.047.015
Stocuri
—
Creanțe
2.374
Casă și conturi la bănci
19.840
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
666.016
Rezultat net
3.979
Angajați
1
Datorii
293.084
Active imobilizate
181.787
Active circulante
14.244
Capitaluri proprii
7.947
Venituri totale
667.614
Cheltuieli totale
657.442
Stocuri
—
Creanțe
1.873
Casă și conturi la bănci
12.371
Cheltuieli în avans
105.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
383.643
Rezultat net
3.768
Angajați
2
Datorii
189.749
Active imobilizate
22.681
Active circulante
72.036
Capitaluri proprii
3.968
Venituri totale
384.235
Cheltuieli totale
376.707
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
72.036
Cheltuieli în avans
99.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-02-12 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43722456
Număr de înregistrare
J2021000185069
Înmatriculare
12 februarie 2021
EUID
ROONRC.J2021000185069
Formă juridică
SRL
Sediu social
97 Sat Coşbuc, Comuna Coşbuc Bistriţa-Năsăud
Adresă fiscală
97 Coşbuc BISTRIŢA-NĂSĂUD
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
12 februarie 2021
Înregistrare fiscală
22 iulie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NICULAI IONUT ONISIM

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DELNIO-NORDLINE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 12.02.2021
Înregistrare fiscală
12 februarie 2021
Număr registrul comerțului
J06/185/2021
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Năsăud

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, SAT COŞBUC COM. COŞBUC, NR.97
Cod poștal fiscal
427070
Numărul sediului
97
Localitatea sediului
Sat Coşbuc Com. Coşbuc
Județul sediului
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Codul poștal al sediului
427070
Numărul domiciliului fiscal
97
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Coşbuc Com. Coşbuc
Județul domiciliului fiscal
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Cod poștal domiciliu fiscal
427070

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 martie 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Bistriţa-NăsăudSat Coşbuc, Comuna CoşbucCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI